Pěvecká show SuperStar 2018 zná své porotcePěvecká show SuperStar 2018 zná své porotce Velikonoční beránek nejoblíbenější receptyVelikonoční beránek nejoblíbenější recepty Velký roční horoskop na rok 2018Velký roční horoskop na rok 2018 Robinsonův ostrov - pravidla pro rok 2018Robinsonův ostrov - pravidla pro rok 2018
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Velikonoční nadílka
Soutěžte s námi o 300 skvělých výher
do konce zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Úterý 20.03. 2018
Dnes má svátek Světlana
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Obedience aneb vysoká škola poslušnosti

27. 02. 2018 | Zvířátka
Někteří z nás netuší, co si pod pojmem obedience představit. Co to tedy znamená? Pro některé vysoká škola poslušnosti, pro druhé zábavná forma poslušnosti a pro jiné psí sport.

Obedience v překladu znamená ovladatelnost. Cílem je naučit psa spolupracovat a vykonávat cviky bezchybně, avšak s maximem radosti. Při výcviku je kladen důraz především na dobrý vztah mezi psem a psovodem. Nesmí chybět chuť psa ochotně plnit pokyny.

Kořeny tohoto mladého sportu bychom hledali v Anglii. Dále se přes Skandinávii a další země dostal do celého světa. U nás zakořenil roku 2007. Oproti klasické kynologii se psovod řídí pokyny stewarda, pomocníka rozhodčího. Pes pracuje na větší vzdálenost od psovoda. Prostor týmu, tedy psa a majitele, se zvětšuje. Úkolem je splnit deset cviků v rámci zkoušky. Samozřejmě je možné plnit zkoušky v několika kategoriích, podle pokročilosti týmu. Při hodnocení je brán ohled na fyzické možnosti psa.

ObedienceDisciplíny se trochu liší, dle kategorií. Můžeme se setkat s chůzí u nohy, odložení za chůze, dlouhodobé odložení, přivolání, vysílání do čtverce, prací na dálku nebo ovladatelností, vyslání okolo kuželu a zpět, aport, skok přes překážku a v neposlední řadě celkový dojem.

Samotné trénování není nijak finančně náročné. Stačí pořídit několik jednoduchých pomůcek.
Určitě každý upotřebí různé množství balónků a pamlsků. Tento sport je určen pro pejsky a lidi, kteří chtějí zkvalitňovat svůj vztah velkou dávkou důvěry.
Zdroj, foto: SpokojenýPes.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !