Léto - čas jahodLéto - čas jahod Čas malinČas malin Rybízová marmeláda - nejoblíbenější receptyRybízová marmeláda - nejoblíbenější recepty Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chutiBílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Čtvrtek 19.07. 2018
Dnes má svátek Čeněk
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Otroci současnosti

1. 04. 2011 | Knižní tipy
Název knihy: Otroci současnosti
Autor: E. Benjamin Skinner
Nakladatelství: XYZ
Datum vydání: 2011
Cena: 389 Kč

Svědectví o moderních otrokářích a jejich obětech
Pokud si myslíte, že otroctví bylo dávno zrušeno, jste na velkém omylu. V řadě zemí třetího světa, kam lze zařadit subsaharskou Afriku, některé státy Asie a Jižní Ameriky, jsou různé podoby zneužívání a vykořisťování aktuálním problémem.

xyz-kniha-otroci-soucasnosti
Panuje zde bída a extrémní chudoba, bují negramotnost, zločinnost, bezpráví a člověk se velmi snadno stává zbožím. Obchod bílým masem bývá ostatně často spojován s jednou z nejtypičtějších forem novodobého útlaku – sexuálním otroctvím. Ženy jsou unášeny a nuceny k prostituci; pokud by se pokusily vyhledat pomoc, ocitnou se v ohrožení života nejen ony, ale i jejich rodiny…

Otroctvím však není jen nedobrovolné poskytování sexuálních služeb. Například děti na Haiti jsou od útlého věku nuceny k těžké a často ponižující práci. Jejich páni je nezřídka bijí, neplatí jim mzdu, zakazují jim chodit do školy a nechávají je žít v hrůzných podmínkách. Podobná situace panuje v chudých oblastech Indie, kde jsou lidé zotročováni (pod záminkou splacení dluhu vzniklého v předchozích generacích) pro strašlivou práci v tkalcovnách či kamenolomech.

Šokující, drsná, nicméně velice poučná kniha novináře Benjamina Skinnera mapuje několikaleté putování po nejtemnějších místech světa, do nichž jako by se civilizace bála proniknout, a přináší svědectví o přehlížených zločinech proti lidskosti.

E. Benjamin Skinner (*1976)

Americký publicista. Vyrůstal ve Wisconsinu a severní Nigérii. O otroctví se dozvěděl v dětství a už jeho prapředci proti instituci otroctví bojovali. S prvním člověkem, který na vlastní kůži poznal otrokářské vykořisťování v současném světě, se setkal v roce 2003 v Súdánu, když psal reportáž pro Newsweek International. Tématu se intenzivně věnoval několik dalších let. Výsledkem podrobného výzkumu je jeho první kniha Otroci současnosti (A Crime So Monstrous).

E. Benjamin Skinner píše o nejrůznějších tématech z Latinské Ameriky, Středního východu a Afriky pro Newsweek International, Los Angeles Times, Foreign Affairs, Travel + Leisure a další periodika. Žije v Brooklynu.

Více informací nejen o této knize Otroci současnosti se dozvíte také na stránkách nakladatelství XYZ.

Veronika J.
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Otroci současnosti:

Otroci současnosti
 
Čtěte takéKomentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !