Novoroční předsevzetíNovoroční předsevzetí 5 důvodů, proč nemůžete zhubnout5 důvodů, proč nemůžete zhubnout Velký roční horoskop na rok 2018Velký roční horoskop na rok 2018 Velikonoční beránek nejoblíbenější receptyVelikonoční beránek nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Čtvrtek 22.02. 2018
Dnes má svátek Petr
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Reklama a touha po kráse

19. 01. 2011 | Zajímavosti

             S reklamou je to jako s atraktivní ženou. V prvním okamžiku nás zaujme, ba omámí, ale běda, při bližším ohledání často zjistíme, že atraktivnost pouze zakrývá bezduchost a prázdnotu a že navíc má v úmyslu s námi manipulovat. Ženu je v takovém případě nejlepší přenechat kamarádovi – ať si taky užije – a z povzdálí škodolibě pozorovat, jak si vede. S reklamou to ovšem nejde. Reklama je v prostoru i v čase všudypřítomná a uniknout jí můžeme snad jen na pustém ostrově. A kdoví jestli... (z knihy Život s reklamou)

 

            Ženy. Jsou námětem písní, filmů, knih... a reklam. Stejně jako ve filmech či knihách, i v reklamách se objevují při jejich zobrazování určité stereotypy. Jedním z těch nejčastějších je žena, která se o sebe stará, která o sebe pečuje, která chce být krásná, atraktivní, neodolatelná. V reklamách jsou zobrazovány ženy, které se chtějí líbit – mužům nebo jiným ženám – těm proto, aby je inspirovaly k nákupu právě toho či onoho výrobku. Nejčastěji se jedná o reklamy na léčiva, oblečení či kosmetické přípravky.

            V těchto reklamách často vystupují modelky – jsou mladé, krásné, s dokonalou pletí bez vrásek, netrápí je celulitida... vypadají tak, jak by chtěla nejspíše vypadat většina žen (a to s největší pravděpodobností proto, že je jim reklamou a módou neustále diktováno, koho mají považovat za krásného a jak mají chtít vypadat). Zobrazení modelky vyvolává v ženách pocit, že pokud budou používat nabízený výrobek, budou stejně krásné jako slečna na televizní obrazovce.

            V reklamách často produkt doporučuje expert  nebo celebrita.  Tak například: V reklamách na řasenky jsou to především modelky nebo herečky; známými osobnostmi jsou doporučovány například vůně či oblečení. Mnoho zpěvaček, hereček a modelek nabízí dokonce svou vůni. Žena se pak při koupi produktu může orientovat podle toho, kterou z celebrit má nejraději. Stejně tak s výběrem toho správného šampónu, nejlepšího krému, make-upu, vyhlazujícího krému na vrásky, ale i oblečení  jí „pomohou“ známé tváře. Zajímavé je, že u zahraničních reklam často úplně chybí slovní vyjádření, případně je pronesen jen slogan.  Slova zde totiž nejsou důležitá. Reklamy jsou postaveny právě na známých osobnostech. A k tomu, aby ženy přesvědčily o koupi toho či onoho výrobku, nemusejí uvádět žádné argumenty, stačí, že ho samy používají (nebo se tak alespoň v reklamě tváří).

            Dalším specifikem těchto reklam je využívání termínů - příště, až v televizi uvidíte třeba reklamu na řasenku, zkuste si všimnout, jaká u nich bude uvedena technologie. Zajímavé u reklam na řasenky je také to, že jejich názvy se často nepřekládají do češtiny (volume, max, ultra) – je to dáno tím, že už sám název daný výrobek charakterizuje (a částečně odlišuje od ostatních).

            V reklamách pro ženy se také často objevují slova nová či novinka (opět hlavním důvodem je to, aby se výrobek vyhranil proti ostatním výrobkům), dochází ke srovnání s „běžnými“ výrobky (mýdla, krémy). Zajímavé je, že nejčastěji v reklamách pro ženy slyšíme ženský hlas, mužský se vyskytuje výjimečně – obvykle ho k prezentaci výrobků používají některé firmy opakovaně.

            Takže až příště budete sledovat nějaký pořad, který je určen především ženám, neodcházejte, když jej přeruší reklama – v klidu zůstaňte sedět a zamyslete se nad zobrazenými obrázky.

 

Habaďúra - čtenářka

ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !