Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Sobota 22.09. 2018
Dnes má svátek Darina
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Případ pro exorcistu – 1. díl – 11. 1. 2015

11. 01. 2015 | Televizní tipy
Komisařka Výrová s kolegy vyšetřuje vraždu spojenou s rituálem vymítání ďábla. Premiéra třídílné televizní minisérie z cyklu Detektivové od Nejsvětější Trojice.

Detektivové z oddělení násilné trestné činnosti v Olomouci pod vedením Marie Výrové vyšetřují bizarní a šokující případ vraždy mladé dívky. Vše nasvědčuje tomu, že jde o vraždu spojenou s rituálem vymítání ďábla - tak zvaným exorcismem. Svérázná a inteligentní  kriminalistka Marie Výrová se svými kolegy Vitoušem a Mrázem postupně sledují několik vyšetřovacích variant.

Jejich pátrání je zavede na venkovskou farnost, do církevních kruhů a také mezi vysokoškoláky a pedagogy Přírodovědné fakulty. Rozkrývání pozadí případu odhaluje Případ pro exorcistu – 1. díl – 11. 1. 2015překvapivé osobní motivace podezřelých, přináší nečekaná rozuzlení a také eskalaci dalšího násilí, které se obrací přímo proti vyšetřovatelům.

Případ pro exorcistu je úspěšným pokusem o naplnění tradičního detektivního žánru. Východiskem se stal stejnojmenný úspěšný román Michala Sýkory, který pro televizní  zpracování adaptoval scenárista Petr Jarchovský. Třídílný televizní film Případ pro exorcistu se opírá o věrohodné vylíčení psychologie postav detektivů i podezřelých. Vedle tísnivé atmosféry a intenzivního napětí pracuje i s jemnou ironií a humorem, který je vlastní režijnímu rukopisu režiséra Jana Hřebejka.

V hlavních rolích detektivů se objeví výrazné herecké osobnosti: Klára Melíšková (Marie Výrová), Miroslav Krobot (Viktor Vitouš), Stanislav Majer (Pavel Mráz), Tereza Voříšková (Kristýna Horová) a Marek Dastlík (Vojta Kubík). Další velké role ztvárnili Jan Budař, Marek Taclík, Kateřina Winterová, Kryštof Hádek a Martin Kyšperský.

V současné době připravuje Česká televize další série z cyklu Detektivové od Nejsvětější Trojice s názvem Modré stíny. Realizace scénáře autorského tandemu Sýkora & Jarchovský se ujme režisér Viktor Tauš.

V 1. dílu seriálu Případ pro exorcistu hrají: K. Melíšková, M. Krobot, S. Majer, T. Voříšková, J. Budař, M. Taclík, K. Winterová a K. Hádek a další. Scénář P. Jarchovský a M. Sýkora. Kamera M. Žiaran. Režie J. Hřebejk

1. díl seriálu Případ pro exorcistu můžete sledovat 11. 1. 2015 od 20 hodin na ČT1!


Zdroj: Česká televize
Foto: Černá

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Případ pro exorcistu – 1. díl – 11. 1. 2015:

Případ pro exorcistu – 1. díl – 11. 1. 2015
Případ pro exorcistu – 1. díl – 11. 1. 2015
Případ pro exorcistu – 1. díl – 11. 1. 2015
Případ pro exorcistu – 1. díl – 11. 1. 2015
Případ pro exorcistu – 1. díl – 11. 1. 2015
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !