Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Sobota 22.09. 2018
Dnes má svátek Darina
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Sanitář

15. 04. 2014 | Vaše příběhy
Ležím v nemocnici po operaci nohy. Dneska mě konečně propustí domů. Těším se, bylo to tu zatraceně dlouhý. Odvoz nemám, městskou dopravou bych si netroufla, ale dostanu na cestu domů sanitku. Přichází sestřička a oznamuje mi, že za chvíli si pro mě přijede sanitář s kolečkovým křeslem a odveze mě k sanitce.

Jsem už sbalená, mohla bych k sanitce dojít sama, ale taková je praxe, musím jet na vozíku, co kdybych se ve spletitých uličkách nemocnice ztratila a sanitka by na mě musela čekat.
Přichází sanitář s vozíkem, mladík tmavší pleti, asi dvacetiletý. Je velmi ochotný, ohleduplně mi pomáhá na vozík. 
Lékař, který má podepsat propouštěcí zprávu, odbíhá k naléhavému případu, a tak musíme čekat na chodbě. Dávám se s mladým sanitářem do řeči.

Ptám se ho, jak se mu práce tady v nemocnici líbí. Jeho odpověď mě překvapuje: „Paní, já jsem byl špatný člověk, podváděl jsem, lhal i kradl. S partou kamarádů jsme vykradli obchod s alkoholem, ale uviděla nás hlídka a spustila se honička. Vím jen, že jsem běžel přes nějaké staveniště a najednou přede mnou byly nějaké dráty. Pak už nevím nic, jen jsem viděl tmu. Ale v té tmě se objevilo světlo a to se pořád přibližovalo, zároveň jsem slyšel hlas, který mi říkal, že ještě není můj čas a že jsem tomuto světu dlužen. Vím, že to byl Bůh, dal mi druhou šanci a já jsem se uzdravil. Tady v nemocnici mě přijali, udělal jsem si kurz sanitáře a snažím se pomáhat lidem. Denně se modlím a děkuji Bohu za to.“
Přichází sestřička a přináší mi propouštěcí zprávu, můžeme tedy vyrazit na stanoviště sanitek.
sanitář„Tudy se ale k sanitkám nejede?“ opatrně upozorňuji mladého sanitáře. Cestu znám moc dobře, často jsem sem jezdila sanitkou. Proboha, co když je to nějakej šílenec a vezme si do hlavy, že tomuto světu prospěje nejvíc tím, že mě zamorduje, začínám se trochu bát. 
„Nebojte se, mladá paní, já jezdím tudy, za chvíli tam budeme,“ uklidňoval mě Róm. A opravdu, trochu jsme si zajezdili nemocničním labyrintem, ale nakonec jsme se přece jen ocitli v hale, kde se čeká na sanitky, i když jsme přijeli z opačné strany, než obvykle jezdím.
Mladík mi pomohl z pojízdného křesla a rozloučil se.
Uplynul týden a já jsem jela do nemocnice na kontrolu, jak jinak než sanitkou. Saniťákům jsem řekla, že cestu do ambulance zvládnu sama. Je to jen přejít halu k výtahům. Najednou jsem zahlédla svého známého sanitáře, právě pomáhal nějakému starému pánovi na židli. Když mě zahlédl, s pánem se rozloučil a utíkal za mnou. Nedal jinak, než že mě do ambulance odveze na vozíku. A v ambulanci se dokonce domluvil se sestřičkou, že až mě pan doktor prohlédne, aby ho zavolala, že mě zase odveze k sanitce. 
Tentokrát jsem se už nebála jeho speciální vyjížďkové trasy k sanitám. On opravdu pomáhá, kde může.

Nevím, jestli si celý příběh nevymyslel, ale na tom přece nezáleží. Nejdůležitější je jeho snaha pomáhat lidem. Držím mu moc palce, aby už nikdy v životě neuklouzl a jeho úsilí konat dobro mu vydrželo co nejdéle. Hodně štěstí!

Martinnatr - čtenářka
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Další fotografie ke článku Sanitář:

Sanitář
 Komentáře
« Předchozí   1   2   3  Následující » 
Obrázek uživatelky
profil
a máš ode mne 10 bodíků za mistrně napsaný. Takové příběhy ala pohádka se šťastným koncem mám moc ráda.Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
Smajlíktřeba mluvil pravduSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
bodíků za moc hezký článeček.
Obrázek uživatelky
profil
Pěkný článek,každý by měl dostat šanci,jedni vezmou a neudrží,druhý je spokojen.Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
Marti pěkný článeček a máš pravdu, musí se dávat alespoň ještě jedna šanceSmajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles