Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Výherní anketa
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do konce zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 21.10. 2018
Dnes má svátek Brigita
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Simona Monyová: Blonďatá stíhačka

5. 12. 2010 | Knižní tipy

Nakladatelství: Boris Ingr - MONY

Rok vydání:      2010

Počet stran: 136

Doporučená cena: 159,- Kč

 

Brněnská spisovatelka Simona Monyová patří k nejčtenějším a nejkupovanějším současným českým autorkám. Často bývá také nazývána „Vieweghem v sukních“. Vydává v průměru dvě knihy ročně, což je v celkovém součtu i vzhledem k jejímu věku docela úctyhodný počet. Přesněji řečeno - do dnešního dne vydala 23 knih.

 

Předposlední vyšlá kniha Simony Monyové popisuje, samozřejmě jako vždy humorně a s nadhledem, touhu hlavní hrdinky po opětované lásce, po touze vdát se a mít rovnocennou rodinu s rodinami ostatních žen, lhostejno, zda svých kamarádek nebo svých sokyň. V románu se setkáváme s nejrůznějšími typy mužů, se kterými se zapletla, a které ona sama nazývá rodovými jmény řádu primátů, tedy konkrétně opičích samců, a z nichž bohužel ani jeden není ten pravý pro život. Místy až naturisticky vnímáme touhu po sexu (ano, i ženy ji mají – pokud to někoho překvapuje), a zároveň sledujeme, co je kvůli sexu žena ochotna tolerovat a k čemu je schopna se snížit, ba dokonce jak lze dopadnout až na to úplně nejtvrdší dno. Zároveň se s hlavní hrdinkou můžeme pokusit nabrat sílu, snažit se odrazit se ode dna, a začít žít život tak, aniž bychom byly opovrhovány okolím a dokonce i svojí vlastní matkou, která ostatně rozhodně není vzorem ctnosti.

 

Sama autorka mluví o svém románu jako o dobré pomůcce při výběru životního partnera, která snižuje rizika omylů – neboť jak tvrdí, všichni nevhodní muži už prošli životem hlavní hrdinky.

 

Jednotlivé kapitoly jsou uvozovány skvělými vtipy o blondýnkách, takže nerada bych se někoho dotkla, ale dle mého názoru kniha není vhodná pro citlivější osoby ženského pohlaví a navíc blonďatých vlasů, pokud si neumějí bezbolestně udělat legraci samy ze sebe, čehož se Simona Monyová rozhodně nebojí.

 

Začátkem listopadu měla tato známá autorka besedu spojenou s autorským čtením a autogramiádou v brněnském knihkupectví Barvič&Novotný. Převážná většina účastníků byly ženy všeho věku – od studentek přes zralé čtyřicátnice až po šedesátileté dámy. Všechny stejně nadšeně hltaly každé Simonino slovo. A v tom se skrývá tajemství úspěchu.

 

Lenkajitu - čtenářka

ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
to neznám... jo takhle kdyby to bylo naturalisticky, to je něco jiného Smajlík....
Tenhle server urgentně potřebuje korektora.
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles

Stříbrňáky