Velikonoční beránek nejoblíbenější receptyVelikonoční beránek nejoblíbenější recepty Pěvecká show SuperStar 2018 zná své porotcePěvecká show SuperStar 2018 zná své porotce Velký roční horoskop na rok 2018Velký roční horoskop na rok 2018 Robinsonův ostrov - pravidla pro rok 2018Robinsonův ostrov - pravidla pro rok 2018
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Velikonoční nadílka
Soutěžte s námi o 300 skvělých výher
do konce zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Pátek 23.03. 2018
Dnes má svátek Ivona
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Objekty a kresby Michala Cimaly

6. 02. 2011 | Kultura
Alternativní hudební objekty a kresby Michala Cimaly jsou ke spatření v prostorách Centra současného umění DOX v pražských Holešovicích od konce ledna do počátku března.

• MICHAL CIMALA : Posun (21. 1. – 7. 3. 2011)
 
Michal Cimala patří mezi výrazné postavy současné české výtvarné scény. Pro jeho tvorbu, pohybující se na pomezí designu a volného umění, je charakteristická široká škála výrazových prostředků. Zdrojem inspirace se mu stala městská poetika a industriální prostředí, ze kterého pochází. „Všechny ty zvuky a ruchy, které město vydává, chuť nebo pachuť jednotlivých čtvrtí – to mám hluboko v sobě.“ Ve svém díle propojuje prvky sochařství, průmyslových návrhů, malby, kresby a performance.

centrum-soucasneho-umeni-dox-cimala-berlinoNástroje
Zájem o dynamické tvary a procesy přenáší Michal Cimala především do svých hudebních objektů. Ve své tvorbě postupně přešel od hrubé industriální estetiky k plastům a plexisklu, což mu umožnilo rozvinout netradiční způsob zpracování průmyslového odpadu. Během stipendijního pobytu na UdK v Berlíně objevil nový materiál – žluté plynovodní potrubí z plastu. Sochařské experimenty s tímto materiálem podnítily vznik konceptu experimentálních hudebních nástrojů. Objekty postupně doplnil o struny a kytarové snímače a vizuální stránku svých sochařských kreací tak rozšířil o zvukové efekty. Vznikly bizarní, plně funkční futuristické vize hudebních nástrojů, které mimo jiné daly podnět k založení alternativní hudební formace Roxxxor Vysočany, působící v letech 2001 - 2009. Kromě plastových hudebních objektů vytváří Cimala tzv. „Snowguitars“, baskytary vyřezané ze snowboardových prken.
 
Kresby

Rozsáhlá instalace kreseb spadá do období 1995 - 2010. Od počátečních klidných „situací“ Cimala nabírá na rychlosti a kreslířská zručnost i volba témat evokuje filmovou či popovou dynamiku. Témata „sex“, „situace“, „stres“ či „outsiders“ mají přesvědčivost deníkového záznamu. Významnou část instalace tvoří skici vývojových prototypů nejrůznějších aparátů a konstrukcí.  V pracích na papíře používá Cimala mnoho technik od perokresby, přes kresbu fixem až po airbrush.

Michal Cimala se narodil v roce 1975 v Havířově, absolvoval na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze Ateliér kov a šperk pod vedením V. K. Nováka. V současné době pracuje jako asistent v ateliéru Jaroslava Róny na Akademii výtvarných umění v Praze. Od roku 2006 je členem vysočanského uskupení Trafačka.

Doprovodný program:

Komentované prohlídky s autorem Michalem Cimalou se uskuteční 7. února od 17 hod a 3. března od 18 hod.


Zdroj: Centrum současného umění DOX

Veronika J.
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Objekty a kresby Michala Cimaly:

Objekty a kresby Michala Cimaly
 
Čtěte takéKomentáře
Obrázek uživatelky
profil
NEPOZNáM JEHO TVORBU
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles

Pomlázka