Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Úterý 25.09. 2018
Dnes má svátek Zlata
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Nevíte si rady při výběru ručních zahradních nůžek?

13. 07. 2015 | Zahrádka
Zjistili jste, že vám na zahrádce již nestačí používat nůžky, které jste v domácnosti vyřadili s tím, že na práci kolem domu budou pořád ještě dost dobré? Možná nastal ten správný čas pořídit si nůžky určené speciálně pro péči o zahradu, se kterými vám půjde práce snadno od ruky. Když se navíc při výběru obrátíte na odborníka, pomůže vám vybrat model, který budete moci využít na více účelů, nemusíte tak mít obavy z nákladné investice do rozsáhlého nového vybavení vaší zahradní dílny.  

Kovadlinkové, nebo dvoubřité?

Základem při výběru je ujasnit si, co budete s nůžkami stříhat. Podle toho sáhněte buď po kovadlinkových, nebo dvoubřitých modelech. Kovadlinkové jsou ideální pro tvrdé, vyzrálé a suché dřevo, protože horní nůž proniká do dřeva a široká kovadlinka zatím přidržuje větev, aby nedošlo k poškození nebo rozmáčknutí kůry. Dvoubřité nůžky naopak využijete pro stříhání květin a čerstvého dřeva, protože oba nože vnikají do povrchu současně a docílíte tak s nimi přesného střihu. Pokud jsou  navíc vybaveny automatickým ráčnovým mechanismem, který se aktivuje ve chvíli, kdy není přímé stříhání dostatečně účinné, nebudete muset do stříhání vkládat takovou sílu.

Nevíte si rady při výběru ručních zahradních nůžek?Velikost nůžek volte podle tloušťky stříhaných větví

Na tenčí větvičky si pohodlně vystačíte s malými ručními nůžkami. Ty se hodí na cílený střih jednotlivých větviček, nebo na květiny do vázy. V případě větví o průměru větším než 20 mm ale již upotřebíte větší zahradní nůžky. Ty bývají často vybaveny převodovým mechanismem, který několikanásobně zvyšuje střižnou sílu. Pohodlně tak s nimi přestřihnete větve o průměru až 45 mm. Na opravdu silné výhony je nejlepší použít nůžky s prodlouženou rukojetí, která slouží jako účinná páka, takže se při stříhání zbytečně nenadřete. Tento typ je ideální například na prostřih stromů před začátkem sezóny.

Živý plot vyžaduje speciální nástroje   

Pokud se pouštíte do úprav živého plotu, budete se muset vybavit nůžkami určenými speciálně pro tento účel. U nich je ostří profilované tak, aby při práci nedocházelo k uvolnění větviček ze sevření nůžek a uživatel nemusel opakovat střih stejných částí několikrát za sebou. K tomu vypomáhá vlnitý či pilkový výbrus ostří.

Pokud se chystáte plot individuálně prořezávat či tvarovat, zvolte nůžky s rovnými noži pro dosažení přesného tvaru. Pokud chcete na plotu provádět rozsáhlejší úpravy, vyberte si nůžky s vlnitým výbrusem. Ten zajistí, že větve z nůžek nesklouzávají a vy dosáhnete vždy optimálního úhlu střihu. Vždy také pamatujte na to, že ani sebelepší nůžky neodvedou skvělou práci, když je řádně nenaostříte.

Zdroj, foto: Gardena

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Nevíte si rady při výběru ručních zahradních nůžek?:

Nevíte si rady při výběru ručních zahradních nůžek?
Nevíte si rady při výběru ručních zahradních nůžek?
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !