Velký roční horoskop na rok 2018Velký roční horoskop na rok 2018 Pěvecká show SuperStar 2018 zná své porotcePěvecká show SuperStar 2018 zná své porotce Velikonoční beránek nejoblíbenější receptyVelikonoční beránek nejoblíbenější recepty Robinsonův ostrov - pravidla pro rok 2018Robinsonův ostrov - pravidla pro rok 2018
Chytrá žena na Facebooku
Miminka
Kategorie
Velikonoční nadílka
Soutěžte s námi o 300 skvělých výher
do konce zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 18.03. 2018
Dnes má svátek Eduard
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Proč je pro děti důležitá gymnastika

5. 12. 2016 | Cvičení
Příliš časná specializace ve sportu a náročné tréninky dětem škodí, ale gymnastika je pro jejich celkový rozvoj velkým přínosem. Jak působí, kdy s ní začít a jak poznat dobrého instruktora?

Pro rozvoj dítěte je gymnastika opravdu velmi důležitá – rozvíjí totiž jejich základní pohybové schopnosti, jako je síla, vytrvalost, obratnost, rychlost, pocit jistoty a prostorová orientace, které jsou vždy vzájemně propojeny.

Gymnastika přispívá k rozvoji koordinačních schopností, funkčnímu rozvoji organismu, má velký vliv na dokonalé ovládání pohybového aparátu i estetické působení každého jedince. Zároveň má své nezastupitelné místo při utváření návyků správného držení těla. Gymnastika je zároveň ideální pohybový základ pro všechny další druhy sportů.

Proč je pro děti důležitá gymnastikaDívky jsou obratnější, chlapci rychlejší

Začít s gymnastikou průpravou je vhodné již v raném věku a samotnou gymnastiku doporučuji provádět v předškolním věku dítěte. Na rozvoj pohybových schopností mají vliv vnitřní i vnější předpoklady dítěte. Vnitřními předpoklady rozumíme genetické dispozice, které jsou u pohybových schopností různě zastoupeny. Z těchto důvodů pozorujeme u dětí individuální rozdíly v úrovni pohybových schopností. Ty ovšem ovlivňují i vnější faktory – působení rodiny, školy a profesionálních instruktorů. Rozdíly mezi dívkami a chlapci cvičícími gymnastiku jsou patrné již od 4. roku věku dítěte. U dívek se lépe projevuje obratnost, u chlapců zase síla, vytrvalost a rychlost.

Přesně cílené cviky

Neopomenutelný přínos gymnastiky spočívá i v tom, že vede k rozvoji celoživotního zájmu cvičenců o pohybovou aktivitu. Určitě pomáhá napravovat svalové nerovnováhy, které mohou nastat při jednostranném přetěžování, chybných pohybových stereotypech atd. Aby však cvičení mělo svůj žádoucí účinek, musí být přesně cílené na určitou oblast, provedeno správným způsobem odpovídajícímu charakteru změn pohybového aparátu. A právě zde hraje nezastupitelnou roli osobnost profesionálního instruktora. Ten musí umět zajistit, aby pohybové činnosti byly vhodné pro daný věk, zralost a schopnost dětí. Zároveň musí kromě bezpečnosti dbát i zásad dopomoci při cvičení na jednotlivém nářadí. Samozřejmostí je jeho trenérská kvalifikace a také přirozená autorita instruktora založená na vzájemné důvěře s dítětem.

Tip pro rozhodování, kam děti přihlásit

Kvalitní tělocvičnu poznáte i podle nabídky a stavu cvičebních pomůcek a gymnastického nářadí. Pro cvičení základů gymnastiky je nutná pestrá škála cvičebních pomůcek. Od těch nejjednodušších, např. překážek různých tvarů, s nimiž se děti učí základní akrobatické dovednosti, až po zcela nezbytné gymnastické nářadí – bradla, kladinu, žebřiny či trampolínu, které slouží k nácviku složitějších gymnastických prvků, získání odvahy, koordinace pohybu a prostorové orientace.

Zdroj, foto: Monkeys Gym

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !