Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Výherní anketa
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do startu zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Čtvrtek 18.10. 2018
Dnes má svátek Lukáš
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Plechová kavalérie - co vás čeká v jednotlivých dílech?

12. 07. 2011 | Televizní tipy

Plechová kavalérie - 1. Rostlino-lékař: Ve Státní traktorové stanici v Nepomuku na Plzeňsku se chystají na žňovou kampaň. Jejich
kombajnová brigáda bude nasazena na Slovensku, Moravě a v jižních Čechách.


O účast se ucházejí přední pracovníci, otevřena je otázka jejího vedení. Ředitel určí za vedoucího mladého agronoma Víťu Kubánka, jenž je sice bez zkušeností, ale zato kvalitní odborník a charakterní člověk. Jeho
nezkušenost zajišťuje proti nesourodému kolektivu účastí starého praktika Tondy Holečka.


plechová kavalériePotíže nastávají už při nakládání kombajnů na nádraží. Ředitel zapracuje, aby všechno klapalo, a jeho přítomnost způsobí, že všichni najednou nového brigadýra poslouchají. Ludvík Kupec se rozchází se svou dívkou, sekretářkou Romanou, protože se přihlásil na dlouhodobou brigádu. Vošahlík, který vedl brigády v minulých letech, si neodpustí, aby Víťu nevaroval před Holečkem, který ho má „hlídat".


Plechová kavalérie - 2. Černá jízda


Brigáda se přesunula do JZD Mier na Slovensko, které si pozvalo víc kombajnérů, než potřebuje. O vhodná pole se vede boj, v němž začátečník Víťa jen těžko obstává, tím spíš když je vedoucí inženýr Kaboš přesvědčen, že jeho milá Terka má s Víťou pověstné „něco". Zasáhne, když Straka
seká pole jako melouch místním zájemcům a okrádá nejen je, ale i svého pomocníka, dědu Punčocháře.


Straka na Víťu vyjede a uráží ho, ale Víťa se neobrátí na ředitele ani neužívá služeb táty Holečka. Ludvík Kupec ho požádá, aby mu napsal omluvný dopis Romaně. Vilda se pokouší ulovit krásnou servírku, která však jeho námluv zneužije, aby za ni umyl kuchyni, a ujíždí za svou rodinou.


Plechová kavalérie - 3. Hektary


Brigáda se přesunula do jihomoravského kraje, na Hanou, do Troupovic. Ubytování v místní škole je víc než bídné, strava nedostatečná, možnost mytí minimální. Také ve skladu žádné náhradní díly „nemají". Víťa Kubánek využije toho, že byrokratický správce odjel, a vymámí potřebné řemeny pro
kombajny z brigádnice Zuzany.


Tu za to přesunou do kuchyně. Věčný reptal Straka zjistí, že družstvo nahlásilo menší výměru, aby ušetřilo a mohlo vykázat větší výnosy. Víťa se sbližuje se Zuzanou, zatímco Ludvík je nešťastný, protože Romana nereaguje na jeho dopisy.


Plechová kavalérie - 4. Svačina


K svačině dostává brigáda od lakomého podniku pribináček a dva rohlíky. Kombajnéry to pobouří, rváč Straka se dokonce oboří na Zuzanu, která svačinu rozděluje. Je z toho aféra na žňovém dispečinku. Víťa si bere na pomoc Holečka, který ho nabádá k mírnosti a opatrnosti, ale nakonec se sám rozčílí.


Nato se Víťa klidně zeptá, jak je to s hektary, které jim ještě nedovolili prověřit. Funkcionáři odmítají vydávat jídlo kombajnérům, dokud se Straka neomluví. Víťa přemluví Zuzanu k prohlášení, že se Straka omluvil, což Straka popře. Víťa se vypraví na OV KSČ. Nezastihne tajemníka, a tak mu napíše vzkaz o svačinách.


Tajemník se obrátí na ředitele Kramperu, jenž honem zařídí vydatné svačiny a za viníka označí vedoucího kuchyně. I když se Víťa sblíží se Zuzanou, ukáže se, že má chlapce Pavla, který do Roupovic dojíždí a k Víťovi se chová arogantně. Vilda strží za své zálety porážku. Náhodná schůzka s tajemníkem Pastejříkem na poli v přítomnosti Krampery objasní poměr kombajnérů
a místního vedení a vše se dává jakžtakž pořádku. Kombajnéři se loučí a odjíždějí z nedobré štace do jižních Čech.


Plechová kavalérie - 5. Když nastaly deště


plechová kavalérieBrigáda se přesunula do jihočeských Malenic, kde zažívá úplný ráj. Přijetí je srdečné, ubytování výtečné, jídlo vynikající, dokonce i rozmazlený Jindříšek si libuje, že se nají líp než doma. U mladé vdovy Hanzlové jsou ubytováni Vilda a Pravoslav. Vilda rozvíjí síť milostných pletek, zatímco nesmělý
starý mládenec Pravoš se spíš stydí, ač se mu vdova líbí. A on jí také. Když Vilda přímo zaútočí, rozhoduje se vdova, že se musí od ní odstěhovat.


Ale protože by se musel stěhovat i Pravoš, strpí je oba dál. Za Víťou přijíždí Zuzana, která poznala, že Víťa je jí bližší než Pavel, a Víťa jí sežene další
brigádu. Po krásných dnech začíná pršet a část brigádníků se rozjede domů. Když se vyčasí, uprchlíci se nevracejí. Holeček radí, aby to Víťa zatím nehlásil, ale když to přesahuje tři dny, Víťa telefonuje, a vtom se uprchlíci vracejí. Straka vyčítá Víťovi, že mu neumožnil cestu za rodinou, když sám tu má děvče po ruce.


Neposlechne Víťu, neprostuduje si plán polí a kombajnem poškodí hydrant. Drze pak tvrdí, že žádné pokyny nedostal. Víťa prosí Zuzanu, aby si našla brigádu někde v okolí, aby mu ji parta nemohla vyčítat. Zuzana se s ním pohádá, že si nechá od party všechno líbit. V hospodě dojde k velkému souboji v mariáši mezi místními borci a Holečkem, který si jako spoluhráče přivede Víťu.


Plechová kavalérie - 6. Svah


Zuzana odešla a nedává o sobě vědět. Straka ohlásí, že má potíže s kombajnem, a chce s ním proti předpisům zůstat přes noc na poli. Dědu Punčocháře pošle spát, protože jede na melouch. Ráno se mu nechce vstávat a odmítá sekat přidělený lán. Víťa ho dostane z kombajnu a na stroj posadí Pepu Tichého. Dochází ke sporu, dokonce ke rvačce. Tichý s kombajnem havaruje a zraní se.


Stroj měl zničené pneumatiky od Strakových melouchů. Když dojde k havárii, objeví se Zuzana a ohlašuje se ředitel Kahovec. Straka prohlašuje, že ho Víťa na příkrý lán posílal, aby ho dohnal k havárii. Ještě než se ředitel přesvědčí o skutečné příčině, jmenuje vedoucím brigády Pouzdra, i když Holeček Víťu hájí i za cenu sporu s ředitelem. Do družstva se vrací opravený Strakův kombajn a inžrenýrka Štěpánová radí Víťovi, aby jej znovu svěřil Strakovi. Víťa to po zaváhání udělá. Ředitel však bez jednání Víťu odvolává.


Plechová kavalérie - 7. Dožínky


Víťa Kulhánek je odvolán z funkce pro plechová kavalérieúraz jednoho kombajnéra. Kombajnéři se staví za něj, Holeček ho přivádí. Děda Punčochář prozradí, jak to bylo s kombajnem a Strakou. Večer v hospodě Víťa šeredně prohrává v mariáši, to mu Holeček zazlívá víc než neúspěch jako parťáka.


Na zpáteční cestě se ředitel staví na SNB a zjistí, že havárii ovlivnil špatný stav kombajnu. O dožínkách se Víťa dozvídá, že zemřel starý Knížek.  Po návratu do sálu se objevuje Zuzana, ale Víťa nedokáže projevit své city. Teprve při odjezdu z vesnice vyhledá Zuzanu a nabízí jí manželství.


Herecké obsazení seriálu Plechová kavalérie:


Jan Hartl - Vít Kubánek
Jaromír Hanzlík - Vilda Muclinger
Vladimír Menšík - táta Holeček
Jaroslav Moučka - ředitel Kalhovec
Jan Skopeček - předseda
Jan Hrušínský - Ludvík Kupec
Lubomír Kostelka - holečkův pomocník
Václav Sloup - Jindra Kužela
Jiří Samek Bohouš - Straka
Jan Faltýnek - řidič Olda
Lenka Kořínková - Zuzana Šímová
Libuše Geprtová - Lída
Jana Štěpánková - ing. Štěpánová
František Filipovský - Litera
Marie Mottlová - Knížková
a další...


Zdroj: NOVA

Vendi V.
ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !

Stříbrňáky