Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Výherní anketa
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do startu zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Pátek 19.10. 2018
Dnes má svátek Michaela
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Pomsta

28. 04. 2011 | Vaše příběhy
Kdysi dávno, kdy místo technických služeb města, spravovalo městské byty OPBH (okresní podnik bytového hospodářství) se možná stala tato úsměvná a současně pro někoho děsivá příhoda.

V době největšího rozkvětu panelových sídlišť, front na pomeranče, jízdní kola a další, dneska běžné věci se zrodil v hlavách pár štamgastů jedné hospůdky nápad.

Asi po třetím pivě a další vykouřené krabičce cigaret, kdy  už se probrala politika zleva doprava, se začalo rodit další ožehavé téma, a to, jak je to v práci. Všichni byli z jedné fabriky, takže bylo o čem mluvit. Poté, co probrali kdo s kým, i to, jaké kantýnská má bujné vnady, ale kafe jako břečku, se stočila řeč na pana mistra.

„Panečku, to je ale osel! Co ten vyvádí, aby se zavděčil těm nahoře.“ „A ty normy, pořád je zvyšuje, takto se jednou chlapi udřeme.“ Každý na něj jenom hořekoval. Nakonec se přemýšlelo, co by se mu mohlo provést. Nikoho nic nenapadlo, až najednou z někoho vypadlo, že pan mistr má mít v pondělí nějakou, tehdy velice důležitou, stranickou schůzi a pokud  se jí nezúčastní, tak to pro něj bude mít pracovní a politické následky.

Pan mistr bydlel v jednom z nejstarších paneláků, kde již mnoho věcí potřebovalo výměnu. Napadlo nás, že mu jménem OPBH, chcete-li, dnešních technických služeb, zavoláme, že mu dojedeme vyměnit vanu, aby si vzal na pondělí volno. „Uvidíme, co je mu bližší, zdali práce a schůzování, nebo vlastní profit.“ Prohlásil Pepan, původce nápadu.

Na další den jsme mu zavolali, že k němu přijede parta, která mu vymění vanu. Pan mistr se zarazil, že prý nic takového nechtěl, jen že hlásil špatné umyvadlo a kapající baterii vodovodu. Ale příležitost a chtivost toho, co bylo tehdy poměrně nemožné, včetně šepotu manželky, která naslouchala hovoru, ho celkem lehko přesvědčilo.  Bylo slyšet, jak mu manželka šeptá něco ve smyslu, když tam mají binec v evidenci, ať nám dají místo umyvadla novou vanu, to je lepší.

Pan mistr souhlasil a  Pepan, původce nápadu, dále pokračoval v hovoru. Prý dovezou tedy i to umyvadlo a baterii, ať je to vše při jednom. Pan mistr byl v sedmém nebi. Pepan pokračoval, že nám ale musí, když je toho tolik, být pan majitel bytu nápomocen, a to i aktivně, nejen svojí přítomností. Pan mistr odsouhlasil vše. Akce byla domluvena na pondělí v osm ráno.
Se smíchem jsme šli od telefonu do hospody, kde jsme fantazírovali o tom, jak bude pan mistr vytočený, až zjistí, že nikdo nepřijde a on čekal doma zbytečně, jak nebude na důležité schůzi, i jak bude vypadat jako idiot, až bude na OPBH tvrdit, že mu někdo slíbil vyměnit vanu, umyvadlo a vodovodní baterii.

Co se vše událo v pondělí ráno, předčilo všechna naše očekávání. Pan mistr vzal svoji osobní iniciativu opravdu doslova.

Kolemjdoucím se v pondělí před osmou hodinou ráno naskytl úžasný pohled. Před panelovým domem o desíti patrech stál pan mistr, manželka a očekávali příjezd techniků.

Dodneška nepochopím, jak ti dva mohli po schodech ze sedmého patra, kde bydleli, vynést vanu, spolu s ní vybourat a odšroubovat umyvadlo a věřím, že i ta vodovodní baterie se tam někde v trávníku před panelákem povalovala.rejchrt - čtenář
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 
Čtěte takéKomentáře
Obrázek uživatelky
profil
Jestli se vám líbí moje psaní, tak 10. května vyjde další příběh. Jmenuje se "Smutná doba", není to už tak veselé jak tento, ale opravdu smutná skutečnost a obraz dnešní doby. Tak 10. května čtěte. Hezký den
Obrázek uživatelky
profil
Za komunistů i dneska výtahy byly a jsou. Už jste někdy zkoušela s manželem narvat vanu do výtahu?????
Obrázek uživatelky
profil
nebylo ledasco, ale výtahy v paneláku BYLY Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
asi si myslel, ze kdyz to vyboura predem, stihne pak i tu schuziSmajlík No kazdopadne se vam forek vice nez vydaril!
Obrázek uživatelky
profil
ty "vlezdoprdelky", že jich ale bylo a dnes , myslím, že to bude někde stejné.
Dobře mu tak, panu mistrovi!SmajlíkSmajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles

Stříbrňáky