Vánoční cukroví - nejoblíbenější recepty Vánoční cukroví - nejoblíbenější recepty Nejoblíbenější VÁNOČNÍ KOLEDYNejoblíbenější VÁNOČNÍ KOLEDY Květina Vánoc - Vánoční hvězdaKvětina Vánoc - Vánoční hvězda Vánočka - nejoblíbenější receptyVánočka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Středa 13.12. 2017
Dnes má svátek Lucie
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Pozvánka na Kolowratský zámek - Rychnov nad Kněžnou

5. 08. 2015 | Česká republika

Až budete projíždět městem Rychnov nad Kněžnou ve východních Čechách, určitě si udělejte čas a zastavte se na zdejším barokním zámku. Pro ty, které zajímá jen samotný Kolowratský zámek, bude nejsnadnější zaparkovat přímo před vchodem, kde je k tomu vyhrazené menší parkoviště. My jsme s rodinou tolik nespěchali, takže jsme auto zaparkovali u nedalekého autobusového nádraží a k zámku šli asi deset minut pěšky přes krásné rychnovské náměstí. Pokochali jsme se tak pohledem na starou radnici.

Do zámku jsme trefili snadno. U pokladny jsme zjistili, že na výběr tu je okruh samotným zámkem a poté ještě zámeckým kostelem Nejsvětější Trojice a zvonice s třetím největším zvonem v republice. Vybrali jsme si tedy kombinované vstupné, abychom viděli všechno. Velmi mě překvapila i nízká cena, kdy jsme za rodinnou vstupenku dali 360 Kč.

U pokladny si nás po chvíli vyzvedla příjemná a mladá paní průvodkyně, která ke všemu něco věděla a výklad dokázala podat natolik zajímavě, že se nenudily ani naše děti. I na dodatečné otázky měla pokaždé odpověď. Provedla nás celým zámkem, kde nás nejvíce zaujala velmi dlouhá enfiláda, což je zajímavé uspořádání dveří v jedné ose v různých pokojích. Na Rychnově tedy lze, když jsou všechny dveře otevřené, pohlédnout z jednoho konce zámku na druhý. Další věc, která se nám líbila, byl ceremoniální meč, který se nazývá moravský Excalibur. Úžasná je také obrazárna s Kolowratskou rodovou sbírkou obrazů. Převládají tu podobizny a lovecká zátiší. Paní průvodkyně nás upozornila, že se tato sbírka nachází na zámku Rychnov již od první poloviny 18. století.

Kolowratský zámekPo ukončení prohlídky zámku jsme s průvodkyní přešli park, abychom se podívali na krásnou zvonici, ve které se nachází zvon Kryštof. Ten patří mezi největší a nejcennější zvony v Čechách. Je krásně zdobený. Dozvěděli jsme se, že váží 7000 kg a v jeho plášti je zalito 25 ks mincí. Bylo to opravdu poučné a přitom zajímavé.

Když naše prohlídka skončila, rozhodli jsme se ještě před obědem odlovit pár kešek. U zámku se nacházejí celkem tři a nám se je povedlo všechny zdárně najít a zapsat. Spokojení s takovýmto úlovkem jsme se stavili na náměstí na obědě, kde jsme si dobře pochutnali. Za sebe tedy mohu zámek v Rychnově nad Kněžnou jedině doporučit.


Aknela11 - čtenářka
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Další fotografie ke článku Pozvánka na Kolowratský zámek - Rychnov nad Kněžnou:

Pozvánka na Kolowratský zámek - Rychnov nad Kněžnou
Pozvánka na Kolowratský zámek - Rychnov nad Kněžnou
Pozvánka na Kolowratský zámek - Rychnov nad Kněžnou
 
Čtěte takéKomentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !