Květina Vánoc - Vánoční hvězdaKvětina Vánoc - Vánoční hvězda Vánočka - nejoblíbenější receptyVánočka - nejoblíbenější recepty Nejoblíbenější VÁNOČNÍ KOLEDYNejoblíbenější VÁNOČNÍ KOLEDY Novoroční předsevzetíNovoroční předsevzetí
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Vánoční strom
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 17.12. 2018
Dnes má svátek Daniel
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Podzim na zámku Loučeň ve sladko-pohádkovém duchu

21. 09. 2017 | Kultura
Zámek Loučeň nabídne nevšední zážitek v podobě sklizně Bonbonovníku. Stane se tak v rámci oblíbené gurmánské akce Cukrové slavnosti dne 7. října tohoto roku. Návštěvníci se v rámci ní zapojí hravou formou za doprovodu českých pohádkových postav do nejrůznějších kulinářských úkolů. Za jejich splnění čeká na všechny chutná odměna.

Brány království všech chutí na Zámku Loučeň se otevřou a ukáží dvě rarity, a to sklizeň bonbonovníku a stavění královského hradu z kostek cukru. Pohádkové postavy nezmizí ze zámku ani v průběhu podzimních prázdnin, tedy od 26. do 29. října 2017, kdy se na zámek vrátí celé České pohádková léto v čele s Rumcajsem a Večerníčkem. Akce zaznamenala nebývalý ohlas, proto ji zámek zařadil právě na dobu prodlouženého volna ve školách.


Podzim na zámku Loučeň ve sladko-pohádkovém duchu„V sobotu 7. října proběhnou na zámku gurmánské Cukrové  slavnosti s podtitulem „Vítejte v království Krále Mlsoně“. A jako v předchozích letech, tak ani letos nebude chybět sklizeň bonbonovníku, stavba hradu z kostek cukru, soutěže pro děti, pohádky, prohlídky zámku s ochutnávkou vín nebo čokoládou,“ uvádí Kateřina Šrámková, jednatelka zámku Loučeň. „Na nádvoří zámku bude probíhat celodenní program v doprovodu královského orchestru, jemuž velí dirigent Zvonimír Veselka. Těšit se můžete na kuchařku Aninku, která Vám prozradí královské recepty, a také uvaří pár dobrot ze starých zámeckých receptů. Připravené jsou i soutěže v pojídání Čápů s mákem nebo Vtipné kaše, pohádky v přírodním amfiteátru nebo Pohádkové putování za Řádem šunky zlaté,“ dodává Kateřina Šrámková.

Pohádkové putování za Řádem šunky zlaté

Malí návštěvníci se můžou zapojit do pohádkového putování v parku, kde potkají Ježibabu z perníkové chaloupky nebo Princeznu se zlatou hvězdou, Sněhurku, Hloupého Honzu či vodníka. Každá pohádková bytost má připravený nějaký úkol a pokud  děti splní všech 5 pohádkových úkolů, obdrží v cíli od kuchaře Jiříka odměnu: Řád šunky zlaté

Podzimní prázdniny na zámku Loučeň

V termínu podzimních prázdnin 26. - 29.10. 2017 proběhne na Zámku Loučeň České pohádkové léto s Večerníčkem, jako hlavním průvodcem, Rumcajsem a Mankou, loupežníky, vílami, čarodějnicí, vodníkem a mořskou pannou. Podobně, jako se při spuštění televize nejdříve ukáže Večerníček a uvede pohádku, bude i v zámeckém parku po celý den přítomen jako maskot a provede celodenním programem. Hlavním hrdinou je animovaný loupežník RUMCAJS, který letos také slaví, a to 50. let od své večerníčkovské premiéry v České televizi. Celou akci připravil Zámek Loučeň ve spolupráci s dědici Radka Pilaře, autora animované podoby loupežníka Rumcajse při příležitosti oslav „50. let od uvedení Rumcajse v České televizi“.

Návštěvníci z řad dětí dostanou na pokladně hrací kartu. S ní budou procházet v rámci celodenní soutěže jednotlivá stanoviště a plnit nejrůznější úkoly. Po celý den bude probíhat komponovaný program na různých místech zámeckého parku. Nebude chybět ani oblíbené střílení z praku či kuše nebo ukázky historických zbraní.

Celodenní aktivity na stálých stanovištích

1.    LOUPEŽNICKÁ ŠKOLA –  střelba, lezení, sbírání žaludů, práce s uzly, lasem, bubnování apod. Součástí ležení bude lesní krčma či kovárna.
 
2.    DĚTSKÉ PROHLÍDKY ZÁMKU S PANÍ KNĚŽNOU – kněžna Marie provede děti zámkem        a připomene ostatní paní kněžny z pohádek.

3.    SKLEPENÍ ČARODĚJNICE BUKUKURURUNY -  vaření lektvarů, kouzla a čáry, čtení pohádek

4.    HAJÁSKOVA POLŠTÁŘKOVÁ DÍLNIČKA – děti si na polštářky namalují svoje motivy nebo dozdobí některý z předem připravených polštářků: knoflíky, nášivky, korálky apod.


Zdroj, foto: Zámek Loučeň

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Podzim na zámku Loučeň ve sladko-pohádkovém duchu:

Podzim na zámku Loučeň ve sladko-pohádkovém duchu
Podzim na zámku Loučeň ve sladko-pohádkovém duchu
Podzim na zámku Loučeň ve sladko-pohádkovém duchu
Podzim na zámku Loučeň ve sladko-pohádkovém duchu
Podzim na zámku Loučeň ve sladko-pohádkovém duchu
 Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
hezké akceSmajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles