Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Výherní anketa
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do startu zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Středa 17.10. 2018
Dnes má svátek Hedvika
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Obřízka - každou jedenáctou vteřinu je zmrzačena další dívka

12. 01. 2011 | Zajímavosti

Jedná se o jeden z nejpříšernějších rituálů neustále páchaných na ženách. Asi by sis jen těžko dokázala představit něco příšernějšího než obřízku! Věděla jsi, že na světě žije více než 150 milionů žen a dívek, které mají kvůli této obludnosti absolutně zmrzačené pohlavní orgány? Nejvíce dívek si tímhle peklem projde v Africe a Asii  jako obvykle.

S obřízkou by ses ale mohla setkat i v Evropě, kde žije spousta přistěhovaleckých rodin, které se snaží tyhle zvrhlé tradice v duchu své kultury neustále dodržovat. Tuhle nechutnou proceduru ročně podstoupí okolo 3 milionů dívek, což odpovídá více než 8 tisícům dívek za jediný den! Starým ženám se většinou říká řeznice. Pouštějí se do svých zrůdných praktik často i v šílených hygienických podmínkách a celý zákrok provádějí bez toho, aniž by daly dívce narkózu, a ušetřily ji tak bolesti z řezání zaživa. Jak celá ,,operace” probíhá? Nejdříve se dívce uřízne klitoris ( někdy i velké stydké pysky) a potom se vagina zašije. Dívce se ponechá jen malý otvor na vylučování moči a odchod krve při menstruaci. Během operování dochází i k četným komplikacím. Pacientka obvykle ztratí veliké množství krve, prodělá šok anebo se její rána zanese infekcí. Není ani výjimkou, že dívka během samotného zákroku zemře!

No, a když tu hrůzu náhodou přežije? Následkům v podobě častého úniku moči, problémům při porodu, nebo dokonce úplné neplodnosti se téměř na 100 % nevyhne. Odstraněním klitorisu se sex pro dívku stane extrémně bolestivou záležitostí a nepřináší jí už rozkoš, což je záměr! V mnoha zemích Afriky nebo Asie jsou totiž sexuální potřeby a touhy žen vnímány jako vysoce nemravné. Muž si tu údajně může být jistý tím, že ho jeho manželka nikdy nepodvede jedině tehdy, pokud jeho ženě pohlavní styk nepřináší žádné tělesné uspokojení. Ano, přesně takhle pracuje jejich logika. Muslimové se odvolávají na náboženství, které údajně ženskou obřízku nařizuje, jiní zastánci téhle obludnosti se zase domnívají, že rituálem  zachovávají prastarou tradici.

Po mnohých místech v Africe dokonce koluje pověra, že se neobřezaná dívka nikdy nevdá, protože je bez tohoto zákroku špinavá, ošklivá a navíc zatížená pokleslými mravy. Naštěstí se rok od roku zvyšuje počet států, ve kterých je už rituál obřízky zakázán, ale stejně děsivá statistika z úvodu platí pořád. Každou jedenáctou vteřinu je obřízkou zmrzačena další dívka.


Barusska - čtenářka

ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 
Čtěte takéKomentáře
« Předchozí   1   2  Následující » 
Obrázek uživatelky
profil
...ale Barusska nás hodně šetřila. Tenhle hnus už je v některých zemích zakázán, přesto se stále děje. Ty báby, co tohle dělají za to dostávají slušné peníze, či různé naturálie a i přesto, že jim hrozí tresty, snad i smrti dokonce (ale to až tak přesně nevím), tyto zákroky provádějí, jelikož ony sami tímto prošly a tvrdí, jak je to prospěšné!SmajlíkSmajlík. To, že se tyto zákroky provádějí obyčejnými žiletkami, často již zrezlými - ovšem to opravdu snad v lepších případech, jinak používají ostré skořápky lastur a bůhví co ještě, to je také fakt. Jako desinfekci používají kravskou moč! No, je to prostě zvěrstvo, které nemá obdoby. Afrika je tohoto plná, ovšem koho to zajímá? Stejně jako ostatní problémy Afriky? Nikoho. Jo, kdyby tam bylo to, co by vyspělé země zajímalo, - jako přírodní bohatství apod., to bychom se možná divili všichni, oč by se začala starat kupříkladu Amerika. Možná by stačilo, kdyby se na Sahaře v písku třpytily diamanty a vše by bylo rázem jinak....
Obrázek uživatelky
profil
strašný, nechutný příběh
Obrázek uživatelky
profil
se něco takového dělo chlapům,to by byl hukot.Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
Je to nechutné co provádějí mladým dívkám.
Obrázek uživatelky
profil
Smajlík Je to vážně hrůza,jak někteří lidé přemýšlejí a co všechno dokáží na svých bližních vykonávat SmajlíkSmajlík Smajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles