Bezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější receptyBezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější recepty Rebarborový koláč - nejoblíbenější receptyRebarborový koláč - nejoblíbenější recepty Rybízová marmeláda - nejoblíbenější receptyRybízová marmeláda - nejoblíbenější recepty Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chutiBílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 18.06. 2018
Dnes má svátek Milan
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Příběh o podzimu

30. 11. 2010 | Vaše příběhy

Podzim je snad nejkrásnějším obdobím roku. Stromy se oblékají do pestrobarevných kabátků, vrabčáci cvrlikají symfonie padajícího listí, potůček bublá ukolébavku létu a příroda se pomalu chystá na odpočinek v nadýchaných bílých peřinkách.

Atmosféra podzimu vyzařující energii a zároveň odpočinek, sílu a zároveň slabost, lásku a zároveň nenávist. Každý si vybere ten svůj nejmilejší podzim. Já i můj kůň podzim milujeme. Každý den upíjíme z ovzduší nasládlou chuť a vůni podzimu. On jako majestát přírody buší ohromnými kopyty do země, až se otřásá. Kluše vstříc oranžově-žlutým ohromným dubům, snad v nich vidí konkurenci.  Podkovy zvoní při setkání s kamenem, doplňují melodii podzimu hranou potůčkem a ptáky, kteří mu přiletěli dát „dobrý den“. Bujná hříva povlává ve slabém větříku. Slunce prostupující temně černými žíněmi dopadá na povadlou trávu ve snaze ji oživit.

Pára unikající od jeho nozder symbolizuje chlad vznášející se ve vzduchu. Ze vznešeného klusu jsme naskočili do ještě vznešenějšího cvalu. Houpavým tempem zdoláváme nažloutlé louky se spící trávou, zoraná pole povláčená řvoucím traktorem, potoky s bublající vodou, mrazivě studenou, i kopce čnící se nad námi jako nepřekonatelné překážky. Letíme jako jedno tělo. Naše dechy se nenápadně rytmicky ustálily na stejné frekvenci, jen tep se stále zvyšuje v domnění, že přichází nezapomenutelné chvíle. Adrenalin nám v žilách proudí rychleji než padající voda podzimního vodopádu. Slyším pouze údery našich srdcí a dunící zem, okolní krajina se mi víc a víc ztrácí z mysli. Vnímám pouze sebe a svého koně. Jeho pot se mění v pěnu mísící se s línající srstí.

Cítím pouze jeho vůni, teplo jeho těla, porozumění, souhru, volnost. Nespoutáni časem ani povinnostmi nemyslíme na nic jiného než
na uspokojení našich duší. Radostné jiskřičky v našich očích mluví za vše. Dvě hodiny v sedle nejcitlivějšího stvoření je mnohdy více uspokojující a inspirující jak celý den s blízkou osobou. Kůň nikdy nelže, vždy dá najevo, co cítí, nikdy se nepřetvařuje. Můžu se na něj spolehnout, ať je zima, horko, ať je bezvětří, nebo bouře, ať je jaro, nebo podzim.

 

Aaangelika - čtenářka

ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 
Čtěte takéKomentáře
Obrázek uživatelky
profil
pěkně napsaný, taky jsem jezdilaSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
jo svět s koňského hřbetu je nádherný!!!!!SmajlíkSmajlíkSmajlíkSmajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles