Novoroční předsevzetíNovoroční předsevzetí Velký roční horoskop na rok 2019Velký roční horoskop na rok 2019 Jarní prázdniny 2019 - termínyJarní prázdniny 2019 - termíny Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Vánoční strom
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Středa 23.01. 2019
Dnes má svátek Zdeněk
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

O zakletém králi a odvážném Martinovi

26. 12. 2018 | Televizní tipy
Premiéra velké výpravné koprodukční česko-slovenské pohádky O zakletém králi a odvážném Martinovi, ve které se princezna Michaela rozhodne najít kouzelnou korunu krále Svaroga, aby s její pomocí uzdravila těžce nemocného otce. Vydá se vstříc nebezpečí, které ji cestou do zakletého království čeká v podobě nástrah zlého čaroděje Vlkana.

V pohádce O zakletém králi a odvážném Martinovi hrají: S. Kollárová, R. Autner, T. Maštalír, L. Vaculík, C. Kassai, O. Malý a další. Scénář T. Dušička. Kamera M. Rau. Režie P. Bebjak (Premiéra)

Stejně jako v předchozích letech, tak i letos připravila Česká televize pro vánoční vysílání premiéru velké výpravné koprodukční česko-slovenské pohádky O zakletém králi a odvážném Martinovi, které nechybí nic z toho, co by klasická pohádka měla mít. Její hlavní hrdinkou je princezna Michaela. Ta se vydá hledat zázračnou korunu krále Svaroga, aby mohla uzdravit jejího těžce nemocného otce. Protože potřebuje podkovat koně a nabrousit meč, zastaví se cestou v O zakletém králi a odvážném Martinovijedné vsi. Kovářem je tu Martin, dobrosrdečný a pracovitý mládenec, který se princezně na první pohled líbí. Když princezna pochopí, že je slepý, o to větší obdiv k němu pocítí.

Po pár dnech se ve vsi objeví kůň bez jezdce a Martinovi dojde, že princezně se něco zlého přihodilo. Vypraví se princeznu Michaelu hledat. Cestou se k němu přidá šikovný skřítek. Za sladkou buchtu poskytne Martinovi dobré rady a hodně veselou společnost. Přestože Martin nevidí, dokáže si poradit se všemi překážkami, které mu mají zabránit dojít až do Svarogova království; se zákeřnou ježibabou i se svým největším protivníkem, mocným čarodějem Vlkanem, původcem všeho zla.

Martinův handicap se v rozhodující chvíli paradoxně stane výhodou, díky níž porazí zlo a získá princeznu i království. Klasický motiv lidové pohádky v tomto případě dostává nový obsah. Režisér P. Bebjak obsadil do hlavních rolí sympatickou hereckou dvojici, S. Kollárovou a R. Autnera. Těšit se můžeme také na L. Vaculíka v roli začarovaného krále Svaroga, C. Kassaie jako Ježibabu nebo O. Malého jako knihovníka.

Pohádku O zakletém králi a odvážném Martinovi můžete sledovat 26. 12. 2018 od 20 hodin na ČT1!


Zdroj, foto: Česká televize

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku O zakletém králi a odvážném Martinovi:

O zakletém králi a odvážném Martinovi
O zakletém králi a odvážném Martinovi
O zakletém králi a odvážném Martinovi
O zakletém králi a odvážném Martinovi
O zakletém králi a odvážném Martinovi
O zakletém králi a odvážném Martinovi
O zakletém králi a odvážném Martinovi
 Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
kdyby ju dali na štědrý den já bych se vůbec nezlobila
Smajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles