Ve Slunečné se objeví dcera Martina Zounara – ClaudiaVe Slunečné se objeví dcera Martina Zounara – Claudia Jak vyfouknout velikonoční vajíčkoJak vyfouknout velikonoční vajíčko Velikonoční beránek nejoblíbenější receptyVelikonoční beránek nejoblíbenější recepty Školní rok a školní prázdniny v roce 2019/2020Školní rok a školní prázdniny v roce 2019/2020
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Velikonoční nadílka
Soutěžte s námi o 300 skvělých výher
do startu zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Pátek 03.04. 2020
Dnes má svátek Richard
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Pamětnický výlet na na Podolský most u Písku

18. 02. 2020 | Česká republika
V souvislosti s modernizací lodního výtahu pro malá sportovní plavidla na hrázi přehrady Orlík musí Povodí Vltavy razantně snižovat hladinu vody v přehradě. Proto se až do začátku dubna naskytuje nevšední pohled na místa, dosud skrytá pod hladinou přehrady. Řeka Vltava teče téměř původním korytem, a to je jedinečná možnost vidět zbytky starých staveb, které musely zmizet kvůli přehradě.  To láká zvědavé návštěvníky k prohlídkám a hlavně pamětníky ke vzpomínání.

Nemohli jsme také odolat, a jednoho nedělního odpoledne jsme se vypravili do kempu Podolsko, odkud se dá jednoduše dojít pod Podolský most, kde se nabízí jedna z nejzajímavějších podívaných.
Jsou tam odhaleny základy starého řetězového mostu, který byl před napuštěním přehrady přemístěn do Stádlce u Tábora. Zajímavostí je, že velký most byl postaven koncem třicátých let a řetězový most byl přemístěn až v roce 1960, takže oba mosty stály nad sebou. Jsou vidět i základy staré plavecké hospody, která stála u řetězového mostu, i jiných budov a cest.

Jsou vynořené i zbytky opevněných bunkrů - tzv řopíků, těsně u základů bývalého mostu. Patřily do tzv. vltavské linie, vnitrozemského opevnění, které mělo zabránit případnému postupu německých vojsk na východ, kdyby se jim podařilo prolomit opevnění na hranicích. Pak to ale dopadlo vše v roce 1939 jinak, jak všichni víme.
Na náš výlet se nám krásně vyvedlo počasí - což v letošní zimě není nic divného. Proto tam asi bylo turistů až příliš, což jsme nečekali.

Terén je dost náročný na chůzi, jsou potřeba bytelné boty. Těsně u hladiny řeky je i dost bahno, na což málem doplatil jeden bílý pudlík, kterého páníček horko těžko vyprostil obaleného smrdutým bahýnkem.

Také je chvílemi smutný pohled na množství odpadků, které snížená hladina odhalila. Za to můžeme určitě my lidé.
Zajímavé věci jsou prý vidět i u Zvíkova a Orlíku, možná tam ještě zajedeme.
Kdybyste měli cestu do jižních Čech, můžete se také do konce března podívat. Pak už se bude přehrada na sezónu napouštět.


Gebena - čtenářka
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Další fotografie ke článku Pamětnický výlet na na Podolský most u Písku:

Pamětnický výlet na na Podolský most u Písku
Pamětnický výlet na na Podolský most u Písku
Pamětnický výlet na na Podolský most u Písku
Pamětnický výlet na na Podolský most u Písku
Pamětnický výlet na na Podolský most u Písku
Pamětnický výlet na na Podolský most u Písku
Pamětnický výlet na na Podolský most u Písku
Pamětnický výlet na na Podolský most u Písku
 Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
zajímavé
Obrázek uživatelky
profil
...Smajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles

Kraslice