Novoroční předsevzetíNovoroční předsevzetí 5 důvodů, proč nemůžete zhubnout5 důvodů, proč nemůžete zhubnout Velký roční horoskop na rok 2018Velký roční horoskop na rok 2018 Je naše dítě zralé na vstup do školy?Je naše dítě zralé na vstup do školy?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Úterý 16.01. 2018
Dnes má svátek Ctirad
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Radovánky za nadílku

12. 01. 2011 | Vaše příběhy
     Já i moje sestra jsme byly vychovávány poměrně přísně. I když přísně, to není asi až tak přesný výraz, - spíše by se hodilo "striktně". Prostě, co jsme si doma domluvili, to platilo, alespoň v mém případě, jelikož jsem byla ta starší a měla jít sestře příkladem. Sestřičku však nějaké obligátně používané fráze našich rodičů příliš nezajímaly, spíše ji nechávaly chladnou, - však ono to nějak dopadne! Nějaký ten pohlavek už držela, tak proč by si nemohla i pro tentokrát "zorganizovat čas" po svém...
    
Jak jsme byly se sestrou zvyklé, vždy jsme si našly chviličku na to, abychom se rodičů optaly, zda můžeme to, nebo ono a tehdy, nejlépe zítra. Moje sestřička si tímto způsobem obstarala volno na příští odpoledne, - že půjde ven. Maminka souhlasila, ovšem s podmínkou, že jakmile přijde domů z práce, ze které se vracela pravidelně, přijde se sestra domů "ukázat". To se nestalo! Další ujednanou podmínkou bylo, že jakmile bude venku tma, přijde sestra domů..., to se též nestalo! Tudíž mě maminka poslala, abych se po sestře podívala. Ovšem ani já jsem ji nikde nespatřila. Maminka vzala telefonní seznam a telefonovala rodičům Katky, Patricie, Lucie, Martiny, Moniky..., sestra u žádné z nich nebyla. Maminka po celé to odpoledne chodila od okna k oknu, v očích měla slzy, jelikož vůbec nevěděla, kde by mohla moje všetečná sestřička být!
     Najednou někdo zaklepal na dveře. Za našimi dveřmi stála moje sestřička! V jedné ruce držela šňůru od bobů, v druhé ruce měla jen strašně špinavé rukavice. Maminka se slzami v očích -  z radosti, že dceru vidí živou a zdravou, se jen zeptala: "A můžeš mi laskavě říct, kde jsi celé odpoledne byla,- hledali jsme tě všude,  já volala ... tam a tam!" Sestřička jí jednoznačně odpověděla: "Na bobech!" - "Jo a kde?" zeptala se maminka, - když už skoro nikde není sníh! -"No právě, my jsme se pak koulovali!" - "Kdo my???" - a hlavně čím?! Dále už nebylo ani co k vysvětlování. Maminka vtáhla sestru domů a chtěla ji seřezat. To ovšem nešlo!
     Nová bundička, kterou maminka ušila, nové oteplovačky, nové sněhulky, vše bylo od bahna. Bunda i oteplovačky odřené - ten šusťák nevydrží navěky, boty plné bahna. Tak, a i to, čím se vlastně koulovali, víte naprosto přesně!
     Moje sestřička měla na sobě kromě spodního prádla,- roláček, slabý svetřík, potom opravdu teplý svetr. Oteplovačky až nahoru, tzn. s laclem, zimní bundu. Dále punčocháče, ponožky  a boty.
     Bahno měla nejen v botách, ale i v punčocháčích a za spodní košilkou!!! Tak co...
     Kluka - nebo holčičku???
    

Autor: Vikitorie
Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 
Čtěte takéKomentáře
« Předchozí   1   2  Následující » 
Obrázek uživatelky
profil
děkuji za hezké komentáře. Chtěla bych vám jen napsat, že zatím jsem všechny svoje příběhy napsala jak se říká "zvoleje",- žádné psaní do pc a pak kopírování apod., prostě sednu, otevřu, napíši a šup ...odesláno. Proto si velice vážím toho, že se vám příběhy líbí!!!
Obrázek uživatelky
profil
.. povedené počtení, gratulace - čekáme vnučku - snad nebude jako její starší bratříče, ten se nevyhne žádné louži.Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
teď jsi mně dostala, já si říkala, že druhý chcu určitě holčičkuSmajlíkSmajlíktak teď nevimSmajlík

pěkný příběhSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
Opět krásný příběh dobře napsaný. My jsme tři holky a každá jsme byla jiná, nejmladší byla asi taková,jako tvoje setra.Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
se sestra našla.Sice umazaná,ale celá.To můj brácha dostal od naší maminy pár facek týden před svou svatbou.Z práce se stavil u kamaráda na kolaudaci bytu a když se nad ránem plížil kolem ložnice rodičů do dětského pokoje, nestačil nic říct a měl otisknutou mamčinu dlaň na tváři.SmajlíkSmajlíkSmajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles