Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Pátek 21.09. 2018
Dnes má svátek Matouš
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Snídaně podpoří váš mozek

16. 04. 2014 | Fitness
Snídaně je nejdůležitějším jídlem dne a měla by být dostatečně pestrá, vydatná, ale také   chutná a lákavá. Měla by poskytnout jak energii, tak ochranné látky, vitaminy a minerály. Je nežádoucí snídat salámy, párky a další uzenářské výrobky, a to i z toho důvodu, že ráno ještě nejsou naplno v našem organismu nastaveny vnitřní mechanismy, které umožňují vypořádat se s případným škodlivým účinkem chemických látek v těchto potravinách.

Ráno bychom se měli vyhýbat i pití černé kávy. Také pozor na sladké pamlsky. Děti, které snídají sladkosti s vysokým obsahem cukru a často i nevhodného tuku, dosahují při testech paměti a pozornosti velmi špatné výsledky.

Pro hodnotnou snídani hovoří mnohé


Snídaně podpoří váš mozek- Bylo prokázáno, že osoby, které ráno vynechávají snídaně, vykazují větší sklony k nadváze a obezitě. Po analýze skladby jídelníčku různých osob došli vědci k závěru, že lidé, kteří pravidelně snídají, se stravují celkově mnohem zdravěji než ostatní. Osoby, které snídaní opovrhují, mají více tělesného tuku než ti, kteří si snídani dopřávají. Navíc každý, kdo snídá, je hned od rána zásoben dostatkem energie a nemusí se přes den přejídat a dohánět chybějící energii.

- Děti rodičů, kteří každý den snídají, budou s velkou pravděpodobností v jejich stopách pokračovat. Pokud se správně stravují rodiče, učí k tomu i své děti. Takto vedené děti pak nepřibývají na váze, jsou štíhlejší a zdravější než děti rodičů, kteří pravidelně nesnídají.

- Podle prováděných výzkumů pravidelné snídaně zlepšují výkonnost, přináší pocit spokojenosti, u žáků a studentů vyvolávají pozitivní přístup k učení, což udržuje potřebnou pozornost pro příjem nových informací a umožňuje dobré pamatování. Při testech duševních schopností byly nejlepší výsledky zaznamenány u lidí zkoušených do hodiny po snídani.

- Ti, co vynechávají snídaně mají v průměru horší výsledky testů zaměřených na pohotovost a poznávací schopnosti a obecně jsou podrážděnější, unavenější a malátnější než lidé, kteří ráno snídají.

- Osoby, které pravidelně snídají, nevykazují takové sklony k úzkostem a celkově žijí šťastnější a spokojenější život. Vědci prokázali, že dostatek sacharidů (v podobě obilovin) v ranních hodinách efektivně povzbudí náladu a redukuje kolísání nálad v průběhu celého dne.

- Vědci také prokázali, že lidé, kteří ráno snídají, se s nejvyšší pravděpodobností nestanou obětí nějaké poruchy příjmu potravy (bulimie či anorexie). Jedna australská studie zjistila, že ženy, které ráno nesnídaly, více inklinovaly k tomu být nespokojené se svou postavou a celkově měly horší zdravotní stav.

- Mnoho dětí i dospělých tvrdí, že nemohou jíst velkou snídani. Ale existuje jednoduché řešení, naučte se jíst lehkou večeři a chuť na ranní snídani se brzy dostaví.

- Studie prokázaly pozitivní souvislost mezi snídáním a délkou života, samozřejmě s přihlédnutím k dalším faktorům. Správná snídaně také snižuje riziko infarktu myokardu, cukrovky nebo rakoviny.Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
Týká se to i mne. Ráno nemám hlad. Měla bych to přehodnotit.SmajlíkSmajlíkSmajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles