Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Středa 19.09. 2018
Dnes má svátek Zita
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Procházka hříšnou Prahou

10. 05. 2014 | Česká republika

K Vánocům mi přistál dárkový poukaz na procházku hříšnou Prahou. Na slevovém portálu se tato procházka objevila a tak jsem ji zakoupila pro kamarádku, abychom tu procházku absolvovaly ve dvou…

Krásná slunečná sobota a my vyrážíme. Sraz je u Prašné brány.

A že se nás sešlo dost – i když průvodkyně říká, že o tento typ procházek není tak moc velký zájem. Prý se Češi asi stydí.

Nejdříve se dozvíme něco trochu z historie a jdeme se toulat hříšnými uličkami. Největší rozkvět nevěstinců, knajp … byl v renesanční době.

Mě však nejvíce zaujalo povídání tak z doby I. republiky. Kdy vše hlídal stát a hodinové hotely a pověstné knajpy vznikaly utajeně.

Stojíme v Celetné ulici u domu U čtyř cudných panen  – naproti  bydlel s rodinou mladý Franz Kafka, který byl velice zamilován do jedné mladé židovky a chtěl si ji vzít. Jeho otec to nechtěl dovolit a tak ho vzal s sebou naproti k cudným pannám – což byl v té době luxusní nevěstinec. A bylo po lásce – mladý Kafka se nasměroval jinou cestou…

procházka hříšnou PrahouPo Celetné ulici také běhala  nestydatá Lucka a obnažovala se. Jednou se také obnažila před mladým páterem a ten ji vzal křížem po hlavě a jeho ranila mrtvice. Dodnes tam v hodině duchů běhají – není prý radno je nějak kontaktovat, neboť byste tam prý mohli běhat s nimi.

Ungelt – vyhlášená krčma Tunel. Tady hodně často pobýval Egon Ervín Kisch - v  její vstupní části sedávaly podle Kische veteránky lásky. U dveří pak postávaly prostovlasé dívky a snažily se vlákat kolemjdoucí muže…

Tady se dělily prostitutky na tři sorty – „Haldeke“ – směrem k Vltavě bylo naplavené dřevo z Vltavy a tyto děvy provozovaly své řemeslo na kládách. „Šanceke“ – tyto dámy pracovaly na přilehlých hradbách a Květuše – slečny, které nosily v košíčkách věnečky a kytičky – zazvonily u dveří a vyzvídaly, zda je paní doma. Pokud nebyla – hned nabízely své služby.

Zde také stával luxusní hodinový hotel Ungelt – hotel tu stojí, ale snad už hodinový není. Tenkrát ze zde platilo 20,- Kč za hodinu.

Pokračujeme ke kostelu sv. Jakuba – posloucháme pověst o řezníku Tomášovi, který zradil své kamarády tím, že ho svedla ženská.

Při vpádu Pasovských do Prahy se snažila chátra vyplenit kostel sv. Jakuba. Tento kostel se snažili ubránit místní řezníci. I Tomáš měl jít … nicméně dal přednost noci s milenkou a kamarády v tom nechal. Ti sice kostel ubránili, ale Tomáše přišla zrada draho.  Dnes se zjevuje u kostela sv. Jakuba a mává ohnivou sekerou. Brání tak kostel aspoň po smrti. Nicméně prý není nebezpečný, klidně ho můžete oslovit.

Pokud budete chtít, napíšu i další povídání, neboť procházka byla dlouhá a velice zajímavá.


Hanaj - čtenářka
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Další fotografie ke článku Procházka hříšnou Prahou:

Procházka hříšnou Prahou
Procházka hříšnou Prahou
Procházka hříšnou Prahou
 Komentáře
« Předchozí   1   2  Následující » 
Obrázek uživatelky
profil
Smajlík zítra vyjde pokračování....
Obrázek uživatelky
profil
moc zajímavé téma..Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
Taky jsem všemi deseti pro další vyprávění,mate dar vše poutavě a zajímavě vylíčit.
Obrázek uživatelky
profil
určitě zajímavá vycházka...jsem zvědavá, zda se dostane až do současnosti Smajlík a kam v tom případě zamíří....ale nechci sem tahat politikuSmajlík to by byla trochu jiná kapitola
Obrázek uživatelky
profil
Mňa článok zaujal a rada si prečítam pokračovanie.
Viem, že sa chodí po múzách, po galériách, po hradoch a zámkoch a podobne, u nás dokonca po stopách SNP (čo je mimochodom tiež poučné), ale ešte som nepočula, že by sa chodilo po "stopách ľahkých žien"Smajlík - zaujímavé Smajlík.
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles