Hrajte s námi SUDOKU online !Hrajte s námi SUDOKU online ! Školní rok a prázdniny ve školním roce 2023/2024Školní rok a prázdniny ve školním roce 2023/2024 8 rad, než se rozhodnete vyběhnout8 rad, než se rozhodnete vyběhnout Pampeliškový med - nejoblíbenější receptyPampeliškový med - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Úterý 23.04. 2024
Dnes má svátek Vojtěch
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY

Šest rychlých rad, jak postupovat při ztrátě klíče

17. 07. 2014 | Zajímavosti
Nenajde se snad nikdo, komu by se to ještě nestalo – šmátrání v kapsách a kabelkách je marné, dveře jsou zamčené a vaše klíče jsou kdesi v nenávratnu. Jak se zařídit, když ztratíme klíče od domu nebo bytu? Připravili jsme pro vás 6 rad, jak postupovat, pokud se do této situace dostanete.

1. Nepropadejte panice


Dveře, které vám zničeho nic přestaly říkat „pane“, jsou nepříjemnou záležitostí a jistě si vyslouží i nejeden peprný komentář, ale není třeba hned propadat panice a shánět se po zámečníkovi. Je možné, že klíče jsou prostě jenom někde zapomenuté, schovávají se v temných koutech kabelek nebo se povalují tam, kam jste je naposledy odložili. Zkuste se porozhlédnout na místech, kde jste klíče mohli odložit, popřípadě si zkuste vzpomenout, kdy jste je měli naposledy u sebe, a začněte pátrat tam.

2. Možná je našel někdo jiný…


Šest rychlých rad, jak postupovat při ztrátě klíčePokud veškeré hledání selže, pořád ještě je možné spolehnout se na lidskou poctivost. Zákon odnedávna stanoví, že všechny nalezené klíče (ale i peněženky nebo doklady) by jejich nálezce měl odevzdat na oddělení ztrát a nálezů na příslušném magistrátu nebo obecním úřadu. Pokud jste jeli hromadnou dopravou, zkuste se poptat na tomtéž oddělení na nádraží nebo sídle dopravce. Jste-li ovšem přesvědčeni, že vaše klíče kdosi zcizil, neváhejte to nahlásit na nejbližší policejní služebně.

3. Volejte zámečníka


Naprosto jiná situace samozřejmě nastává, pokud neexistuje naděje, že vám dveře někdo otevře – například když v bytě žijete sami nebo je zbytek rodiny někde na dovolené. A náhradní klíče zkrátka nejsou k dispozici. V takovém případě je potřeba kontaktovat zámečnictví, tamní odborníci jsou schopni dveře otevřít i tak, aby vložka zůstala nepoškozena.

4. Vyměňte vložku


Je to pokušení, nechat vše při starém a prostě si nechat přidělat nový klíč místo toho ztraceného. Takový postup je sice rychlejší a podstatně levnější, ale rozhodně se nedoporučuje. V dnešní době již existuje nepřeberné množství způsobů, jak zneužít nebo rovnou okopírovat klíče od cizích dveří. S nadsázkou se dá říct, že jakmile pustíte klíč na pět minut z ruky, můžete se s ním rovnou rozloučit. Jistě, šance, že někdo váš klíč zneužije, není zrovna stoprocentní (zvláště pokud na klíčích nebyla jmenovka), ale ta možnost tu je. Nejbezpečnější variantou je tak přivolat odborníka a nechat si ve dveřích vyměnit cylindrickou vložku.

5. I prevence je důležitá


Při výběru nové vložky do dveří je možné zohlednit i prevenci. S tím správným typem vložky lze totiž riziko neoprávněného vniknutí snížit na minimum. Recept proti zneužití klíče se jmenuje bezpečnostní karta. Tato karta se dodává spolu s novými bezpečnostními vložkami, které mají bezpečnostní stupeň čtyři, tedy ten nejvyšší. Bez předložení této karty vám žádný zámečník nemůže vytvořit kopii klíče. Jedná se tak o téměř dokonalé zabezpečení proti neoprávněnému kopírování. Zámky ve třídě 4 jsou navíc pevné a odolné proti většině zlodějských triků.

6. Dva zámky v jednom


Existuje ale i způsob, jak se měnění klíčů zcela vyhnout. K tomu pomohou takzvané zámky „2 v 1“, které fungují jako normální cylindrická vložka – jen s tím rozdílem, že u sebe mají dvě sady klíčů. Pokud z nějakého důvodu (jako je například ztráta klíče) potřebujete přestat využívat první sadu, stačí zámek jednoduše „překódovat“ na sadu druhou, a to pouhým zastrčením klíče z druhé sady do vložky. Je jasné, že od okamžiku překódování je předchozí sada již každému naprosto k ničemu. Překódování je velice jednoduché a samozřejmě rychlejší a levnější než výměna celé vložky.

Zdroj, foto: FAB

Vendula Vrablová
ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Pouze přihlášení mohou vkládat komentáře. Přihlásit se.

Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip


NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles