Novoroční předsevzetíNovoroční předsevzetí 5 důvodů, proč nemůžete zhubnout5 důvodů, proč nemůžete zhubnout Velký roční horoskop na rok 2018Velký roční horoskop na rok 2018 Je naše dítě zralé na vstup do školy?Je naše dítě zralé na vstup do školy?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Úterý 23.01. 2018
Dnes má svátek Zdeněk
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Odvolání

22. 06. 2011 | Zajímavosti
Jak sepsat odvolání k soudu, k úřadu? Jednoduchý návod vám teď píši, abyste zbytečně nezatěžovali vaše rodinné účty, jelikož je to v podstatě velice jednoduché. Co k tomu potřebujete? Trochu slovní zásoby, umět dodržovat slovosled a gramatiku. S těmito "zbraněmi" to dokážete sami.

     Neopomeňte však to, že pokud jste již věc předali právníkovi, nemůžete dále do věci sami zasahovat! Tedy ano, ale pouze doplněním informací, které právníkovi sdělíte. Jinak ne, jelikož soud či jiný úřad vaše připomínky v potaz nevezme, jelikož již máte právní zastoupení. Právníka odvolat samozřejmě můžete, ale je více než zřejmé, že vás bude "kárat", že děláte špatně. No, nebudu a ani nechci zasahovat do věcí tak, že vám budu radit - právníka zrušit, či najít jiného, či jednat na vlastní pěst.
     Můj článek je o tom, abyste se dokázali s problémem vypořádat sami, bez právní pomoci, které koneckonců můžete využít později.
    
     Obdrželi jste dopis z nějakého úřadu, kde vám zamítají to, či ono? Nebo snad od soudu žalobu (o žalobě rozhodčí doložkou nepíši, pozor...!) ? Je to naprosto jednoduché...  V odvolání se musí zachovat sled, který je pod jednotlivými body.  Dejme tomu, že obdržíte žalobu na nepravdivých důkazech..., jeli jste před půlrokem tramvají na černo, přičemž jste byla prokazatelně v nemocnici se zápalem plic, přitom po vás vymáhají částku např. 15 000 Kč. Co uděláte? Buď se obhájíte sami, nebo si najmete právního zástupce. Je to nutné? Jestliže dokážete sami prokázat, že jste nemohli nikde použít MHD, jelikož jste leželi v nemocnici, tak je zbytečné platit za právní zastoupení...!
   

     Takže krok č.1:
     Obdrželi jste nějaký dopis pod nějakou spisovou značkou, číslem jednacím... Vy napíšete záhlaví odvolání tak, že neprve bude uvedena adresa (sídlo) pro vás odesílatele a pod cca dvou odklepech napíšete sebe.
     Krok č. 2:
     Dále budete uvádět, k jakému číslu jednacímu odvolání podáváte - to bude nejspíš uvedeno na pravé straně poslední korespondence ze strany daného úřadu. -
bude tam...
K č. j. 0000000/0000SV, či jinak .... ke spisové značce Sp.1111/002...- to je jedno, to jsou jen příklady.
     Potom se již jen vyjadřujete k jednotlivým bodům, kterými žalobce "apeluje"...
                                                 
                                                               I.
     K bodu I. bych uvedla/uvedl jen to, že jsem nemohl/a  toho dne cestovat  MHD, jelikož jsem byl/a hospitalizován/a v nemocnici ... (tam a tam...)

                                                              II.
     K bodu II. bych uvedl/uvedla, že není možné, abych  vůbec jel/a na černo, jelikož si kupuji jízdenku na celý rok, kterou stále vlastním, nebyla mi odcizena, ani nedošlo k její ztrátě...

                                                              III.
     Žaloba dle mého názoru naplňuje podstatu trestného činu, jelikož jsem nebyl/nebyla a nemohl být/ v době, kdy došlo k přepravní kontrole na místě žalobcem určeném, jelikož jsem byl/a hospitalizován/a v nemocnici .
                                                              IV.
     Odvolávám se vůči žalobci /či úřadu/ proti výroku, který není opodstatněný, nijak prověřený, vzhledem ke skutečnostem, které dle mého názoru jsou pouze subjektivním rozhodnutím, které poškozuje moji osobu a narušuje rodinné soužití. Možná se jedná o mnou neopodstatněný útok na moji osobu s určitým záměrem, ale toto nemohu tvrdit, jen se domnívat...
                                                   
                                                           K O N E C

     Toto je opravdu jen ukázka toho, jak se bránit.  Nejdůležitěší je držet se jednotlivých bodů, na které je třeba průkazně reagovat. Tvrzení v tomto článku jsou smyšlená, byly použity pouze pro ukázku, jak se bránit...


Vikitorie - čtenářka
ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !