Školní rok a školní prázdniny v roce 2019/2020Školní rok a školní prázdniny v roce 2019/2020 Slunečná - 15. díl - Rytíři hranatého stoluSlunečná - 15. díl - Rytíři hranatého stolu Jak vyfouknout velikonoční vajíčkoJak vyfouknout velikonoční vajíčko Velikonoční beránek nejoblíbenější receptyVelikonoční beránek nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Pátek 28.02. 2020
Dnes má svátek Lumír
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Prostřeno – 29.7. 2019 – Adriána

29. 07. 2019 | Poslední díl
V Olomouckém kraji, převážně na Hané, se sejde parta smíšená, pestrá a spíš mladší, takže důchodkyně Anežka se bude cítit chvílemi možná nesvá. Ostatní mají zase pocit, že se paní Anežka málo projevuje. Pánové a nejmladší Bára si ze začátku stěžují, že jídlo je moc retro, jenže i oni (kromě Jiřího) sami paradoxně přispějí do těchto prý až „komunistických old school“ jídelníčků.

Úkol týdne bude třaslavý, výsledek nejistý – jde totiž o aspik. A jak často bývají přílohy většinou bramborové, dnes půjde výjimečně o dny knedlíkové. Aspoň teoreticky, protože na ubohý karlovarský knedlík u nejmladší Báry ani nedojde. Jiří má nejen odlišné, asijské menu, ale též je strůjcem originální teorie. Bývalý voják, jenž zřejmě vidí všude strategii a taktiku, si myslí, že televize vždy vybere a zaplatí jednoho taktika, aby zpestřil program soutěže.

Prostřeno – 29.7. 2019 – AdriánaA korunu tomu dodá Bára, která - ač v soutěži naprosto vybouchne a hosty tím nechtěně pobaví - tuto teorii z žertu podpoří. Je to ona? Uvěří tomu snad ještě někdo? Je to zmatek… Kdo to nakonec v Olomouckém kraji vyhraje? Kdo ze soutěžících získá největší divácké sympatie a tím vylepší domácí rozpočet o deset tisíc korun? A který z hlasujících diváků se bude radovat ze stejné částky? Sledujte Prostřeno! od pondělí do pátku, bude to napínavé!

Prostřeno – 29.7. 2019 – Adriána:


V pondělí 29.7. 2019 uvaří v pořadu Prostřeno první hostitelka Adriána (27). Mladá maminka Adriána je vyučená servírka a moc ráda vaří, ke gastronomii má vřelý vztah. Přesto jí soupeři naloží hned v úvodu docela hodně kritiky. Hlavně Bára a Jiří jsou u stolu slyšet. Nevybíravě se ale o pondělním menu vyjádří i Martin, který se na české menu dívá až ideologickými brýlemi.

Večeři, která obsahuje jarní salát s kuřecím masem a opečenou bagetkou, česnekovou polévku a rajskou omáčku s masovými koulemi a kynutý knedlík hodnotí jako „retro, obyčejnou, dokonce komunistickou“! Nejvíce to od Martina schytá rajská omáčka, to jí ale křivdí, protože rajská omáčka vznikla v Neapoli a odtud se v 19. století rozšířila hlavně do střední Evropy a v časech Jana Nerudy to byl oblíbený nedělní oběd. Nicméně i Jiří má pocit, že na takové jídlo by si mohl zaskočit do bufetu, na Prostřeno má vyšší nároky.

Pravda je, že se salátem si hostitelka mohla dát více práce, česnečku udělala podle vlastního obohaceného receptu. Je tam sýr i šunka, pro někoho je v polévce česneku moc, pro jiného málo, jak už to tak u česnečky bývá. Podle Báry je to jen voda, v níž něco plave, ale Anežce naopak chutná. Již zmíněná rajská je pečená, knedlíky se Adriáně bohužel srazily, takže nakonec dopadne nejlépe dezert.

Ten chválí bez rozdílu všichni; sladká tečka „lesní pokušení“ je dokonce pečený dort, žádný pohár se zmrzlinou. A hostitelka neošidí ani úkol týdne, na který soutěžící v pondělí tak rádi zapomínají.

Nenechte si ujít další Prostřeno, kde uvaří hostitelka Adriána, v pátek 29. 7. 2019 od 17.50 na Primě


Zdroj, foto: Prima
Vendula Vrablová

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Prostřeno – 29.7. 2019 – Adriána:

Prostřeno – 29.7. 2019 – Adriána
Prostřeno – 29.7. 2019 – Adriána
Prostřeno – 29.7. 2019 – Adriána
Prostřeno – 29.7. 2019 – Adriána
Prostřeno – 29.7. 2019 – Adriána
Prostřeno – 29.7. 2019 – Adriána
 
Čtěte takéKomentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !