Pěvecká show SuperStar 2018 zná své porotcePěvecká show SuperStar 2018 zná své porotce Pampeliškový med - nejoblíbenější receptyPampeliškový med - nejoblíbenější recepty Bezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější receptyBezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější recepty Rebarborový koláč - nejoblíbenější receptyRebarborový koláč - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Jedeme na výlet
Soutěžte s námi o 400 skvělých výher
do startu zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 21.05. 2018
Dnes má svátek Monika
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Pleťové masky z banánů

5. 06. 2007 | Krása

Každý z nás se již tìší na první letní sluneèní paprsky. Unavenou šedou pleť rozzáøí, ale mohou jí i ublížit. Proto nezapomeòte pøibalit k opalovacímu krému také bájeènou žlutou pochoutku.


Banán dodá pokožce po slunìní potøebnou hydrataci. Suchá pokožka se loupe èasto i v nìkolika vrstvách, kdežto zdravá a dobøe zvlhèená odlupuje pouze zrohovatìlé buòky. Ideálním hydrataèním a zároveò regeneraèním prostøedkem je banánová pleťová maska.


Pøíprava pleti pro aplikaci masky

Pøed aplikací pleťové masky bychom mìli pleť dùkladnì vyèistit. Pro lepší vstøebání výživných látek je dobré pleť nejprve prohøát a prokrvit. Lze toho dosáhnout krátkým napaøením oblièeje nad horkou lázní (jako inhalace), jemnou masáží tváøe nebo jemným peelingem. Prokrvená kùže lepé pøijímá a metabolizuje výživné látky.


Banánová pleťová maska pro suchou a citlivou pleť

krásná s banánem

Banánová maska pùsobí jako malý zázrak. Ovocné kyseliny, které jsou obsažené v banánu, posilují pleť, stahují a èistí ucpané póry a navíc obsahují dùležité vitamíny. V kombinaci s tvarohem, který reaguje na ovocné kyseliny, pomáhá banán vyhladit suchou nebo citlivou pleť.


Ingredience:

1 zralý banán
1 lžíce kysané smetany
2 polévkové lžíce tvarohu
1 žloutek


Postup:

Rozmaèkaný nebo rozmixovaný banán smíchejte se smetanou a žloutkem, dobøe promíchejte a pøidejte tvaroh. Naneste na oblièej a po 20 minutách omyjte teplou vodou. Pøidat mùžete také lžièku medu, kapku citrónu a špetku zázvoru.


Výživná banánová pleťová maska

krásná s banánem

Tato výživná maska dodá pleti pružnost a potøebné živiny, podpoøí zdravou barvu i mladistvý vzhled. Obsahuje mnoho prospìšných mastných kyselin, vitamínù a minerálù. Je vhodná i na citlivou pokožku. V pøípadì mastné èi problematické pleti staèí 1 lžièka olivového oleje nebo mùžeme olej vynechat úplnì.


Ingredience:

1 zralý banán
1 vajeèný žloutek
2 lžièky panenského olivového oleje


Postup:

Oloupaný banán rozmìlnìte vidlièkou na jemnou kaši, pøidejte vajeèný žloutek a olej. Dùkladnì promíchejte a naneste na oblièej. Po 20 minutách omyjte teplou vodou. Doporuèujeme vynechat oèní partie a okolí rtù.


LETNÍ CHIQUITA TIP

Krásné nožky do sandálek. Vyzkoušejte banánovou pleťovou masku na jemnou a citlivou pokožku Vašich nártù. Sluníèkem opálenou, ale vysušenou pokožku zklidní, skvìle zregeneruje a dodá potøebnou vláhu. Vaše nožky budou záøit.


FOTO: CHiquita

Petra Dítìtová
Chytrá Žena.czTento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
lze využít veškeré ovoce a zeleninu kvýrobě masek na obličeje i na tělo!!!!!!!!!!!!!!!
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles