Nejlepší velikonoční beránek?Nejlepší velikonoční beránek? MDŽ nebo Den matek?MDŽ nebo Den matek? Jak vyfouknout velikonoční vajíčkoJak vyfouknout velikonoční vajíčko Školní rok a prázdniny ve školním roce 2023/2024Školní rok a prázdniny ve školním roce 2023/2024
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Velikonoční nadílka
Soutěžte s námi o 350 skvělých výher
do startu zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Úterý 19.03. 2024
Dnes má svátek Josef
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY

Vánoce se blíží – myslete na zdraví svého mazlíčka!

19. 12. 2010 | Zvířátka
Za pár dní nastane čas svátků Vánočních a s tím často spojené přejídání nejen lidí, ale i jejich čtyřnohých kamarádů. To může vést k nežádoucím zdravotním problémům, které jsou spojené právě s neadekvátní stravou. Nezapomínejte, že má Váš mazlíček odlišné požadavky na výživu a zdaleka ne všechno, co je dobré pro Vás, je dobré i pro něj.

Zvířata s citlivějším zažíváním mohou po takovém „přilepšení“ trpět zvracením, průjmem nebo nadýmáním. A nejenom to, podávání cukroví nebo zbytků od vánoční večeře může znamenat riziko nárůstu hmotnosti. Zde je také důležité si uvědomit rozdíl mezi Vámi a psem nebo kočkou. Jeden kilogram nadváhy u čtyř kilové kočky je stejný jako 17kg nadváhy u dospělého člověka a dva kilogramy nadváhy u 10 kg psa se rovná nadváze 10-15kg u dospělého člověka vážícího 75 kg!!! Proto je velice důležité předcházet vzniku nadváhy nebo obezity u lezici-nemocny-pes-obkladspolečenských zvířat.

Jak tedy pečovat o stravu Vašeho mazlíčka v období Vánoc? Rozhodně pokračujte v podávání krmiva, jak jste zvyklí a nebojte se, že by tím Váš čtyřnohý kamarád nějak strádal. Pokud má Vaše zvíře potíže se zažíváním, trpí občasným průjmem nebo zvracením, existují na trhu krmiva určená právě pro zvířata s citlivým zažíváním. Dále je vhodné takovým jedincům rozdělit denní dávku do několika menších podávaných v průběhu dne.

Krmivo určené pro jedince s citlivým zažíváním by mělo být vyrobeno z vysoce stravitelných surovin, aby co nejméně zatěžovalo zažívací trakt, nedocházelo k hromadění balastních látek a nestrávených zbytků, které mohou sloužit jako živná půda pro patogenní mikroorganismy a mělo by být obohaceno o vlákninu (rozpustnou i nerozpustnou), která stimuluje peristaltiku střev a zajišťuje výživu střevních buněk.

Samozřejmě, pokud dáte svému zvířeti občasný pamlsek nebo pokud Vám „upadne“ kousek cukroví od Vánoční tabule, zdravému zvířeti by se nemělo nic stát. Ale i zde platí pořekadlo: „Všeho s mírou!“

Zdroj: Avet.cz

Veronika J.
ChytráŽena.cz



Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip


NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !

Pomlázka