Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Výherní anketa
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do konce zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 21.10. 2018
Dnes má svátek Brigita
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Pohádky bratří měsíců

18. 10. 2014 | Knižní tipy
Název knihy: Pohádky bratří měsíců
Autor: Božena Šimková
Nakladatelství: Knižní klub
Vázaná vazba
Datum vydání: srpen 2014
Počet stran: 64
Formát: 171x241 mm
Cena: 156 Kč

Ve dvanácti původních pohádkách známé české spisovatelky si jejich hrdinové, ať už to jsou králové, babička s dědečkem, ježeček či veverka, díky zdravému rozumu a troše štěstí poradí se všemi možnými obtížemi a někdy se jim dostane i pádného ponaučení – třeba jako kolouškovi, který si tak usilovně přál zlaté parohy, až ho z toho vyléčil opravdu nepříjemný sen. Přečtěte si, proč jsou nejlepším lékem na lenost kaštany, jak si zvířátka uspořádala lidské Vánoce nebo jak soucitný Jáchym pomohl pytlákovi. Příběhy krásně ilustrovala Marie Tichá.

Pohádky bratří měsícůUkázka z knihy Pohádky bratří měsíců:


Jak se zaječice usmířila s krtkem
Březen


Toho roku se březen vytáhl. Sluníčko svítilo na všechny paprsky a země v tom teple slastně roztávala. A nastalo veliké hemžení. Ze všech škvír a úkrytů vylézali brouci, myši, kuny, lasičky, rejdili sem a tam, nahoru dolů a hledali nejhezčí místo pro svá nejkrásnější mláďat, protože jaká jiná by se mohla narodit, když jaro tak pěkně začíná.

A k tomu všemu zpívali ptáci. Ti, co přezimovali a radovali se, že už je po zimě, i ti, kteří se vrátili z teplých krajin a radovali se, že jsou zase doma. Na louce pod lesem se radili zajíc a zaječice, kde nejlíp udělat pelíšek. Aby do něj nepršelo, nefoukalo, ale aby byl z něho výhled široko daleko. Co kdyby se kuně nebo lasici zachtělo zaječího masíčka?


Knihu Pohádky bratří měsíců koupíte v knihkupectví a na internetových stránkách Bux.cz.

Vendula Vrablová
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !

Bankovky