Robinsonův ostrov - pravidla pro rok 2018Robinsonův ostrov - pravidla pro rok 2018 5 důvodů, proč nemůžete zhubnout5 důvodů, proč nemůžete zhubnout Jak vybírat sluneční brýleJak vybírat sluneční brýle Pampeliškový med - nejoblíbenější receptyPampeliškový med - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Výherní anketa
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Středa 25.04. 2018
Dnes má svátek Marek
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Potomci slavných - Čapkové 1/2

17. 07. 2017 | Knižní tipy
V prvním dílu dokumentu vzpomínali na rodinu Čapků Pavel Brázda, vnuk Heleny Čapkové, Josef Dostál, manžel Josefovy dcery Aleny a Karel Scheinpflug, synovec Olgy Scheinpflugové. V dalším díle se odkrývá především osud významné pokračovatelky rodinné tradice Heleny Koželuhové – dcery sestry Karla a Josefa.

Na přelomu 19. a 20. století působil v Malých Svatoňovicích lékař Antonín Čapek. V manželství s dcerou hronovského handlíře a obchodníka s obilím – Boženou Novotnou – se jim narodily tři děti. První dvě – Helena a Josef se narodili v Hronově, po třech letech přibyl, v Malých Svatoňovicích, syn Karel.
V prvním díle vzpomínají na tři sourozence Pavel Brázda, vnuk Heleny Čapkové, Josef Dostál, manžel Josefovy dcery Aleny, a Karel Scheinpflug, synovec Olgy Scheinpflugové. Druhý díl nás seznámí s dalšími potomky kulturně významné rodiny.

Potomci slavných - Čapkové 1/2
Potomci slavných - Čapkové 1/2

uvidíte 17. 7. 2017 od 8,30 hodin na ČT2


Zdroj, foto: Česká televize


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !