Velký roční horoskop na rok 2018Velký roční horoskop na rok 2018 Pěvecká show SuperStar 2018 zná své porotcePěvecká show SuperStar 2018 zná své porotce Velikonoční beránek nejoblíbenější receptyVelikonoční beránek nejoblíbenější recepty Robinsonův ostrov - pravidla pro rok 2018Robinsonův ostrov - pravidla pro rok 2018
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 26.02. 2018
Dnes má svátek Dorota
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Pavel

13. 01. 2011 | Vaše příběhy

Tak spolužák ze základní školy, Pavel, je konečně ženatý! Ale jak se to stalo?

Pavel je poslední, co z naší třídy ještě zůstával nezadaný. Žil sám s fenkou bígla Lady a byl docela spokojený. Když se přestěhoval do nového bytu v neznámém městě, jedinou společnost mu dělala právě jeho fena. Lady, jak už to u bíglů bývá, byla ale hodně tvrdohlavá a neposlušná. V novém městě si zvykala velice pomalu. Proto vždy, když Pavel vyšel z domu, aby ji vyvenčil, rozeběhla se jako ztřeštěná přes ulici a on na ni musel pořádně zařvat, aby zůstala stát a něco ji nepřejelo. Byl právě podzim, pouliční světlo před domem Pavlova domu bylo rozbité a chodník byl ozářen jenom okny z přízemních bytů. Pavel šel večer Lady, tak jako obvykle, vyvenčit. Sotva ale odemkl vchodové dveře, fena se nekontrolovatelně vyřítila na ulici. Radostí začala poskakovat uprostřed silnice a vesele přitom štěkala. Pavel si všiml, že se po ulici blíží poměrně velkou rychlostí auto. V obavě o psí život ze sebe Pavel vztekle a hodně nahlas vypravil: „Pojď sem, potvoro!“ V jeho hlase byla taková hrozba, že se Lady opravdu na místě zastavila. Nezastavila se ale sama. U vchodových dveří strnula i cizí žena, která právě procházela kolem. Třásla se a vyděšeně hleděla na zamračeného Pavla. Krabice, kterou ještě před chvílí nesla v ruce, ležela na zemi. Žena s hrůzou čekala, co se bude dít. Lady mezitím přešla na protější chodník, sedla si a také čekala.

Pavel nejdřív nechápal, co se ženě stalo. Až po chvíli pochopil. Žena ve tmě neviděla psí slečnu a domnívala se, že vzteklý výkřik patřil jí. Považovala Pavla za gaunera, který ji v té tmě zatáhne do domu a znásilní, a až když si všimla Lady, došlo jí, že křičel na psa. Sehnula se pro krabici a u jejích nohou se zčistajasna objevil zlatý kokršpaněl. Žena byla kokršpaněla venčit stejně jako Pavel Lady. Omluvil se ženě, že ji nechtěně vylekal, ona se nejistě usmála a šla dál.

     Pavel myslel, že ženu už nikdy neuvidí. Druhý den byla sobota a Pavel šel Lady hned ráno vyvenčit do blízkého parku, kde se scházeli pejskaři ze širokého okolí. Nechodil sem dlouho a nikoho tu neznal. Viděl pejskaře a pejskařky, jak se nadšeně vítají, povídají si, smějí se a diskutují. Jen on byl se svou fenkou sám, nikým nedoprovázen. Po několika krocích uviděl zlatého kokršpaněla i s jeho paničkou, kterou večer tak vylekal. Konečně známá tvář! Mohla být stará jako on a docela se mu líbila. Co když je svobodná? Nebo rozvedená? To už se oba psi nadšeně vítali. Pavel také slušně pozdravil, omluvil se ještě jednou za večerní nedorozumění a zeptal se, zda se nerozbilo něco v té krabici, kterou žena upustila. Ona se usmála a řekla: „Rozbilo. Nesla jsem zákusky své dcerce na oslavu narozenin. Ale ona je snědla i tak…“ Pavel jí nabídl uhrazení škody, ale žena odmítla. Pavel v duchu konstatoval, že žena bude asi šťastně vdaná, když má dítě.

     V následujících dnech se setkávali denně při venčení svých čtyřnohých miláčků. Už nebyl v parku při venčení sám. Tak se o sobě dozvídali nejrůznější podrobnosti. Pavel zjistil i to, že Mirka, ona majitelka kokršpaněla Maxe, žije od rozvodu sama s dcerkou. Dokonce ve městě nebydlela, tak jako on, dlouho. A proto neměla ani přítele.

     Za rok se Pavel oženil a vyženil ke své Lady ještě Maxe a malou Nelu, Mirčinu dcerku.

Pavel konečně mohl Nele koupit velký narozeninový dort a odčinit tak rozbité zákusky z předchozích narozenin.       

 

Pája K. - čtenářka

ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 
Čtěte takéKomentáře
Obrázek uživatelky
profil
Pěkně napsaný příběhSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
pohlazení po duši, moc hezké a pěkně napsané!SmajlíkSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
Pěkný článek s krásným koncem.Smajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles