Bezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější receptyBezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější recepty Rebarborový koláč - nejoblíbenější receptyRebarborový koláč - nejoblíbenější recepty Rybízová marmeláda - nejoblíbenější receptyRybízová marmeláda - nejoblíbenější recepty Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chutiBílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Sobota 23.06. 2018
Dnes má svátek Zdeňka
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Prodlužte správnou péčí život své benzínové sekačce

18. 08. 2010 | Zahrádka

Koupě zahradní sekačky je nákladnou investicí. Ani to však mnoha majitelům nebrání v tom, aby nedbalou péčí výrazně nezkracovali její životnost. Stačí přitom pamatovat na pět klíčových oblastí, na něž je nutné dbát – výměnu oleje, výběr zapalovacích svíček, výměnu vzduchového filtru, použití správného paliva a skladování sekačky. S péčí významně pomáhají i moderní technologie.


Čas vynaložený na údržbu sekačky se vám mnohonásobně vrátí, protože problémům je vždy nejlepší předcházet,“ potvrzuje Radovan Bureš, zástupce americké značky motorů do sekaček. „Pravidelnou péčí zlepšíte výkon motoru sekačky a samozřejmě prodloužíte jeho životnost. To se týká i stroje jako celku. Dalším pozitivním efektem je snížení spotřeby paliva až o 30 % a snížení škodlivých emisí až o 50 %. Na případné potíže se sekačkou je však dobré myslet již při nákupu a vybírat také dle šířky servisní sítě, kterou daná značka nabízí,” radí Radovan Bureš.


Olej, svíčky, vzduchové filtry, palivo


udrzbaHladinu oleje v motoru je třeba pravidelně kontrolovat a olej měnit. První výměna se doporučuje po 5 hodinách provozu sekačky, následně olej měňte za každých 25 provozních hodin, minimálně však jednou za sezónu. Důležitým prvkem je i zapalovací svíčka, kterou vyměňujte po každých 100 hodinách provozu nebo opět jednou za sezónu – podle toho, co nastane dříve. Výměna svíčky zajišťuje stálou zapalovací jiskru, spolehlivější startování a úsporu paliva. Konkrétní rady pro váš typ svíčky hledejte v návodu k obsluze. Nezapomínejte dle daného typu měnit také vzduchový filtr v motoru.


Co se paliva týče, stačí se držet několika jednoduchých opatření, která udrží palivovou soustavu ve formě a motor bude mít ten správný tah. „Používejte pouze čistý a čerstvý bezolovnatý benzín a kupujte pouze takové množství paliva, které jste schopní spotřebovat během 30 dnů,” radí Radovan Bureš. Nemíchejte olej s benzínem a nové palivo vždy ošetřete stabilizátorem, který chrání sekačku během sezóny.”


Jak sekačku uskladnit na zimu?


Důležité je pro sekačku rovněž její správné skladování. Dodržení všech bodů hraje roli především před skladováním sekačky přes podzim a zimu, kdy ji dlouhé měsíce nepoužíváte.


1. Palivo


Před skladováním dolijte plnou palivovou nádrž. Naplněním nádrže předejdete kondenzaci vlhkosti v palivové nádrži a zastavíte korozi a tvorbu vodního kamene ještě předtím, než se vyskytne. Před vlastním plněním přidejte do paliva stabilizátor paliva a poté spusťte na několik minut motor, aby se přísada rozptýlila po celém palivovém systému. Stabilizátor paliva předchází tvorbě pryskyřičných usazenin v palivové soustavě nebo na důležitých částech karburátoru.


Pokud do nádrže stabilizátor paliva nepřidáváte nebo pokud motor používá palivo s obsahem alkoholu, je nutno odstranit z palivové nádrže veškeré palivo a potom nechat motor běžet tak dlouho, až všechno zbylé palivo spálí a sám se zastaví.


2. Olej


Dokud je motor ještě teplý, vyměňte olej a olejový filtr, je-li jím motor vybaven.


3. Čištění zařízení


sekackaSekačku neskladujte ve znečištěném stavu. Odstraňte z povrchu motoru nečistoty, usazeniny nebo trávu. Ponechte vodič odpojený od zapalovací svíčky a umyjte veškeré zbytky trávy pomocí zahradní hadice. Po odstranění většiny zbytků trávy bude snazší identifikovat chuchvalce trávy, které brání hladkému pohybu nože. Pomocí dřevěné tyčky nebo podobného nástroje (nikoli pomocí rukou a nohou) odstraňte přebytečný materiál a důkladně umyjte kryt sekačky.


Při každém prodeji zákazníkům samozřejmě vysvětlujeme, v jakých servisních intervalech je třeba sekačku udržovat. Jenže úkonů je poměrně mnoho a ne každý má čas a chuť hlídat intervaly pro různé části sekačky,” popisuje Radovan Bureš .


Zdroj: Briggs and Stratton.com


Vendi V.
ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
benzínová je aspon mobilná
Obrázek uživatelky
profil
benzínová je aspon mobilná
Obrázek uživatelky
profil
Tak o to se nestarám,to má na starosti manžel.
Obrázek uživatelky
profil
je to technika a má svoju životnosť, ale čistiť ju treba
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles