Novoroční předsevzetíNovoroční předsevzetí 5 důvodů, proč nemůžete zhubnout5 důvodů, proč nemůžete zhubnout Velký roční horoskop na rok 2018Velký roční horoskop na rok 2018 Je naše dítě zralé na vstup do školy?Je naše dítě zralé na vstup do školy?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Čtvrtek 18.01. 2018
Dnes má svátek Vladislav
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Nenechte trápit své psy

12. 03. 2011 | Zvířátka

Zažil to snad každý pejskař, smutné oči upřené na páníčka, bolestný výraz a nechuť k jakékoliv činnosti. Apatie a ztráta dosavadního elánu u vašeho čtyřnohého přítele obvykle vede přímou cestou do ordinace veterináře.


Zřejmě nejčastější příčinou podobných příznaků je onemocnění pohybového aparátu. Je to podobné, jako u lidí - čím vyšší věk a větší tělesná hmotnost, tím pravděpodobněji přicházejí problémy s klouby. Pes nám sice o svých bolestech povídat nemůže, nicméně když si jej budeme dobře všímat, tak se to poznat dá.


pesJakákoliv změna v jeho chování, ať je to nechuť k příjmu potravy, snížená ochota pohybovat se, celkový útlum, projevující se pasivitou, nebo naopak zvýšená agresivita, to všechno mohou být příznaky toho, že něco není úplně v pořádku.


U starších psů, řekněme někdy kolem 10. roku, dochází ke vzniku osteoartritidy v důsledku zhoršené schopnosti vyživovat kloubní chrupavky. Ta je jednou z nejdříve stárnoucích a odumírajících tkání v organizmu. Vlivem onemocnění a s věkem dochází k jejímu poškozování, což má za následek rozvoj degenerativních kloubních onemocnění, především osteoartrózy.


V raném stadiu se toto onemocnění projevuje zhoršenou pohyblivostí kloubů a majitel psa tento stav zpravidla popisuje slovy: “ Neskáče ani si nehraje, tak jako dřív ”. Při dalším postupu onemocnění je pak možné pozorovat kulhání nebo se zvíře pohybuje jako by mělo “ztuhlé” klouby. Poté, v závislosti na tom, jak je choroba pokročilá, pes potřebuje stále více času, aby si klouby “zahřálo a rozhýbalo”.


Dá se to léčit?


pesLéčba artrózy není jednoduchá a největší naděje na úspěch je v jejích počátečních stadiích. Pouhé odstranění bolesti použitím analgetik vede obvykle k tomu, že nemocné zvíře dále přetěžuje své klouby a tím chorobný proces ještě zhoršuje. Správné léčení by mělo napravit narušený metabolizmus a složení mezibuněčné hmoty, zvláště pak kolagenu.


Tím zastavit rozvoj nemoci, tj. utlumit odbourávání chrupavky, zlepšit výživu a podpořit ozdravení postižených tkání. Těmto požadavkům vyhovují pro své specifické ovlivňování metabolizmu chrupavky tzv. chondroprotektiva.


Zdroj: Orling.cz


Vendi V.
ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
Tak to jsem ještě neslyšela, že by pes umíral dva dny. Co já vím, tak to funguje jako narkoza, pes prostě usne a už se neprobudí. To by do toho nikdo nešel, dát injekci, po které se pes dva dny trápí.
Obrázek uživatelky
profil
nemyslím,že smrtící injekce je lepší řešení. Hlavně když vím,že ten chudáček pes po ní umírá 2 dny ve strašných bolestech,mámina kamárádka to zažila a je to strašný.Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
náš má tiež tieto problémy
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles