Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Středa 19.09. 2018
Dnes má svátek Zita
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Show Jana Krause 5.8. 2015

5. 08. 2015 | Televizní tipy
Oblíbená televizní Show Jana Krause s datem 5.8. 2015 bude opět plná zajímavých hostů. Herec Petr Rychlý, lékařka a mecenáška Dadja Altenburg-Kohl a endokrinolog Luboslav Stárka se představí v Show Jana Krause s datem 5.8. 2015.

Show Jana Krause – 5.8. 2015:


Petr Rychlý
– jeden z nejznámějších českých herců působící v televizi i na divadelních prknech, oblíbený moderátor i bavič.

Show Jana Krause 1.4. 2015Prof. MUDr. Dadja Altenburg-Kohl – lékařka, mecenáška, členka Mecenášského klubu Národního divadla a galeristka, která od ministra kultury převzala koncem února ocenění za svou činnost a stala se historicky první nositelkou titulu Mecenáš české kultury. Mecenášství je u nás velmi výjimečné. Mecenáš za svou finanční podporu nepožaduje (na rozdíl třeba od sponzora) žádnou protislužbu.

Profesorka Dadja Altenburg-Kohl je původním povoláním lékařka, která od 70. let žila v tehdejším západním Německu, kde vedla velkou farmaceutickou firmu. Velkorysými částkami přispěla na řadu kulturních aktivit a počinů: např. na dokument Občan Havel, na nákup drahých mistrovských houslí, na zrestaurování slavné Hynaisovy opony atd. V pražské Nerudově ulici vybudovala soukromé muzeum moderního umění, ale podporuje i vědu či preventivní medicínu.

Prof. MUDr. RNDr. Luboslav Stárka DrSc. – uznávaný český endokrinolog, který se zabývá problematikou, výzkumem a vysvětlením fenoménu partnerské lásky. Proč nám buší srdce, potíme se a přihlouple se usmíváme, když jsme zamilovaní? Čím to je, že někdo je věrný, a jiný střídá partnery jako ponožky? Cit, který se lidé po staletí snaží popsat co nejvzletnějšími slovy, už vědci dokážou pojmenovat jediným chemickým vzorcem. C8H11N, to je zjednodušený způsob, jakým se pokusili vyjádřit, co se v člověku odehrává, když je zamilovaný. S nadsázkou vzato, milenci by si měli šeptat: „Nadledvinko moje“ nebo „Drahý hormone“.

Obvyklá fráze „Moje srdíčko“ je nesmyslná. Srdce totiž s láskou moc společného nemá. V jednotlivých fázích zamilovanosti zaplavují těla milenců rozdílné hormony. A dnešní doba je typická tím, že láska jako objekt zájmu se přestěhovala do vědeckých laboratoří. „Láska má svá stadia – jednotlivé fáze zamilovanosti. Jejich podkladem jsou určité biologické děje v organismu. Na světě už jsou první hypotézy. Dá se očekávat, že toto atraktivní, ale i společensky přínosné studium bude pokračovat poměrně rychle,“ vysvětluje Luboslav Stárka. V každé fázi zamilovanosti se podle něj uvolňují jiné hormony. Úplně na začátku jde o hormony, které jsou zaznamenávány při stresu. V dalších fázích lásky přebírají hlavní úlohu endorfiny, které způsobují, že se cítíme spokojeni, šťastni, a proto chceme s partnerem být co nejvíce.

„Ve třetím stadiu už dvojici ovlivňují hormony, které člověka směrují k péči o potomky. Nastupuje hormon oxytocin,“ vysvětluje Luboslav Stárka. Podobně jako třeba hmyz, i lidé si vybírají partnera podle pachu, aniž to tuší. Vlastně tím všechno začíná. Vědci už dost přesně vědí, co tu či onu reakci u zamilovaných lidí způsobuje. Může se tedy stát, že zanedlouho bude možné namíchat jakýsi koktejl lásky.

Premiéru dalšího dílu Show Jana Krause
uvidíte ve středu 5.8. 2015 po 22:00 hod. na Primě.


Zdroj, foto: Prima
Vendula Vrablová

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 
Čtěte takéKomentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !