Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Miminka
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Středa 26.09. 2018
Dnes má svátek Andrea
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Sedm nejčastějších mýtů, které se šíří o umělém oplodnění

1. 10. 2014 | Těhotenství
Přestože pomoc odborníků vyhledává stále více neplodných českých párů, stále se mezi námi šíří fámy ohledně umělého oplodnění. Taky jste už slyšeli, že neplodnost není nemoc, ženy dnes mohou bez problémů otěhotnět i kolem padesátky a že léčba neplodnosti vyvolává rakovinu? Na tyto omyly upozorňuje primář předního klinického centra MUDr. Jaroslav Hulvert.

„Mladí dávají přednost kariéře před rodinným životem a podceňují stres, uspěchaný životní styl nebo nedostatek pohybu. Kvůli tomu a dalším příčinám stále roste počet párů, které mají s početím problémy. Lidé se ale často bojí zajít k lékaři, protože o umělém oplodnění slyšeli řadu nesmyslných mýtů,“ říká Jaroslav Hulvert.

1. Neexistuje pravidlo, kdy jít k lékaři

Zásada a zkušenost praví, že pokud se pár snaží rok neúspěšně otěhotnět, je to znamení, že něco není v pořádku. Po takto dlouhé době by měli společně situaci probrat s odborníky a nechat se oba vyšetřit. Odborníci ovšem doporučují také nechat se vyšetřit preventivně. Každý tak může včas zjistit, jak je na tom s plodností.

Sedm nejčastějších mýtů, které se šíří o umělém oplodnění2. Neplodnost není nemoc

Přibližně patnáct procent párů u nás dnes bojuje s neplodností. Jako nemoc byla již oficiálně uznána Světovou zdravotnickou organizací. Charakterizuje se jako neschopnost páru přirozeně počít dítě po roce nechráněného pravidelného styku. V devadesáti procentech případů má neplodnost diagnostikovatelnou příčinu nebo je kombinací několika příčin. Přední kliniky mají v léčbě neplodnosti skvělé výsledky.

3. Věk při oplodnění ze zkumavky nehraje roli

Stejně jako je stáří matky důležité pro přirozené početí vlastního dítěte, nabývá na významu i při léčbě neplodnosti. Protože se ženy rodí s omezeným a definitivním počtem pohlavních buněk, vajíčka se spotřebovávají a stárnou. Pak dostatečně nemohou plnit funkci jak při spontánním početí tak při asistované reprodukci. Například při metodě umělého oplodnění s použitím vlastních vajíček má třicetiletá žena dvojnásobnou šanci otěhotnět než čtyřicetiletá. U starších žen se tato možnost blíží k nule.

4. Neplodnost se týká především žen

V současné době u nás bojuje s neplodností až patnáct procent párů. V polovině případů jde o neplodnost mužů, kdy jejich tělo není schopné vyrobit dostatečný počet kvalitních spermií. Velmi často jde ale o kombinaci neplodnosti u obou v páru. Je proto důležité, aby od začátku léčby podstupovali základní vyšetření muž i žena. Ideální je, když se nejdříve nechá vyšetřit muž, jehož vyšetření spermiogramu je snazší než testy, které se provádějí u ženy.

5. Neplodnosti se nedá předejít prevencí

Za zvyšující neplodnost prokazatelně může náš životní styl, málo pohybu, obezita, kouření apod. Zdravým životním stylem se tak dá předejít možnosti, že bude člověk neplodný. Lidé mají navíc možnost využít tzv. Social freezing – preventivní zmražení pohlavních buněk. Tento trend je populární v západním světě, kde mladí lidé početí potomka na pozdější dobu a chtějí mít jistotu, že budou moct založit vlastní rodinu. Díky zmražení zdravých pohlavních buněk v mladém věku předcházejí budoucí neplodnosti nebo úrazu, který by jim normálně nedovolil mít děti.

6. Léčba bude dlouhá, bolestivá a drahá

Páry, které bojují s neplodností, se nemusí nutně děsit nekonečných vyšetření a desítek hodin strávených u lékaře. Více než čtyřiceti procentům z nich totiž dokáží lékaři pomoci jednodušším způsobem než je mimotělní oplodnění. Někdy stačí například ženě upravit hormonální poměry, k čemuž se využívá jen běžného jednorázového odběru krve. Řada pacientek se díky této metodě dočkala vytouženého těhotenství už během jednoho či několika málo měsíců.

7. Děti počaté ze zkumavky jsou častěji nemocné

Dosud nebyl zveřejněný žádný výzkum, který by dokázal, že jsou děti ze zkumavky více náchylné k nemocem, poruchám či vadám. Od ostatních dětí se neliší ani vzhledem nebo povahou. Pravdou však je, že se děti narozené díky umělému oplodnění rodí častěji předčasně. Souvisí to totiž s faktem, že se mezi nimi vyskytuje více dvojčat a ta se obecně rodí častěji před řádným termínem. Navíc i tento statistický jev začíná být méně výrazný z důvodu důrazu na zavádění pouze jednoho embrya do dělohy.

Zdroj: ISCARE IVF

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
mám jiné zkušenostiSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
Tak tohle opravdu není pravda..... Jsem po umelem oplození,mám nyní 7.5-letého syna a byl nemocny stejně tak jako počaté děti přirozenou cestou
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles