Jak vyfouknout velikonoční vajíčkoJak vyfouknout velikonoční vajíčko Nejlepší velikonoční beránek?Nejlepší velikonoční beránek? 5 důvodů, proč nemůžete zhubnout5 důvodů, proč nemůžete zhubnout Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Velikonoční nadílka
Soutěžte s námi o 300 skvělých výher
do startu zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Sobota 23.03. 2019
Dnes má svátek Ivona
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Při rekonstrukci na sebe myslete i za 30 let

26. 07. 2018 | Rekonstrukce
Krásný lustr, nová koupelna a konečně zvětšený obývák! Tolik se těšíme na úpravu bydlení, že pod tlakem radosti snadno podlehneme aktuálním potřebám. Přitom naše bydlení po rekonstrukci nám bude sloužit další desítky let, kdy už budeme mít možná trochu jiné potřeby. Na co bychom si tedy měli dát pozor?

Nemusíme být v ani seniorním věku, stačí drobný „pouhý“ úraz, který omezí naši pohyblivost, abychom v interiéru docenili pár detailů a drobností, na které se vyplatí myslet v předstihu, a které nám výrazně usnadní život. A jsou to právě malé detaily, které tvoří velkou hrozbu pro lidi ve zralém věku, ale také pro již zraněné.

Malé nástrahy

Jsou jisté aspekty, které se měnit nedají. Pokud bydlíte ve druhém, třetím patře domu bez výtahů, schodů se nezbavíte. Ale nebezpečné jsou hlavně nenápadnější nástrahy, například prahy mezi místnostmi výrazně zvyšují riziko zakopnutí a s tím i úrazu. Zvýšená hrana vždy představuje nebezpečí zakopnutí. Zvláště prý pokud je senior odkázán na používání chodítka. Proto je dobré zvážit při rekonstrukci variantu bezprahovou, jakou dnes často vídáme například u plovoucích podlah.

Při rekonstrukci na sebe myslete i za 30 let

Zaměřte se na bezpečnost, zejména v koupelně

Nejčastějšími důvody nehody v domácnosti jsou pády. Proto je dobré se zamyslet nad místy, kde pád hrozí nejvíce třeba jako v koupelně. Odborníci starším lidem doporučují sprchový kout spíše než dříve oblíbené vany. Kout se dá dnes udělat i bezprahový, což eliminuje nejnebezpečnější okamžik, kdy překračujeme hranu sprchového koutu.

Pohovka s opěrkami a vysoká postel, aby se dobře vstávalo

Dalším problematickým bodem je pohovka v obýváku. Možná máte pohodlí spojené se sedačkou, která vás pohltí – to však ve stáří neplatí. Při vstávání je lepší vyšší sezení a možnost se opřít. V dnešní době oblíbené nízké futony také nejsou vhodné pro starší osoby. Postele, ze kterých můžete zpustit nohy, tedy zhruba ve výšce kolem 50 centimetrů, jsou mnohem vhodnější.

Výraznější barvy vidí starší oko lépe

Je dobré myslet také na volby barevných kombinací. Ideální je pro stáří sestavit barevný interiér tak, aby barvy byly výrazné a pomáhaly tím k lepší orientaci. To neznamená, že všechno musíme být barevné, ale bílý vypínač na bílé stěně asi nebude to pravé pro stáří.

5 zlatých pravidel zařizování bydlení s ohledem na starší věk:
1. Zajistěte dostatečné a pohodlné průchozí šířky.
2. Sjednoťte výškové úrovně podlah v jednotlivých místnostech, a to nejlépe bezprahové řešení.
3. Myslete na protiskluzné povrchy.
4. Volte dobré osvětlení a výrazné barvy.
5. Ideální jsou snadno manipulovatelné přesto stabilní kusy nábytku s možností dispoziční změny dle situace.

Zdroj, foto: ČMSS

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Při rekonstrukci na sebe myslete i za 30 let:

Při rekonstrukci na sebe myslete i za 30 let
Při rekonstrukci na sebe myslete i za 30 let
 Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
Pěkný článek
Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
mám ráda velké prostory
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles