Červená řepa - nejoblíbenější receptyČervená řepa - nejoblíbenější recepty Tipy na dekorace pro krásnější podzim a zimuTipy na dekorace pro krásnější podzim a zimu Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Pátek 17.11. 2017
Dnes má svátek Mahulena
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Objekty a kresby Michala Cimaly

6. 02. 2011 | Kultura
Alternativní hudební objekty a kresby Michala Cimaly jsou ke spatření v prostorách Centra současného umění DOX v pražských Holešovicích od konce ledna do počátku března.

• MICHAL CIMALA : Posun (21. 1. – 7. 3. 2011)
 
Michal Cimala patří mezi výrazné postavy současné české výtvarné scény. Pro jeho tvorbu, pohybující se na pomezí designu a volného umění, je charakteristická široká škála výrazových prostředků. Zdrojem inspirace se mu stala městská poetika a industriální prostředí, ze kterého pochází. „Všechny ty zvuky a ruchy, které město vydává, chuť nebo pachuť jednotlivých čtvrtí – to mám hluboko v sobě.“ Ve svém díle propojuje prvky sochařství, průmyslových návrhů, malby, kresby a performance.

centrum-soucasneho-umeni-dox-cimala-berlinoNástroje
Zájem o dynamické tvary a procesy přenáší Michal Cimala především do svých hudebních objektů. Ve své tvorbě postupně přešel od hrubé industriální estetiky k plastům a plexisklu, což mu umožnilo rozvinout netradiční způsob zpracování průmyslového odpadu. Během stipendijního pobytu na UdK v Berlíně objevil nový materiál – žluté plynovodní potrubí z plastu. Sochařské experimenty s tímto materiálem podnítily vznik konceptu experimentálních hudebních nástrojů. Objekty postupně doplnil o struny a kytarové snímače a vizuální stránku svých sochařských kreací tak rozšířil o zvukové efekty. Vznikly bizarní, plně funkční futuristické vize hudebních nástrojů, které mimo jiné daly podnět k založení alternativní hudební formace Roxxxor Vysočany, působící v letech 2001 - 2009. Kromě plastových hudebních objektů vytváří Cimala tzv. „Snowguitars“, baskytary vyřezané ze snowboardových prken.
 
Kresby

Rozsáhlá instalace kreseb spadá do období 1995 - 2010. Od počátečních klidných „situací“ Cimala nabírá na rychlosti a kreslířská zručnost i volba témat evokuje filmovou či popovou dynamiku. Témata „sex“, „situace“, „stres“ či „outsiders“ mají přesvědčivost deníkového záznamu. Významnou část instalace tvoří skici vývojových prototypů nejrůznějších aparátů a konstrukcí.  V pracích na papíře používá Cimala mnoho technik od perokresby, přes kresbu fixem až po airbrush.

Michal Cimala se narodil v roce 1975 v Havířově, absolvoval na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze Ateliér kov a šperk pod vedením V. K. Nováka. V současné době pracuje jako asistent v ateliéru Jaroslava Róny na Akademii výtvarných umění v Praze. Od roku 2006 je členem vysočanského uskupení Trafačka.

Doprovodný program:

Komentované prohlídky s autorem Michalem Cimalou se uskuteční 7. února od 17 hod a 3. března od 18 hod.


Zdroj: Centrum současného umění DOX

Veronika J.
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Objekty a kresby Michala Cimaly:

Objekty a kresby Michala Cimaly
 
Čtěte takéKomentáře
Obrázek uživatelky
profil
NEPOZNáM JEHO TVORBU
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles