Pěvecká show SuperStar 2018 zná své porotcePěvecká show SuperStar 2018 zná své porotce Velikonoční beránek nejoblíbenější receptyVelikonoční beránek nejoblíbenější recepty Velký roční horoskop na rok 2018Velký roční horoskop na rok 2018 Robinsonův ostrov - pravidla pro rok 2018Robinsonův ostrov - pravidla pro rok 2018
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Velikonoční nadílka
Soutěžte s námi o 300 skvělých výher
do konce zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Středa 21.03. 2018
Dnes má svátek Radek
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Pája a Ája

2. 10. 2010 | Vaše příběhy

     S miminkem jsem si užívala v životě dvakrát. S tříletým odstupem  se mi narodila dvě děvčátka, Pavlínka a Anička. Je zajímavé, jak odlišná ptáčata se mohou vyklubat v jednom hnízdě. Nemyslím tím napohled, ale povahově. Jediné, co bylo naprosto stejné, že obě holčičky dvě začaly v roce a půl hovořit v celých větách a jak říká tatínek, už nikdy nepřestaly.

     Pavlínka byla spokojené usměvavé miminko, které si po obědě na dvě tři hodinky zdřímlo a málokdy vydrželo vzhůru až do Večerníčka. Spala krásně celou noc. Nechápala jsem nářky jiných maminek, a všechno jsem zvládala „levou zadní“. Včetně studia a koníčků.

     Anička nespala prakticky nikdy.   Když jsme ji položili do postýlky, řvala jako tygr a nevšímat si jí nepomohlo. Vždycky vydržela déle než já.  Tak jsem ji  ukonejšila v náručí,  a když už  to vypadalo, že spinká , tak jsem ji opatrně odnesla k postýlce, milimetr po milimetru položila, otočila se ,  jeden krok jak myška, druhý krok … a řev. Takhle to probíhalo pravidelně. O usměvavém miminku také většinou nemohla být řeč.  Houpala se v lehátku s naprosto komisním výrazem a jakmile na ni někdo začal dělat cukrblíky, výraz zvolna přešel  do znechucena. Někteří členové rodiny jí v tomto období kolem jednoho roku začali říkat „Čakina“, podle  panenky z hororu.  Tehdy už jsem ostatním maminkám rozuměla. Ono nespat celý rok víc než tři hodiny v kuse, to je mazec.

     Pavlínka se nadšeně učila básničky a písničky, ochotně každému předváděla , co se naučila a užívala si chválu. Když jsem však chtěla slyšet od Aničky na procházce básničku, odsekla:  „Nemůžu, chrstím“.  To v tu chvíli znamenalo, že šoupala botičkami pískem vedle chodníku. K narozeninám si tehdy Pája přála baterku a nafukovacího slona.  Pak jsme se zeptali Aňky a následovala nesmrtelná odpověď:  „Co mi dáte, to si vezmu“.

     Dneska už jsou to velké, šikovné holky, které začínají přemýšlet, čím jednou v životě budou. Já zase uvažuji, která dcera to bude nakonec mít v životě lehčí. Jestli ta milá a ochotná, která by se pro ostatní rozdala, nebo ta, která je svá a nenechá si nic líbit.

 

Kob - čtenářka

ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 
Čtěte takéKomentáře
Obrázek uživatelky
profil
Hodně podobné tomu, co mám doma. 2 holky jako voda a oheň. Také nechápu, jak mohou být z jednoho hnízda a někdy je to opravdu dost náročné. Článek super.Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
pěkně napsanéSmajlík

malá mi večer taky nechce spátSmajlík Po večerníčku povečeří krupici a o půl osmé má zase hlad. Dám jí rohlík Smajlík a v osm ji mám v kuchyni zas. Mám žízeň, když mi nedáš napít uschnu jak lístek SmajlíkSmajlíkSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
a opravdu jsem se pobavila Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
Moc hezké! Vtipné a veselé povídání

Smajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles