Velký roční horoskop na rok 2018Velký roční horoskop na rok 2018 Pěvecká show SuperStar 2018 zná své porotcePěvecká show SuperStar 2018 zná své porotce Velikonoční beránek nejoblíbenější receptyVelikonoční beránek nejoblíbenější recepty Robinsonův ostrov - pravidla pro rok 2018Robinsonův ostrov - pravidla pro rok 2018
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 26.02. 2018
Dnes má svátek Dorota
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Neopakovatelné dračí dobrodružství

11. 08. 2010 | Knižní tipy

Fantasy příběh ze světa, kde žijí nádherní, obrovští draci, jako společníci několika vybraných lidí – drakenů. Drakeny a draky pojí zvláštní telepatické pouto plné lásky a povinnost chránit svou planetu Pern před nebezpečím, jehož pravá podoba se ztrácí někde daleko v minulosti. Dnes jsou drakeni považováni za příživníky postrádající smysl existence.

Lessa, mladá právoplatná dědička Ruathy, žijící tajně v jejích chodbách a snažící se všemi způsoby ničit, jakýkoli možný zisk, který by z držby její uchvatitel mohl mít. Za pomoci svých zvláštních telepatických schopností využije jednoho z drakenů k porážce svého nepřítele. Místo aby si však mohla vychutnávat vítězství, je na Pouti stejným drakenem  vybrána, jako kandidátka pro dračí vejce. A tak se naprosto nepřipravená ocitá uprostřed weyru, kde se stává weyrenou spojenou s dračí královnou Ramoth.

F´lar je mladý jezdec na drakovi Mnementhovi, který má jako jediný dost rozumu, aby nejen uvěřil, že dávná nebezpečí v podobě ničivých vláken snášejících se z nebe jsou skutečná, ale zároveň přišel na to, kdy se nebezpečí na pernském nebi objeví znovu.

První díl pernské série je o dvou silných osobnostech, které k sobě hledají cestu, je o starých křivdách a nových nadějích, o odvaze a víře v sebe sama i v druhé. Ačkoli se i zde setkáme se soubojem na nože, nejedná se ani náhodou o klasickou heroic fantasy. Kouzlo této knihy spočívá spíše v originalitě nového světa, v psychologii postav a v silných okamžicích. Kniha byla napsána už v roce 1968 a u nás vyšla již ve dvou vydáních. 

Mám trošku problém se zařazením knihy do kategorie. Jedná se o scifi z hlediska osidlování nové planety kolonisty ze Země a jedná se také o fantasy z hlediska dračích dobrodružství.


Autor: KatyRZ
Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !