Bezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější receptyBezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější recepty Rebarborový koláč - nejoblíbenější receptyRebarborový koláč - nejoblíbenější recepty Rybízová marmeláda - nejoblíbenější receptyRybízová marmeláda - nejoblíbenější recepty Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chutiBílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Pátek 22.06. 2018
Dnes má svátek Pavla
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Nový film Doktor pro zvláštní případy

22. 09. 2010 | Televizní tipy
Centrum dramatické tvorby Televizního studia Ostrava natáčí nový film Doktor pro zvláštní případy pro vysílání v příštím roce. V režii Ivana Pokorného a v hlavní roli s Václavem Vydrou vzniká komedie nazvaná Doktor pro zvláštní případy. Po prvním týdnu v Praze se natáčení, které je plánováno do 23. 9., přemístilo do Ostravy. Suchou komedii anglického střihu napsala scenáristka Iva Procházková.

Hlavní postavou filmu Doktor pro zvláštní případy je ovdovělý profesor latiny a filozofie, který ve středním věku ztratí práci. Pracovnice úřadu práce mu najde práci vychovatele ve věznici. V prostředí, které má svou vlastní morálku a hierarchii vztahů, se profesor chová seriozně, tak jak byl doposud zvyklý, a vyjadřuje se jazykem, který ve věznici zní jako cizí řeč. Není divu, že mezi klienty nápravného zařízení i bachaři vyznívá chvílemi hodně nepatřičně. Tato disproporce vyvolá nečekaný efekt. Právě v ní tkví komediální, a tím méně realistické jádro příběhu.

Doktor pro zvláštní příležitostiProfesor Alexandr Hronek ztratil zaměstnání na gymnáziu, které se změnilo na školu marketingu. S oborem, kterým je filozofie, literatura a latina, se ve výukovém programu tohoto ústavu nemá šanci uplatnit. Nastoupí jako vychovatel do věznice. Se svými latinskými citáty a nemoderními názory na morálku se mezi feťáky, bigamisty, násilníky, ruské mafiány a další „hrdiny“ světa za mřížemi dost výrazně nehodí. Nezapadá ale ani mezi své kolegy. Větší či menší střety se stupňují a nabalují na sebe sérii nedorozumění, pletich a násilností.

Donedávna žil klidným, spořádaným životem, kde praktické věci řešila manželka. Po její smrti se musí potýkat nejen se změnou zaměstnání, ale i s vlastní bezradností. Až do soukromí mu postupně proniknou nejen nové bytosti, které zahýbají s jeho citovým životem, ale i živly, jejichž existenci do té doby vnímal možná víc jako literární než reálné postavy. Má dospělou dceru, která překonává pocity vlastní nedostatečnosti. Otec ji zásobuje útěšnými radami, které se rovněž víc ztotožňují s teorií breviářů než se skutečnou životní praxí.  Už z této krátké anotace je patrné, v čem bude spočívat střet s realitou a komika provázející životní etapu člověka přesazeného do vyhraněné situace. Nic ale není černobílé a náš hlavní hrdina zdaleka nebude jen nemotorným otloukánkem, jak by se někomu na první pohled mohlo zdát.

Doktor pro zvláštní příležitostiV hlavní roli filmu Doktor pro zvláštní případy Václav Vydra.

Dále hrají:
Klára Klepáčová, Iva Pazderková, Dana Syslová, Dušan Urban, Anežka Rusevová, Zdeněk Žák, Kamil Halbich, Dušan Škubal, Jiří Racek, Michal Čapka, Marek Ronec, Tomáš Dastlík, Jan Plouhar a další.

Scénář: Iva Procházková
Dramaturgie: Aleš Jurda
Vedoucí výroby: Hana Bílá
Asistentka výroby: Jana Tomášková
Hlavní kameraman: Vojtěch Pokorný
Režie: Ivan Pokorný


Zdroj: Česká televize
Foto: Rostislav Šimek

Veronika J.
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !