Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do konce zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Středa 24.10. 2018
Dnes má svátek Nina
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Pája a Ája

2. 10. 2010 | Vaše příběhy

     S miminkem jsem si užívala v životě dvakrát. S tříletým odstupem  se mi narodila dvě děvčátka, Pavlínka a Anička. Je zajímavé, jak odlišná ptáčata se mohou vyklubat v jednom hnízdě. Nemyslím tím napohled, ale povahově. Jediné, co bylo naprosto stejné, že obě holčičky dvě začaly v roce a půl hovořit v celých větách a jak říká tatínek, už nikdy nepřestaly.

     Pavlínka byla spokojené usměvavé miminko, které si po obědě na dvě tři hodinky zdřímlo a málokdy vydrželo vzhůru až do Večerníčka. Spala krásně celou noc. Nechápala jsem nářky jiných maminek, a všechno jsem zvládala „levou zadní“. Včetně studia a koníčků.

     Anička nespala prakticky nikdy.   Když jsme ji položili do postýlky, řvala jako tygr a nevšímat si jí nepomohlo. Vždycky vydržela déle než já.  Tak jsem ji  ukonejšila v náručí,  a když už  to vypadalo, že spinká , tak jsem ji opatrně odnesla k postýlce, milimetr po milimetru položila, otočila se ,  jeden krok jak myška, druhý krok … a řev. Takhle to probíhalo pravidelně. O usměvavém miminku také většinou nemohla být řeč.  Houpala se v lehátku s naprosto komisním výrazem a jakmile na ni někdo začal dělat cukrblíky, výraz zvolna přešel  do znechucena. Někteří členové rodiny jí v tomto období kolem jednoho roku začali říkat „Čakina“, podle  panenky z hororu.  Tehdy už jsem ostatním maminkám rozuměla. Ono nespat celý rok víc než tři hodiny v kuse, to je mazec.

     Pavlínka se nadšeně učila básničky a písničky, ochotně každému předváděla , co se naučila a užívala si chválu. Když jsem však chtěla slyšet od Aničky na procházce básničku, odsekla:  „Nemůžu, chrstím“.  To v tu chvíli znamenalo, že šoupala botičkami pískem vedle chodníku. K narozeninám si tehdy Pája přála baterku a nafukovacího slona.  Pak jsme se zeptali Aňky a následovala nesmrtelná odpověď:  „Co mi dáte, to si vezmu“.

     Dneska už jsou to velké, šikovné holky, které začínají přemýšlet, čím jednou v životě budou. Já zase uvažuji, která dcera to bude nakonec mít v životě lehčí. Jestli ta milá a ochotná, která by se pro ostatní rozdala, nebo ta, která je svá a nenechá si nic líbit.

 

Kob - čtenářka

ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 
Čtěte takéKomentáře
Obrázek uživatelky
profil
Hodně podobné tomu, co mám doma. 2 holky jako voda a oheň. Také nechápu, jak mohou být z jednoho hnízda a někdy je to opravdu dost náročné. Článek super.Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
pěkně napsanéSmajlík

malá mi večer taky nechce spátSmajlík Po večerníčku povečeří krupici a o půl osmé má zase hlad. Dám jí rohlík Smajlík a v osm ji mám v kuchyni zas. Mám žízeň, když mi nedáš napít uschnu jak lístek SmajlíkSmajlíkSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
a opravdu jsem se pobavila Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
Moc hezké! Vtipné a veselé povídání

Smajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles