Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Školní rok a prázdniny 2014/2015Školní rok a prázdniny 2014/2015 Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Nová pohádka Tři bratři Nová pohádka Tři bratři
Chytrá Žena na Facebooku
Miminka
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Čtvrtek 27.11. 2014
Dnes má svátek Xenie
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Jak zdravě zhubnout? Nechte si vytvořit dietní plán – dietní jídelníček na hubnutí výživovými poradci centra Wellnessia.
Nabízíme lázeňské pobyty a wellness procedury pro vaši relaxaci.

Rizikové těhotenství

18. 10. 2012 | Těhotenství

Co vlastně znamená rizikové těhotenství? Co to obnáší? Jak se žena cítí a jaké má problémy? Tak o tom si povíme v těchto několika odstavcích.


Příčinou rizikového těhotenství můžou být např. tyto důvody:

- hrozící potrat nebo předčasný porod

- krvácení v těhotenství

- podezření na vývojovou vadu plodu

- nízce nasedající placenta nebo nedostatečná funkce placenty

- dědičná zátěž matky

- věk maminky nebo její zdravotní stav (věk většinou nad 35 let)

- Diabetes (Cukrovka)

- srdeční onemocnění

- preeklampsie (zvýšení krevní tlak a zvýšený únik bílkovin do moči)

- onemocnění jater

- vícečetné těhotenství (maminky, které čekají dvojčátka nebo trojčátka i více)

- nepravidelné polohy plodu

- těhotenství po umělém oplodnění

- Rh faktor negativní (je určován při vyšetření krve)


rizikové těhotenstvíJistě existují i další důvody pro rizikové těhotenství, ale to bych je musela jmenovat snad do nekonečna. Já jsem vám vystihla ty nejčastější a také nejzávažnější.

Rizikové těhotenství vlastně znamená stav, při kterém je jakýmkoliv způsobem narušen plod či nenarozené miminko. Proto je třeba ženu sledovat a pozorovat a nechat ji v klidu doma na neschopence. Většinou rizikové těhotenství neznamená okamžitou hospitalizaci, ale je třeba ženu doopravdy pečlivě sledovat a to více než při běžném těhotenství.

Příčiny rizikového těhotenství můžou být fyzické (tělesné, somatické) a nebo taky psychické, protože je dáno, že těhotné ženy mají v těhotenství prudké změny nálad, z radostných nálad se přechází do depresivních apod. Tyto příčiny se také někdy nazývají psychosomatické. Psychika může být postižena i z několika důvodů - např. problémy v předchozím těhotenství, úmrtí dítěte, komplikované vztahy s rodinou a nebo s partnerem, nízké životní podmínky nebo životní úroveň, nedostatek financí, problémové zaměstnání, nepochopení v zaměstnání během těhotenství, problémy v zaměstnání, užívání drog a jiných návykových látek apod. Tyto problémy mohou způsobit i klasické těhotenské zvracení, samovolné potraty nebo např. předčasný porod. Psychika opravdu dělá hodně a je třeba během těhotenství udržovat psychiku alespoň trošku v normálu. Psychický stav ženy se totiž může přenášet i na miminko, a to může být potom neklidné a zlostné.

Každopádně z toho všeho plyne, že by si žena v době rizikového těhotenství měla na sebe dávat maximální pozor, vždy se radit se svým lékařem co může a co nemůže dělat a hlavně být v psychické pohodě. Přeju všem maminkám, které právě prožívají toto období na rizikovém těhotenství, hlavně zdravé a krásné miminko.


Slunicko - čtenářka
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
A CO HLAVNĚ ZDŮRAZNIT každé nastávající mamince ?
Ať to hlavně nečte a nestresuje předem miminko Smajlík. Komplikace se řeší až přijdou. A pokud existuje nějaké riziko, je potřeba ho hlasit a co nejdřív probrat s odborníky. Ti jsou od toho, aby to řešili.Ptát se, klidně i víc odborníků najednou. Víc hlav, víc názorů, víc rozumu.Nebát se.Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
nic nového pod sluncem, ani žádná zkušenost nebo praktická rada. Toto si lze přečíst v každé brožurce či letáku, co se povalují v čekárnách u gynekologů.
Obrázek uživatelky
profil
to, že je někdo těhotný, ještě neznamená, že je odborníkem na danou problematiku
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
Náš tip
Spodní prádlo Astratex.cz - Vyberte si ty nejlepší kousky z kolekce spodního prádla 2013 ještě dnes!

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles