Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 24.09. 2018
Dnes má svátek Jaromír
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Předváděcí akce jako druh drogy

26. 04. 2015 | Finance
Problematice předváděcích akcí se v minulých letech dostalo nebývalé pozornosti. Hlavní rozruch ale pomalu utichá a „šmejdi“ začínají opět nepozorovaně vystrkovat růžky. Což o to, asi málokdo čekal, že se tato skupina prodejců začne živit poctivou prací. Ale kde se bere ta nemizící základna seniorů ochotných dobrovolně předváděcí akce navštěvovat? Proč jsou tak nepoučitelní?

Záměrně zacíleni

Lidé starší 65 let nejsou cílovou skupinou předváděcích prodejních akcí náhodou. Stárnutí je provázeno nejen řadou fyziologických změn, které jsou pozorovatelné okem, ale také řadou změn neurologických, které pro laickou veřejnost nejsou tak snadno „uchopitelné“.

Člověku se vlivem stáří zhoršují kognitivní funkce, tedy ty funkce, díky nimž je schopen vnímat svět kolem sebe. Jde o jakýsi ucelený balík dovedností, které jsou vzájemně propojené. Patří sem například schopnost učit se, zapamatovat si nové věci, rychlost Předváděcí akce jako druh drogymyšlení, přizpůsobení se novým situacím, plánování. Mezi seniory se také často vyskytují nejrůznější formy demencí, jsou nedoslýchaví, pomalejší a v důležitých rozhodnutích dělají více chyb. Tuto skutečnost potvrzují pokusné ekonomické hry, které zkoumají ochotu investovat a riskovat, a to se skutečnými či herními penězi.
 

Zneužití mozkových struktur

Velkou roli v rozhodování seniorů během nákupu hrají také hluboké neuronální struktury. Senioři vyrůstali v době, kdy byl nedostatek většiny věcí, kdy se zboží muselo „vybojovat“ a kupovat do zásoby. Proto všechny ty hry, losovačky, binga a omezení nabídek. Prodejci zneužívají mozkových struktur seniorů, které byly formovány v době jejich produktivního věku.

Není jisté, do jaké míry si prodejci výše uvedené skutečnosti uvědomují a do jaké míry se jedná o náhodu, že objevili a dokázali tak vysoce neetickým způsobem zneužít přirozených degenerativních změn v mozku člověka. Nicméně umějí seniorům dát (nebo se alespoň tak tvářit) přesně to, po čem senioři touží. Zohledníme-li uvedené skutečnosti a pokusíme-li se na předváděcí akce podívat očima seniora, není tak nepochopitelné, proč se pro některé z nich tyto „výlety“ staly jakousi drogou, kterou nejsou schopni opustit.


Zpracovala: PhDr. Romana Mazalová,
 psycholožka
Zdroj: dTest

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
Je pravda, že šmejdi změnili taktiku, z přeprodaných databází obvolávají nejen minulé účastníky, ale dokonce i všechny seniory nad 65 let, které lákají na výhry, které si musí vyzvednout v restauraci nebo kulturáku. Ty akce jsou pro ně skutečnou drogou, jinak si nedovedu vysvětlit, že po x negativních článcích a dokumentu Šmejdi může někdo na ty jejich otřepané triky nalítnout. Na druhou stranu spousta předváděcích akcí byla pro malý zájem zrušena.
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles