Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Středa 26.09. 2018
Dnes má svátek Andrea
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Pološero – Uvězněni v těle

3. 09. 2015 | Televizní tipy
Stovky lidí v kómatu se snaží probudit jejich blízcí pomocí metody bazální stimulace. Pomůže maminka svému synovi Michalovi, aby se znovu mohl vrátit do normálního života? Johana Saudková úspěšná nebyla – uvidíte v pořadu Pološero – Uvězněni v těle.

Lidí ve vegetativním stavu, takzvaném kómatu u nás přežívá podle odborníků od pěti set do dvou tisíc. Metoda bazálních stimulací, se kterou před desítkami let přišel německý speciální pedagog Andreas Frölich, je schopna tyto lidi probudit a navrátit do života.

PološeroNedávný případ automobilového závodníka Michaela Schumachera, který byl po úraze v hlubokém bezvědomí, navíc ukázal, že tento návrat může proběhnout, i když už lékaři nedávají blízkým žádnou naději.

Bazální stimulace je ale velmi pracná – je totiž založená na podnětech, které obnovují paměťové stopy v mozku, což vyžaduje intenzivní spolupráci nejen zdravotníků, ale především rodiny.

2000 zdravotních sester, ošetřovatelů, lékařů, psychologů či ergoterapeutů u nás absolvovalo seminář bazální stimulace. Přesto její úspěšnost mohou zničit stresové faktory, které mohou končit až smrtí pacienta.

Vůbec nejčastějším rizikem je převoz do jiného zdravotního zařízení a také neznalost zdravotníků, co měl pacient v běžném životě rád.

Pološero – Uvězněni v těle můžete sledovat 3. 9. 2015 od 21,30 hodin na ČT2!


Zdroj, foto: Česká televize


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !