Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Tipy na dekorace pro krásnější podzim a zimuTipy na dekorace pro krásnější podzim a zimu Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Jeřabiny - nejoblíbenější receptyJeřabiny - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Jedeme na výlet
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do startu zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Čtvrtek 17.10. 2019
Dnes má svátek Hedvika
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Plavte! Plavání totiž zlepšuje nejen kondici, ale i psychiku

9. 07. 2019 | Péče o tělo
Plavání patří mezi nejprospěšnější všestranné aktivity. Je vhodné v každém věku, posiluje zdraví, zlepšuje kondici, doporučuje se při mnoha rehabilitacích a v neposlední řadě přináší radost z pohybu. Výdej energie během plavání je mnohdy vyšší, než když jedete na kole. Oproti běhání vůbec nezatěžuje klouby a za ideální se pak považuje plavání v protiproudu. Teplota vody je velmi důležitá. V teplé vodě tělo relaxuje, chladnější jej naopak aktivuje.

Plavání opravdu zlepšuje psychiku. Ve vodě na nás totiž nepůsobí gravitace, a tak se nám zjednodušuje pohyb v prostoru, kdy i lidé s pohybovým onemocněním si v bazénu mohou užít svobody pohybu a spustit tak produkci endorfinů.
 
K regeneraci po úrazech a po větší fyzické aktivitě je vhodný pomalejší pohyb ve vodě, pro zvyšování kondice u nesportovců se pak hodí vydatnější plavání. Přínos pro zdraví nabízí voda všem bez ohledu. Plavcům, dokonce i neplavcům. Ne každý bezchybně zvládá různé techniky plavání. Než intenzivně hodinu plavat špatně kraul či prsa a přetěžovat tak jednotlivé partie těla, je lepší styly pravidelně měnit nebo je i prostřídat s obyčejnou chůzí a během ve vodě. I neplavec tak žena v bazénumůže pocítit její blahodárný vliv. Naprosto ideální je pak pohyb proti odporu vody. Ten přirozenou cestou posiluje svaly, nadlehčování vnitřních orgánů díky působení vztlaku vody zase harmonizuje metabolismus.

Koupaliště, rybníky či bazény jsou fajn. Domácí swim spa má však mnoho dalších výhod
Přichází léto, a tak o možnost si zaplavat, nebudeme mít nouzi. Někdo zvolí koupaliště, jiný si začne užívat svého bazénu na zahradě. Slyšeli jste už ale o takzvané swim spa? V poslední době začíná být v našich klimatických podmínkách stále oblíbenější alternativou klasických bazénů, a to především proto, že zaručuje příjemně teplou vodu po celý rok a její provoz je naprosto nenáročný.

Ačkoliv by se to nemuselo zdát příliš podstatné, teplota vody pro plavání hraje velmi důležitou roli. Například chladná voda povzbuzuje organismus k aktivitě, naopak teplá vyvolává relaxaci a tlumí bolest. Pro kondiční plavání a přirozený výdej energie je ideální teplota vody 27 – 28 °C, ale pozor, ne méně. Při delším pobytu v chladnější vodě tělo totiž aktivuje obranné mechanismy, aby neprochladlo. Teplejší voda - i nad 30 °C - je potom vhodná pro relaxaci, nebo pozvolné seznamování dětí s vodou.

Právě zmiňovaná domácí swim spa je ideální pro rodinu s dětmi. Děti se na vymezeném prostoru domácího bazénu a v jeho teplé vodě cítí bezpečněji. Mají díky němu i mnohem více času na prohlubování svých plaveckých zkušeností, protože tak rychle neprochladnou.

Proč je dobrý protiproud

Další nezanedbatelnou výhodou je regulovatelný protiproud. Plavání proti dvěma, čtyřem nebo šesti tryskám působí na tělo intenzivněji a dochází k zapojování stabilizačních hluboko uložených svalů, které jinak v běžném životě leniví. Plavání v protiproudu je výhodné pro posilování svalů, k intenzivnímu kondičnímu tréninku nebo třeba i pro zlepšení cirkulace tekutin a lymfy v těle díky působení tlaku vody. I na pěti metrech délky bazénu můžete uplavat třeba maraton a hlavně si pravidelně udržovat kondici. Posezení u masážních trysek vám na závěr hezky uvolní svaly a zbaví vás posledních zbytků stresu.

Zdroj: USSPA


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Přehledné srovnání bankovních i nebankovních půjček online na Usetreno.czNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !