Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Středa 19.09. 2018
Dnes má svátek Zita
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Očista těla? Nezapomeňte na lymfu!

8. 05. 2015 | Péče o tělo
Za kvalitu našeho imunitního systému je zodpovědná slezina, protože čistí lymfatický systém a odvádí z organismu chemické látky a barviva, které jíme spolu s potravinami. Lymfa, která proudí lymfatickým systémem, obsahuje nečistoty a chemické látky – ty zachytávají lymfatické uzliny a vylučují je z těla.

A pokud se celý tento lymfatický systém přetíží či zanese, jsou to právě krční mandle, které se jako červená kontrolka rozsvítí, že je něco v nepořádku. Takže pokud často trpíte chrapotem nebo angínami, pravděpodobně nemáte v pořádku svoji lymfu. „A pokud máte potíže se štítnou žlázou, hormonálním systémem či dalšími žlázami s vnitřní sekrecí, aktivujte si lymfu. Bude vám lépe,“ říká masérka Kateřina Lebedová, která lymfatické masáže provádí jedině ručně.

Jestliže váš lymfatický systém nepracuje nebo je přerušen například zraněním či chirurgickým zásahem, zůstanou vám zbytky látkové výměny v tkáních. Tukové buňky zvětšují svůj objem, vytvářejí se tukové polštářky, celulitida a vznikají otoky. „Pomocí cíleného masážního tlaku a směru je možné lymfu opět aktivovat a dosáhnout odplavení škodlivin z těla ven,“ říká masérka Kateřina Lebedová z Prahy.

Očista těla? Nezapomeňte na lymfu!Ovšem za špatný tok lymfy si můžeme i sami. Takové holení v podpaží a vytrhávání chloupků přerušuje správnou cirkulaci lymfy, která proudí těsně pod kůží. „Pokud vám po zranění zůstala jizva, vězte, že v tom místě může být narušen tok lymfy také. Antikoncepce, tabletky na revma a dokonce i dýchátka na astma mohou způsobit přetížení lymfy,“ říká pražská masérka. Ženy by neměly zapomínat ani na to, že přerušit tok lymfy může i těsná podprsenka.

Účinná detoxikace

Určitě víte, že pokud jste plni zloby, bolestí a starých křivd, že ideální způsob, jak se od toho oprostit, je detoxikovat. Jinými slovy aktivovat lymfu. A to vám bude příjemné. Jedná se totiž o speciální jemnou masážní techniku vybraných částí těla jemnými hmaty, žádné rozmasírování či tlakové pohyby. Kvalitní proudění lymfy zvyšuje imunitu, pomáhá proti celulitidě, otokům nohou i revmatismu, mizí křečové žíly, menstruační bolesti i migrény.

V neposlední řadě se jedná o výborný způsob detoxikace a regenerace organismu například po infekční nemoci. A proč se lymfa aktivuje zrovna masáží? „Je to jednoduché a přirozené – když se hýbeme, lymfa proudí, když se nehýbeme, lymfa stojí a tím pádem neodvádí toxiny z těla ven. Jemnou masáží drobnými hmaty lymfu rozproudím, uvolním hlavní uzliny a odvedu drenážovanou tekutinu vylučovacím systémem z těla ven,“ popisuje Kateřina Lebedová a dodává: „Jedna masáž nestačí. K tomu, abychom rozproudili lymfu a pořádně ji pročistili tak, aby fungovala správně, případně aby se odstranili dlouhodobé potíže, je potřeba minimálně 6 opakování.“

Na vlně euforie

Po dobu celého cyklu lymfatických masáží se nedoporučuje pít alkohol. Do jídelníčku by se měla zařadit odlehčená strava (pokud možno bez masa) a dodržovat pitný režim, který je velmi důležitý (nedoporučuje se pít minerálky nebo perlivé vody, ale raději stolní vody nebo čaje, podporující čištění lymfatického systému vyplavováním toxinů z těla). Jak říká masérka: „Pokud nebude dodržován pitný režim, veškeré nečistoty zůstanou ve vás.“

Po lymfatické masáži se zhruba 80% lidí cítí unaveno, což je dáno nastartováním detoxikačního procesu. Proto se v den, kdy se provádí lymfatická masáž, doporučuje mít fyzickou či psychickou zátěž. „Někdo se může cítit jako znovuzrozený - rozproudění lymfy a zrychlení metabolizmu totiž umí dodat hodně energie, síly, euforie a optimismu,“ uzavírá Kateřina Lebedová.

Zdroj, foto: Kateřina Lebedová

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
na očisti si kupuji tree3chlorellu, spolknu dvě tablety denně a po dobrání balení vidím změny k lepšímu ;-) obsahuje navíc zelený čaj, který je super na hubnutí a kurkumu, kterou mám osvědčenou na záněty, takže za mě splňuje vše Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
Lymfatická masáž má i své kontraindikace, kdy se nesmí provádět. Mezi absolutní kontraindikace lymfatické masáže patří:
•doposud neléčené nebo nedoléčené maligní (zhoubné) onemocnění
•akutní bakteriální infekce (např. erysipel)
•akutní horečnaté infekční stavy
•hnisavé kožní rány
•edémy ledvinového původu - nefrózy
•edémy v případě kardiální insuficience
•akutní zánět žil - trombophlebitis
•akutní trombóza hlubokých žil - phlebotrombóza
Obrázek uživatelky
profil
jěště jsem nezažilaSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
"Po lymfatické masáži se zhruba 80% lidí cítí unaveno...Proto se v den, kdy se provádí lymfatická masáž, dopúoručuje mít fyzickou či psychickou zátěž."
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles