Velký roční horoskop na rok 2018Velký roční horoskop na rok 2018 Pěvecká show SuperStar 2018 zná své porotcePěvecká show SuperStar 2018 zná své porotce Velikonoční beránek nejoblíbenější receptyVelikonoční beránek nejoblíbenější recepty Robinsonův ostrov - pravidla pro rok 2018Robinsonův ostrov - pravidla pro rok 2018
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Velikonoční nadílka
Soutěžte s námi o 300 skvělých výher
do konce zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 18.03. 2018
Dnes má svátek Eduard
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Podzemní Blues v divadle Komedie

13. 06. 2011 | Kultura

V sobotu 25. června završí Rakouskou sezónu v Divadle Komedie česká premiéra hry Petera Handkeho PODZEMNÍ BLUES. Jedná se o šestý titul sezóny, která uzavírá tříletý dramaturgický projekt MITTELEUROPA mapující zlomové body v moderních dějinách střední Evropy.


Inscenace v režii Dušana D. Pařízka je intimní a (sebe)kritickou úvahou o bezmocném hněvu, který se člověka zmocňuje při pozorném pohledu na nekultivovanost a lhostejnost současné společnosti. Melancholickému blues propůjčí svůj hlas Martin Finger, proti- a spoluhráčem mu bude Boleslav Polívka.


podzemní bluesDušan D. Pařízek inscenací legendárního divadelního textu Petera Handkeho Spílání publiku Rakouskou sezónu v Divadle Komedie zahájil – hrou PODZEMNÍ BLUES stejného autora ji nyní uzavírá. PODZEMNÍ BLUES v podání Martina Fingera a Boleslava Polívky nahradí původně plánovanou celosouborovou inscenaci Handkeho hry Hodina ve které jsme o sobě nevěděli.


Tu se z důvodu rozhodnutí Magistrátu hlavního města Prahy, který snížil příspěvek na letošní provoz a uměleckou činnost Divadla Komedie o 887000,- Kč, nepodaří v tomto roce uskutečnit. Dušan D. Pařízek k připravované inscenaci říká: „Společnost uživatelů městské hromadné dopravy si cestu útrobami džungle velkoměsta krátí čtením, tlacháním, civěním. Dočasnou pospolitost naruší Divý muž aneb Narušitel zábavy aneb Nepřítel lidu, který usvědčuje spolucestující v metru z bezvýznamnosti, ošklivosti a směšnosti. Je to velmistr sarkastického slovního útoku, jeho filipika je úderná, jeho záběr široký, jeho výdrž bezmezná.


Avšak za jeho nemilosrdnými tirádami se skrývá duše zoufalého pozorovatele dnešní doby. Jeho blues je plné ironie, melancholie a touhy po kráse. Připomíná poustevníka, který se náhle ocitne v postmoderní metropoli. Handkeho Divý muž se zaměřuje na současnost, na politický a společenský marasmus našich dnů.


DOPLŇUJÍCÍ INFORMACE K INSCENACI


Peter Handke: PODZEMNÍ BLUES
překlad: Petr Štědroň
úprava textu, scéna a režie: Dušan D. Pařízek
kostýmy: Kamila Polívková
hrají: Martin Finger a Boleslav Polívka


Premiéra: 25. června 2011 ve 20.00 v Divadle Komedie
Nejbližší reprízy: 27. června, 28. června, 1. července 2011 vždy ve 20.00 v Divadle Komedie


PETER HANDKE


6. 12. 1942, Griffen, Korutany, Rakousko
Prozaik, dramatik a básník Peter Handke patří k nejvýznamnějším rakouským autorům současnosti. Věhlas si získal již uměleckými experimenty v šedesátých letech. Napsal několik desítek próz, divadelních her a esejů. Pohybuje se také na poli filmu. Je autorem námětů a scénářů např. k filmům Wima Wenderse, tři celovečerní filmy dokonce sám režíroval. Českým čtenářům není neznámý, jeho díla jsou hojně překládána. V roce 2009 obdržel Cenu Franze Kafky, kterou uděluje pražská Společnost Franze Kafky.


Zdroj: Prakomdiv.cz

Vendi V.
ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !

Beránek