Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Do kin se chystá nový český film ŠťastnáDo kin se chystá nový český film Šťastná Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Školní rok a prázdniny 2014/2015Školní rok a prázdniny 2014/2015
Chytrá Žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Středa 17.09. 2014
Dnes má svátek Naděžda
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
Nejčtenější články
ZAJÍMAVÉ TIPY
Jak zdravě zhubnout? Nechte si vytvořit dietní plán – dietní jídelníček na hubnutí výživovými poradci centra Wellnessia. Nabízíme lázeňské a wellness pobyty pro vaši relaxaci.

Sex v Indii

20. 09. 2010 | Kamasutra

Kámásútra a tantrické milování – to jsou dvě stálice, které si každý ve spojení s Indií jistě vybaví. Současná Indie je plná erotických náznaků, od vyzývavých starobylých soch počínaje a svůdnými tanci chrámových tanečnic konče. K samotnému sexu se ale váže mnoho (leckdy povinných) tabu a pravidel, takže současní Indové si vlastně skutečného sexu příliš neužijí…

Božské prostitutky

Ve starověké Indii se tradičně nejvíce sexu provozovalo v chrámech, nebo v jejich okolí. Nejstarší tradici mají v Indii chrámové tanečnice – devadasi. Devadasi byly rituálně provdány za boha. Nejkrásnější dívky byly vybírány kněžími (ať už dobrovolně či nedobrovolně) a měly za úkol jedinou věc – milovat a uctívat co nejupřímněji svého božského manžela. Těšit ho tancem, či ovívat jeho sochy honosnými vějíři. To byly jejich každodenní povinnosti. V noci pak devadasi zprostředkovávaly kněžím a zbožným poutníkům přímý kontakt s bohem skrze své tělo. Nejčastěji byl takto uctíván Krišna – není divu, když se během svého pobývání na zemi sexu nejen nebránil, ale pojal dokonce za manželky přes tisíc prostitutek.

I tantrický sex se opírá o duchovní základy. Tantra byla prapůvodně symbolem vrcholného spojení vnitřní energie muže a ženy prostřednictvím orgasmu. Uctívači tantry věřili, že se tak přiblíží bohu Šivovi a jeho manželce Šakti. Byla pro ně posvátným aktem. Tantra dosahuje vrcholného orgasmu díky dokonalému ovládání vnitřních energií. Dokončení aktu se oddaluje a tělo tak neustále přetrvává v jakési extatické hladině, která je pravým účelem vyznavačů tantry. Právě tady je prý komunikace s bohy nejintenzivnější. Vedlejším účinkem, pro který je tantrické milování v současné době v celém světě tak oblíbené, je opravdu ale opravdu bouřlivý orgasmus.

Ve 4-5. století našeho letopočtu vznikl asi největší symbol sexu vůbec – Kámásútra. Její autor Mallanága Vátsjájana se v tomto spisu zaměřil především na tělesný prožitek ze sexu. Krom detailního popisu 64 sexuálních poloh se věnoval například i umění svádění nebo správné péči o tělo. Kámásútra byla na svou dobu velmi pokroková, protože ženám nepřisuzovala v sexu pasivní roli. Naopak, povzbuzovala je k co největší aktivitě, aby byly potřeby obou partnerů naplněny rovnocenně.

Odmítaný sex

Moderní Indie se ale k otázce sexu staví odmítavě. Necelých sto let britské koloniální nadvlády stačilo vymazat prakticky veškerou sexuální historii a dříve uznávané chrámové tanečnice odmrštilo až na samé dno společnosti. Pokud dnes některý Ind otevře Kámásútru, nebo se se zájmem zadívá na chrámové sochy věrně zobrazující spojení muže a ženy, bude jim přisuzovat jen čistě náboženský význam. Ani ve snu ho nenapadne vyzkoušet si podobné praktiky v praxi.

Krom toho, že Indie toleruje jen sex mezi manželi, přisuzuje mu i různá tabu. Například žena nesmí při sexu pociťovat rozkoš, protože z takového spojení by se prý narodila holčička – a to je nežádoucí. Jakékoliv projevení vzájemného vztahu na veřejnosti je také nepřípustné, pohoršující je i pouhý polibek.

Sebeuspokojování je považováno za prohřešek proti rodině, ačkoliv staroindická Tantra ho všem milencům doporučovala. „Milostná předehra“ je v Indii rovněž zapovězenou technikou. Sex zde slouží pouze a výhradně k plození dětí. Opravdu náruživí milenci si před samotným aktem dopřejí maximálně několik minut hlazení. A aby toho nebylo málo, existuje stále velká spousta tradičně smýšlejících rodin, ve kterých spí muži a ženy odděleně a kde se muži, aby naplnili své manželské povinnosti, musí uprostřed noci za svou zákonitou manželkou doslova vyplížit a celou „věc“ pak odbýt co nejrychleji, aby si nikdo ničeho nevšiml.

Dnešní mladá generace indických teenagerů už ovšem začíná tato zažitá tabu bořit. Mladí milenci se drží na veřejnosti za ruce a trvají na společných ložnicích. Pomalu a pokradmu se sexuální revoluce šíří zkostnatělou koloniální kulturou. Ale stále je to běh na velmi dlouhou trať a procítěná sexuální historie starověké Indie už nebude nejspíše obnovena nikdy.

 

Notburga

ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Komentáře
« Předchozí   1   2   3  Následující » 
Obrázek uživatelky
profil
Myslím si, že je to celé postavené na hlavu.
I když u nás se vodí za ruce a spí spolu už děti.
Já bych řekla, co se děje v ložnici je pouze a pouze věc těch dvouSmajlík
Do Indie nikdy.
Obrázek uživatelky
profil
dost děsivé,chudáci manželéSmajlíkSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
ešte že sme inde
Obrázek uživatelky
profil
Život v Indii je pro nás zcela nepochopitelný, zajímavý není pouze tento článek o sexu, ale je dobré si přečíst něco o józe, jejich náboženských přesvědčeních. Určitě stojí za osobní návštěvu, ale rozhodně se nehodí jim vnucovat naše názory. Nová generace třeba kousek poposune ývoj, ovšem je to běh na dlouhou trať.
Obrázek uživatelky
profil
tak to je brutus!
 
Název diskuze Poslední reakce Kategorie Reakcí
17.09.2014 19:29 hod. Ostatní 25373
17.09.2014 19:26 hod. Zábava a koníčky 143654
17.09.2014 19:25 hod. Zábava a koníčky 10128
17.09.2014 19:20 hod. Zábava a koníčky 4256
17.09.2014 19:19 hod. Zábava a koníčky 3159
17.09.2014 19:19 hod. Zábava a koníčky 703
17.09.2014 19:18 hod. Móda a péče o tělo 3092
17.09.2014 19:12 hod. Ostatní 9357
17.09.2014 19:11 hod. Ostatní 51142
17.09.2014 19:10 hod. Soukromá 75872
...další diskuze
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
Náš tip
Spodní prádlo Astratex.cz - Vyberte si ty nejlepší kousky z kolekce spodního prádla 2013 ještě dnes!

NAVŠTIVTE NÁS ...
ODKAZY PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY PARTNEŘI KONTAKT REKLAMA  © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles