Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Úterý 25.09. 2018
Dnes má svátek Zlata
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Show Jana Krause 11.2. 2015

11. 02. 2015 | Televizní tipy
Oblíbená televizní Show Jana Krause s datem 11.2. 2015 bude opět plná zajímavých hostů. Režisér Zdeněk Troška, lékařská dvojčata MUDr. Petr a Pavel Wohlovi, mistr republiky v žehlení Petr Sýkora a speciální hosté Ivana Chýlková a Janek Ledecký se představí v Show Jana Krause s datem 11.2. 2015.

Show Jana Krause – 11.2. 2015:


Zdeněk Troška – režisér, který svými filmy trhá tradičně v kinech rekordy. Nedávno měla premiéru jeho poslední komedie. „Komedii jsme hráli v předpremiérách na několika místech Čech a Moravy. Všude bylo plno, lidé se bavili, a to je pro mě nejdůležitější měřítko. Smích a dobrá nálada diváků,“ říká režisér, který už pracuje na nové letní komedii a na pohádce.

Show Jana Krause 11.2. 2015MUDr. Petr Wohl a MUDr. Pavel Wohl – dvojčata (44), kteří jsou oba lékaři, oba pracují na jednom pracovišti, bydlí blízko sebe, největším koníčkem je pro oba malování a jsou na první pohled k nerozeznání. „Naučili jsme se odpovídat na pozdrav spoustě lidí, protože jsme dříve jen dokola vysvětlovali, že si nás pletou. Úsměvné je to i s pacienty v nemocnici, kteří nás zastavují na chodbě a chtějí řešit něco, co s nimi před chvílí řešil ten druhý,“ vyprávějí bratři a dodávají, že život dvojčat je velmi pestrý a že jde jednoznačně o kladnou hříčku přírody.

Petr Wohl je specializací internista, diabetolog a endokrinolog. Pavel Wohl je gastroenterolog a endoskopista. Oba pracují v Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM). Jsou synové známého hokejového brankáře Sparty a trenéra Pavla Wohla. „Život dvojčat je velmi pestrý. Často si nás lidé pletou a v našem případě je to tak, že čím jsme starší, tím více si nás lidé pletou. A myslím, že život dvojčat překvapuje nejen po šestnácti, ale i po čtyřiceti letech,“ vypráví Petr. „V útlejším dětství, jak říká naše maminka, jsme byli jako ´cizinci´ užívající zvláštní dorozumívací jazyk, kterému nikdo z okolí nerozuměl. Dnes stačí pohled a tušíme, co se kolem děje,“ dodává Pavel.

Přiznávají, že odmala pro sebe byli těmi nejdůležitějšími osobami v životě. „Také lze říci, že kdybychom byli jedna osoba, tak bychom byli asi ´geniální´. Jeden má něco, co ten druhý nemá, takže spolupráce bývá téměř vždy ku prospěchu obou. Samozřejmě pohádat se umíme, ale velmi brzo se to většinou napraví,“ říkají bratři. Prozrazují, že až od třetí třídy chodili díky svému ´výraznému´ temperamentu každý do jiné třídy, ale od střední školy až do konce studia medicíny byli již spolu, měli stejné zájmy, koníčky. „Hráli jsme tenis, hokej, lyžovali, jezdili na hory v létě i zimě, dále jsme hráli šachy a samozřejmě kreslili, později malovali a hlavně jsme zlobili, a to poctivě a dobře,“ směje se Petr. Pavel k tomu dodává, že určitě existuje něco jako jisté vzájemné napojení dvojčat. „Nejsem schopen to nějak rozumně vysvětlit. Ale něco mezi dvojčaty existuje. Myslím, že když jednoho něco trápí, tak ten druhý to pozná, a navíc to ovlivní i jeho náladu a pocity.

V rámci jejich profese dochází často k úsměvným situacím: „Pletou si nás pořád nejen kolegové. Kolikrát musím vysvětlovat pacientům v nemocnici, že jsem dvojče svého bratra, který je léčí. Někdy je to až úsměvné, jak mi daný pacient nevěří, že jsme tak stejní,“ prozrazuje Petr. Od dětství oba malují, kreslí, v 16 letech pak začali s olejomalbou. „Na cestách po světě si vždy oba kreslíme, takže nepotřebujeme ani fotoaparát a pohlednice a máme památku na místa, která se nám líbila. Velmi nás oslovil i malíř Brunner, u kterého jsme čas od času trávili chvíle v ateliéru a pozorovali, jak se malují a restaurují obrazy,“ říká Petr a dodává, že v malování se liší. „Já maluju různé žánry od klasické malby 19. století, impresionismus, surrealismus až po abstrakce. Bratr je věrný spíše klasické malbě a impresionismu.“ V současné době připravují hned dvě výstavy: Jedna výstava bude 26. dubna v Rychnově u Jablonce a druhá bude 30. května v rámci 2. ročníku multižánrového festivalu lékařů „Doktorfest“ na Písecké bráně v Praze.

Petr Sýkora – vítěz prvního mistrovství ČR v žehlení košil je překvapivě muž, který svým výkonem převálcoval všechny soutěžící ženy.  Na soutěž se nijak nechystal, šel v tu dobu zrovna náhodou kolem. Před časem se v Brně žehlily v rámci prvního mistrovství košile na čas. O vítězích rozhodoval nejen čas, ale také kvalita vyžehlení. Asi nikdo však před začátkem soutěže neočekával, že celkový vítěz bude z mužské a nikoliv ženské kategorie. Zejména pak, když se na soutěž vůbec nepřipravoval a jednoduše jen šel okolo. Devětačtyřicetiletý Petr Sýkora překonal nejlepší ženu soutěže o necelou minutu s časem 2:18. (Vítězka ženské kategorie měla čas 3:02). Petr Sýkora se tak stal se svým výjimečným výkonem absolutním mistrem Brna v žehlení košil.

Když se narodil syn, ženu bolela záda, a tak jsem začal doma žehlit já. Synovi je dnes 23 let a žehlení mi zůstalo a baví mě,“ vysvětluje své nadání pro žehlení Sýkora, který žehlí doma dvakrát týdně. Petr je talent a samouk, který se nikdy nestaral o rady profesionálů, prostě stoupl k prknu a šlo to samo. „Nevím, jak košili žehlí odborníci, já začínám od límečku a pokračuji na zádech,“ přiznal skromně. Kuriózní bylo pak Sýkorovo tvrzení, že šel jen náhodou okolo. Čas byl měřen vždy od začátku žehlení do pověšení košile na ramínko a zapnutí horního knoflíčku. Všechny části košile – přední pravý a levý díl, pravý i levý rukáv, zadní strana a límeček – musely být vyžehleny. Trestné vteřiny byly přičítány za jednotlivé špatně vyžehlené díly. S nápadem na soutěž v žehlení poprvé přišel milovník horolezectví Phil Shaw, který se svým spolubydlícím vytvořili duo Steam and Spray a založili kult extrémního žehlení, ke kterému přivedli stovky lidí zejména v Německu, kde se v roce 2002 odehrál dokonce světový šampionát.

A jako speciální hosté se objeví Ivana Chýlková a Janek Ledecký.

Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause
uvidíte ve středu 11.2. 2015  ve 21.35 na Primě.


Zdroj, foto: Prima
Vendula Vrablová

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 
Čtěte takéKomentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !