Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 24.09. 2018
Dnes má svátek Jaromír
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Rady jak vybírat a tipy na výhodné zájezdy

23. 08. 2014 | Praktické rady
Prázdniny už téměř končí a mnozí se teprve v srpnu nebo na začátku září chystají pořídit pobyt a vyrazit na svou dovolenou. Oblíbeným řešením jsou last minute zájezdy, čili výběr dovolené na poslední chvíli za sníženou cenu. Neměli bychom však zapomínat, že i last minute pobyt je potřeba vybírat pečlivě a rozumně. Protože tento typ zájezdových nabídek slouží k doobsazení prozatím volných kapacit hotelů a resortů. Proto přinášíme několik rad, jak mezi nabídkami vybrat vhodnou lokalitu a na co se při výběru soustředit. Navíc přidáváme konkrétní tipy na zajímavé srpnové last minute zájezdy.

1. Rodiny s dětmi do Řecka nebo Bulharska


Jestliže se chystáte na dovolenou s ratolestmi, zajímat byste se měli zejména o specifické hotelové služby a možnosti hotelového komplexu, případně vyžití v jeho blízkosti. Spokojenou a aktivní dovolenou s dětmi zaručí ubytovny s certifikátem baby friendly, jež jsou na pobyt rodičů s dětmi vybaveny a poskytují například dětské postýlky, dětské menu, animační programy, kočárky nebo chůvičky na hlídání.

Dobré je zajímat se také o okolí hotelu, které by mělo disponovat třeba zábavním aquaparkem nebo možností výletu. Při výběru je pak také mimořádně důležitý charakter pobřeží a typ pláže. Místo rozeklaných romantických útesů je lepší vybírat bezpečné písčité a mělké pláže. Úlohu hraje samozřejmě i doba doletu či obecně dopravy na místo ubytování, kterou bychom měli podřídit stáří našich ratolestí. Například letecká doprava na některé řecké ostrovy je prakticky zvládnutelná do dvou hodin.

Rady jak vybírat a tipy na výhodné zájezdy2. Pro jednotlivce se hodí Turecko či Egypt


Pokud nemáte na dovolenou s kým vyrazit či si ji zkrátka chcete užít samostatně, najdete vhodné last minute zájezdy například v Turecku či Egyptě. Právě v těchto zemích nabízejí hotely vysokou kvalitu služeb. Ideální variantou pro nezadané či cestující jednotlivce je pobytový zájezd s možností fakultativních výletů nebo kulturního vyžití poblíž hotelu. Příjemné mohou být například animační nebo zábavní večerní programy pořádané hotelovým personálem nebo delegáty. Zajímavá je rovněž možnost využití masáží a sauny.

Cílovou destinaci by však měly vybírat velmi pečlivě zejména ženy, které vyrážejí na letní dovolenou sólo a chtějí se pohybovat mimo turistická letoviska. Zvláště v arabských zemích není pro něžné pohlaví zcela bezpečné pohybovat se po ulicích o samotě. Proto by si ženy měly před cestou zjistit zvyky, které je nutné dodržovat v dané zemi, a to zejména ty týkající se oblečení a zahalení těla.

3. Mladé páry ve víru Španělska či Egypta


Jestliže hledáte romantickou, aktivní a zároveň poznávací dovolenou, výbornou lokalitou pro strávení volného času v průběhu letních prázdnin se vám může stát třeba Španělsko nebo Egypt. Místo, kam se vydáte, byste měli volit zejména dle plánovaných aktivit. Například Egypt nabízí vysoké teploty, koupání a možnost poznání odlišných kultur, Španělsko je zase typické ochutnáváním mořských delikates, hudbou či třeba tancem.

Při výběru konkrétní destinace se zajímejte zejména o možnosti vyžití v resortu i okolí, přítomnost památek, restaurací a barů, ale také jejich provozní doby. Jestliže se plánujete zapojit do některých nabízených fakultativních výletů, je dobré si předem ověřit, zda jsou v ceně zájezdu či je bude třeba na místě doplatit. Abyste se vyhnuli nepříjemnému překvapení, je dobré si o lokalitě zjistit co nejvíce informací ještě před objednáním. Hodit se mohou například recenze hotelů, kde je navíc možné hledat recenze od lidí stejné věkové kategorie.

4. Senioři, jeďte si odpočinout do Španělska


Pro seniorské zájezdy je nejpodstatnější pohodlná a rychlá doprava a komfortní ubytování. Ideální je zajímat se o bezbariérový hotel či alespoň takový vybavený výtahem. Důležitý je pak samozřejmě také snadný přístup na pláž a do moře a jejich vzdálenost od hotelu, potažmo hotelového komplexu. Výhodné může být vybírat seniorskou dovolenou mimo hlavní prázdninové období, tedy například v září či říjnu. Termín dovolené mimo sezónu je zárukou menšího počtu turistů a také příjemnějších teplot.

Dobré je rovněž vědět, že vlády některých zemí, jako jsou třeba Španělsko nebo Kypr, finančně podporují přijíždějící seniory, kterým v rámci seniorských programů na dovolenou přispívají určitým obnosem peněz. Často opomíjenými, avšak velmi důležitými předpoklady příjemně strávené dovolené pro seniory, jsou pak i dostupná zdravotní péče v hotelu či bezprostředním okolí a v neposlední řadě služby česky nebo slovensky hovořícího delegáta.

Zdroj, foto: Invia.cz

Vendula Vrablová
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !