Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chutiBílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti Vyrob si sama: léčivý olejíček z květů šeříkuVyrob si sama: léčivý olejíček z květů šeříku Pampeliškový med - nejoblíbenější receptyPampeliškový med - nejoblíbenější recepty Bezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější receptyBezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 25.05. 2020
Dnes má svátek Viola
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Show Jana Krause – 21. 6. 2017

21. 06. 2017 | Televizní tipy
Zpěvačka Dara Rolins, moderátor Michal Kavalčík a vědec Michael G. S. Londesborough se představí v Show Jana Krause.

Show Jana Krause – 21.6. 2017:


Dara Rolins – zpěvačka, která se československou hvězdou stala už v devíti letech a je jí dodnes. Navíc je známou módní ikonou a spolu s partnerem, Patrikem Rytmusem Vrbovským, tvoří jeden z nejsledovanějších párů českého a slovenského šoubyznysu. Ačkoli nás poslední roky zásobovala singly doslova nepřetržitě a soustředila se také na písně k filmům – skvěle nahrála například titulní song k filmu Všechno nebo nic, fanoušci si na nástupce poslední desky Stereo museli nějakou dobu počkat. Nicméně její nová, dlouho odkládaná deska je konečně na světě. Zpěvačka ji dokončila doslova před pár dny.

Show Jana Krause – 21. 6. 2017Michal Kavalčík
– herec, zpěvák, moderátor, který se před časem rozloučil se svou image umaštěného hospodského povaleče Rudy z Ostravy. Před pár dny posílil stávající moderátorskou dvojici Diváckých zpráv na TV Prima, Lucii Šilhánovou a Tomáše Krause. Michal Kavalčík je známý jako člověk, pro kterého žádná výzva není nepřekonatelná. Skáče padákem, vrhá se střemhlav ze Žďákovského mostu na gumovém laně, potápí se, a ještě se u toho všeho natáčí na video. Ale hlavně ze sebe celých deset let dokázal dělat burana Rudu z Ostravy, který nemilosrdně karikoval všechny. Michal se s image Rudy definitivně rozloučil ve filmu Komici s.r.o. The Tour.

Abych řekl pravdu, Ruda z Ostravy minimálně dva roky přesluhoval. Byl jsem strašně unavený,“ přiznává. Ruda z Ostravy vznikl v rámci Michalova vystupování ve stand-up comedy show. Poté v této roli přišel na casting pěvecké soutěže X Factor, kde se poznal s Martinou Pártlovou. Záhy spolu vydali duet Ostrava, a už to prý jelo. „Byl to nádherný čas, ale stačilo,“ dodává. Když se rozloučil s Rudou z Ostravy, obával se, že přijde o kšefty a nebude nikoho zajímat. Nyní se prý ale Michal těší největšímu zájmu a skutečně se mu daří. „Lidi a firmy už zjistili, že i Michal je skvělý moderátor, improvizátor a bavič a nemusí mít na sobě tričko AC/DC. Nabídky se hrnou a čím dál víc teď slýchávám větu: ,Jako Ruda dobrý, ale teď je to lepší, Michale,’ a za to jsem rád. Ta změna za to vše stála,“ svěřuje se.

Dr. Michael G. S. Londesborough – britský vědec žijící a pracující v Česku, kam ho před lety přivedl výzkum boranů. Věnuje se také popularizaci vědy, lidé ho díky tomu znají nejen z televize, kde měl vlastní populárně-vědecký pořad, ale i z jeho velkých show, které čas od času připravuje. „Chemická show ptákovina není“, konstatuje. „Jednou v laboratoři jsem se při hledání kamene mudrců popálil bílým fosforem, při show jsem ale žádné zranění neměl“, říká popularizátor vědy Michael Londesborough. Londesborough se do Čech dostal díky boranům – čeští vědci patří v jejich výzkumu mezi světovou špičku.

Za socialismu patřil výzkum boranů k těm přísně utajovaným. Tyto látky se v přírodě nevyskytují a Češi jich měli velké zásoby. Po odtajnění výzkumu pak publikovali řadu klíčových článků v tomto oboru a úspěšně v něm pokračují,“ říká chemik. Hydridy boru, které studuje, mají široké využití. Od polovodičů přes možnosti léčby rakoviny či HIV až po výzkum jaderné fúze. Vysvětlit složité struktury těchto molekul a jejich možné využití laické veřejnosti určitě není jednoduché. Přesto Londesborough hledá způsoby, jak to udělat. „Příroda funguje na bázi těch nejjednodušších řešení a věda není složitá, pokud máte základní znalosti o jejím fungování,“ vysvětluje.

Jednou z možností, jak přiblížit vědeckou práci laikům, je podle Londesborougha skrze vyprávění příběhů, které se ke zkoumaným věcem pojí. „Já například při představování boranů využívám toho, že jsou hodně spojené se studenou válkou a byly to přísně tajné sloučeniny. To vždy lidi zaujme a díky tomu pak mohu snadněji přiblížit další fakta o těchto látkách,
“ uvádí chemik. „Je pro mě trochu záhada, jak jsem mohl uspět jako popularizátor vědy v Česku. Možná je to důkaz toho, že gramatická korektnost ve vyjadřování není pro efektivní komunikaci nezbytná. Důležité jsou i další aspekty, modulace hlasu, fyzický projev a především obsah a vyjadřování, které lidé pochopí,“ říká Londesborough.

Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause
uvidíte ve středu 21.6. 2017 ve 21.35 na Primě.


Zdroj, foto: Prima

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 
Čtěte takéKomentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !