Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Středa 19.09. 2018
Dnes má svátek Zita
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Pouť k obratníku Kozoroha – 3. díl – 21. 9. 2014

21. 09. 2014 | Televizní tipy
Lákavá návštěva Austrálie. Dokumentární cyklus BBC je tu s 3. dílem pořadu Pouť k obratníku Kozoroha ze dne 21. 9. 2014.

Obratník Kozoroha tvoří hranici tropického pásma na jižní polokouli. Protíná jedny z nejvzdálenějších a nejméně probádaných oblastí světa. Právě do těchto míst nás zavede britský cestovatel Simon Reeve. Během jeho putování po obratníku Kozoroha navštívíme několik zemí na třech světadílech. Seznámíme se s příběhy tamních obyvatel a dozvíme se řadu poutavých informací o kulturní, společenské a politické historii i současnosti těchto částí světa.

Pouť k obratníku Kozoroha – 3. díl – 21. 9. 2014Třetí část putování v pořadu Pouť k obratníku Kozoroha ze dne 21. 9. 2014 začíná u pobřeží západní Austrálie, v útočišti mocných a nádherných velryb. Simon poté navštíví oblasti bohaté na přírodní zdroje. Ve městě Wittenoom se kdysi nacházel největší australský azbestový důl. Seznámíme se s obyvateli, kteří toto "město duchů" stále odmítají opustit.

Simon z pořadu Pouť k obratníku Kozoroha ze dne 21. 9. 2014 se vydá také do Alice Springs v Severním teritoriu a navštíví problematickou komunitu původních obyvatel žijících nedaleko Ayersovy skály. V Queenslandu Simon zavítá k chovatelům dobytka, kteří se potýkají s dlouhodobým suchem. Nakonec se vypravíme na ostrov Heron, kde poblíž Velkého bariérového útesu sídlí jedno z nejrenomovanějších mořských výzkumných center.

3. díl cyklu Pouť k obratníku Kozoroha můžete sledovat 21. 9. 2014 od 15.25 hodin na ČT2!


Zdroj: Česká televize
Foto: BBC


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Pouť k obratníku Kozoroha – 3. díl – 21. 9. 2014:

Pouť k obratníku Kozoroha – 3. díl – 21. 9. 2014
Pouť k obratníku Kozoroha – 3. díl – 21. 9. 2014
Pouť k obratníku Kozoroha – 3. díl – 21. 9. 2014
Pouť k obratníku Kozoroha – 3. díl – 21. 9. 2014
Pouť k obratníku Kozoroha – 3. díl – 21. 9. 2014
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !