Velký roční horoskop na rok 2018Velký roční horoskop na rok 2018 Velikonoční beránek nejoblíbenější receptyVelikonoční beránek nejoblíbenější recepty Je naše dítě zralé na vstup do školy?Je naše dítě zralé na vstup do školy? Robinsonův ostrov - pravidla pro rok 2018Robinsonův ostrov - pravidla pro rok 2018
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Sobota 24.02. 2018
Dnes má svátek Matěj
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Špicové v Evropě

3. 11. 2017 | Zvířátka

Dnes se podíváme na další psí rasu, a tou jsou špicové, tentokrát v Evropě. Začneme pejsky, kteří nesou název malý a trpasličí špic. Ten pochází původně z Německa a je to společenské plemeno.

Kohoutková výška činí u malého špice mezi 23 až 28 cm a u trpasličího 18 až 22 cm. Krycí srst je dlouhá a postavená. Podsada je hustá. Zbarvení se pohybuje v několika kategoriích - čistě bílé, oranžové, hnědé nebo černé. Byly vyšlechtěny i další barvy, ale ty nejsou zaneseny do oficiální barevné stupnice u tohoto plemene. Jednou za dva týdny je dobré srst vyčesat velmi řídkým hřebenem a potom ji lehounce vykartáčujte. Kdybyste srst česali hustým hřebenem, mohli byste poškodit podsadu.

Živý, čilý, inteligentní, učenlivý, někdy příliš troufalý, věrný, ostražitý, energický, milý a není dotěrný. Strašně rád štěká, hlavně, když někdo zazvoní. Rychle se učí a není problém je něco naučit. Tito špicové jsou někdy nervózní z příliš neposedných dětí. Kontakt se psy, kočkami a dalšími zvířaty je většinou bez problémů. Někteří jedinci si myslí, že jsou velcí psi a neváhají napadnout ostatní velké psy. Spokojí se s krátkými procházkami a mají také rádi, když žijí v domku se zahrádkou, kde si rádi hrají. Dokážou Vás doprovázet i na dlouhé několikakilometrové procházky. Malí a trpasličí špicové jsou velmi hezcí na pohled, ale do rušné rodiny se nehodí.

Velký a vlčí špic je další na řadě a pochází z Německa. Je vhodný k lovu na škodnou, ke hlídání, ale i do rodiny. Ideální výška je 46 cm, jsou povoleny výchylky o 4 cm nahoru nebo dolů. Vlčí špic je vysoký v kohoutku 50 cm, a i tady jsou povoleny výchylky, tentokrát o 5 cm nahoru či dolů. Velký špic má hustou podsadu a delší postavenou krycí srst. Vlčí špic má vlkošedou barvu, velký je čistě černý - většinou, hnědý nebo bílý. V období línání, které probíhá v podstatě dvakrát do roka takové to větší, kdy psi nabírají zimní srst nebo naopak, když ji ztrácejí a nabírají letní, ho budete muset pravidelně česat a kartáčovat.

Mimo tato období ho česat vůbec nesmíte - poškodila by se nenávratně podsada. Čilý, věrný, ostražitý, tzv. nepodplatitelný, inteligentní a učenlivý. Rychle pochopí, co se od něj očekává. Výchova právě proto není složitá. S oběma těmito plemeny se můžete úspěšně zapojit do různých psích sportů, například obratnost. Od přírody vycházejí jak s ostatními psy, tak také s kočkami a dalšími zvířaty i dětmi. Pozor - na kočky je budete muset navyknout. Cizí lidi Vám ohlásí už dříve, než vůbec někdo zazvoní. Má průměrnou potřebu pohybu a zpravidla se přizpůsobí Vám.

Střední špic je z evropských dnešním závěrečným kusem. Pochází z Německa. Je určený k lovu škodné a vhodný do rodiny. Ideální výška v kohoutku je 32 cm, ale zpravidla se pohybuje mezi 29 až 36 cm, což je přípustné. Toto zvíře má hustou podsadu a delší postavenou krycí srst. Může být čistě bílý, černý, hnědý, vlkošedý, ale i oranžový, což ovšem není oficiálně uznané ve stupnici barev. V období línání ho také budete muset česat a kartáčovat, stejně jako jeho předchozího kolegu řídkým hřebenem. Opět se nesmí česat mimo tato období, neboť by se poškodila podsada. Čilý, věrný, ostražitý, nepodplatitelný, velmi často uštěkaný a inteligentní.

Rychle chápe, co se od něj očekává, tudíž výchova není nijak extra složitá, i když jsou to velmi často uštěkaní jedinci. Tito špicové vycházejí dobře s ostatními psy a dětmi. Na kočky se musejí navykat už odmalička, ostatně skoro jako u každého psa. Cizí lidi vždy ohlásí. Má průměrnou potřebu pohybu a dokáže se přizpůsobit své rodině. Uvítal by nejlépe domek se zahradou.


Jenetka - čtenářka
ChytráŽena.cz
autorka již článek na internetu publikovala

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !