Bezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější receptyBezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější recepty Rebarborový koláč - nejoblíbenější receptyRebarborový koláč - nejoblíbenější recepty Léto - čas jahodLéto - čas jahod Rybízová marmeláda - nejoblíbenější receptyRybízová marmeláda - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Středa 19.06. 2019
Dnes má svátek Leoš
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Seriál Zdivočelá země po čtrnácti letech dotočen!

16. 02. 2011 | Televizní tipy
Poslední klapka závěrečné řady dobrodružné rodinné ságy Zdivočelá země padla ve čtvrtek 3. února 2011 v obci Úterý na severu Plzeňského kraje. S autorem knižní předlohy Jiřím Stránským na scénáři spolupracoval i režisér Hynek Bočan. Kamera Vladimír Holomek. V hlavních rolích: Martin Dejdar, Jana Hubinská, Jiří Schmitzer, Václav Chalupa, Jakub Wehrenberg, Jiří Lábus, David Suchařípa, Petr Vacek, Radek Holub, Tereza Bebarová, Veronika Jeníková a další. Sám sebe hraje i někdejší prezident Václav Havel.

Čtvrtá 13dílná série příběhů Jiřího Stránského a Hynka Bočana přenese diváky do roku 1976, těsně před vznik Charty 77 a do období po něm. Antonín Maděra ceska-televize-zdivocila-zemea jeho přátelé přežívají éru tzv. Husákova bezčasí. Jejich životní úroveň pomalu stoupá, a tak prapor principiální vzpoury třímá Maděra skoro sám, unavený a znechucený. Svou další existenci staví na obětavé pomoci jiným, bez ohledu na to, že jeho bezprávné postavení ve společnosti trvá. „Snažili jsme se tou nejpřístupnější formou přiblížit, jaká to byla doba," říká režisér Hynek Bočan.

Připomeňme si, že úvodní seriálová řada vyprávěla o dramatickém osidlování českého pohraničí v prvních týdnech po osvobození v roce 1945 až po padesátá léta. Příběh, v jehož středu stál bývalý západní letec Antonín Maděra a parta sotva odrostlých mládenců, diváky poprvé zavedl do českého pohraničí, do Krušných hor, kam se vrátil z Anglie hlavní hrdina.
„Celý seriál (všech 45 dílů) vznikl na podkladě dvou románů spisovatele Jiřího Stránského Zdivočelá země a "Aukce," připomíná dramaturgyně Helena Slavíková, „ale některé motivy jsou zcela nové a velmi překvapivé."

Zatímco v úvodním seriálovém díle je Antonín Maděra uhrančivým černovlasým třicátníkem plným životního elánu, na závěr poslední série se jako téměř bělovlasý pán chystá na oslavu pětasedmdesátin, k nimž se mu chce pogratulovat Václav Havel. Maděrův představitel Martin Dejdar před poslední klapkou, jíž se uzavírala práce na celém seriálu, nezastíral pohnutí: „Těžko si zvykám na myšlenku, že tato práce končí. Se Zdivočelou zemí jsem žil víc než patnáct let."

Úvodní díl první řady seriálu Zdivočelá země uvedla Česká televize 24. února 1997. Čtvrtá třináctidílná řada by se měla na obrazovkách objevit v roce 2012.

Zdroj: Česká televize

Veronika J.
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
tak už je aj načaseSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
Dost jsem předchozí díly prožívala, protože vím, že se takové věci děly.
Obrázek uživatelky
profil
Také se těším na nové pokračováníSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
uz se tesim az zacne......
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Přehledné srovnání bankovních i nebankovních půjček online na Usetreno.czNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles