Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Výherní anketa
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do konce zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 21.10. 2018
Dnes má svátek Brigita
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Pravda nebo fikce?

29. 01. 2011 | Vaše příběhy
     Vážené čtenářky a vážení čtenáři,  tento příběh a jemu spousty podobných, směřují ke stále ožehavému tématu, a to zdravotnictví. Každý z nás má svůj vlastní názor, o lékařích třeba i svůj vzor, někteří na lékaře nedají dopustit, jiní jsou zase nespokojení. Nemohla jsem přijít na ten NEJ NÁZEV, který by zaujal, proto jsem zvolila tento, jelikož opravdu budete váhat, zda je tento příběh vymyšlený, či ne. Zatím jsem přesvědčena, že neprozradím, zda se jedná o fikci, či nikoliv -, no uvidíme, kam mne mé psaní vlastně nakonec dovede samo o sobě.
     Mladý muž, který dostudoval vysokou školu, domluven s kamarády, že si pojedou na týden zalyžovat do Alp. Na tomto lyžování byl s kamarády pevně domluven, ovšem byl si vědom, že přece jen má jeden zdravotní problém, který sice odezněl, ale nevěděl, kdy a za jakých okolností se může vrátit zpět. Slepé střevo. Takový apendix, když se naštve, dokáže ohrozit na životě, řekla mu jeho matka... a zavolala kamarádce, která byla zdravotní sestra v jedné nemocnici. Tato její kamarádka vůbec neotálela, řekla jí, že opravdu se může přihodit cokoli a pak bude někde shánět pomoc. Domluvila proto v nemocnici termín vyšetření, které prokázalo, že bude operace nejlepším řešením.
     Nastoupíte v sobotu odpoledne a za dvacet minut není co řešit -, řekl lékař. Mladík souhlasil, no aby také ne! Nechtěl přece, aby mu výlet do Alp spojený s jeho oblíbeným sportem narušovalo slepé střevo, které se ozve kdykoliv a ledování není řešení napořád.
     Mladý muž v domluvený termín nastoupil do nemocnice. Operace opravdu již léta považovaná za tu, na které se učí mladí lékaři, prý je schopen ji "provést" i vrátný ve výtahu... Když jeho matka čekala na telefon z nemocnice, že je vše v pořádku, čekala zbytečně. Po hodině čekání se do nemocnice vydala. Čekala, dokud z operačního sálu někdo nevyjde, aby se optala, co se děje, že její syn ... Po další půlhodině vyšel z operačního sálu lékař, který jí na žádnou z otázek neodpověděl a odešel. Další lékař - ten ji rovnou odvedl k primáři. Primář však slovy nešetřil a sdělil jí, že přes veškerou snahu personálu se nepodařilo jejího syna zachránit, jelikož mu selhalo srdce...
     Jak to, jak je to možné, jak se tohle mohlo stát? Neustále si v hlavě promítala, jak její syn byl zdatný, zdravotně v pořádku, nikdy nijak nemarodil! Brečela, strašně moc a moc brečela po této zprávě, přesto však utřela slzy a jela za kamarádkou, zdravotní sestrou, která vše domluvila... Šok měla i její kamarádka, protože věděla, že ten den bude operovat velmi dobrý chirurg. Že by snad on něco zanedbal?! Že by snad něco jiného...? Jelikož jí to též nešlo na rozum,  vyzvala ji, aby si sedla do auta... a jedeme!
    
Zanedlouho dojeli do nemocnice. Zdravotní sestru - kamarádku té mámy, která přišla o syna, zastavila na chodbě vrchní sestra...  Stranou jí do ucha něco pošeptala.
     A víte co..., já si to, co jí pošeptala, nechám pro příště..., nebo ne?
No, jasně, že ne...
    
Anesteziolog byl pod takovým vlivem alkoholu, že se motal. Prostě opilý. Tomu mladíkovi podal takovou dávku anestezie, že ho zabil. Nebyla to chyba nikoho jiného z lékařů, jelikož se i před operací - tedy plánovanou, provádí EKG. EKG bylo v pořádku. Ovšem i ostatní lékaři, hlavně ten, co vede operaci - vždy tam být musí, neměl vůbec zahájení operace připustit, a to počínaje anestezií. K samotné operaci vůbec nedošlo.

STALO SE, ČI NESTALO?  PRAVDA NEBO FIKCE? CO MYSLÍTE? BYLO BY MOŽNÉ, ABY SE TOHLE VŮBEC MOHLO STÁT??? TŘEBA V JINÉ ZEMI???

Autor:Vikitorie
Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 
Čtěte takéKomentáře
« Předchozí   1   2   3  Následující » 
Obrázek uživatelky
profil
neuveritelné príbehy...ale je to možné
Obrázek uživatelky
profil
ano, já si také myslí, že se to opravdu stalo
Obrázek uživatelky
profil
TENTO PŘÍBĚH JE PRAVDIVÝ, STAL SE ASI PŘED DVĚMA LETY. VYPRÁVĚLA MI HO PRÁVĚ TA MAMINKA, KTERÁ TAKTO PŘIŠLA O SVÉHO SYNA
Obrázek uživatelky
profil
Já myslím,že se to opravdu stalo. V poslední dobou čtu a slyím o tom množství lékařů u nás,kteří jsou pod vlivem alkoholu, takže toto bude asi pravda.Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
jsem presvedcena, ze se to opravdu stalo:-((
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles